• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
west

Obrisan neispravan link.
Za žita i korijenske kulture (repa itd.)

10 tona, 12,88 m3, 13.800 eur + PDV
12 tona, 15,31 m3, 15.100 eur + PDV
14 tona, 17,86 m3, 18.200 eur + PDV

Obrisan neispravan link.
Za silažu, nadograđena gornja

10 tona, 22,17 m3, 15.600 eur + PDV
12 tona, 26,30 m3, 17.250 eur + PDV
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tine , kako stoje po kvaliteti te prikolice?

Jel to bolje od Tehnostroja? Da li znaš dal su dobre Fliegl i Bratner prikolice?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Tu ti ne mogu dat nevralnog odgovora.
Firma, koja desetlječima opstane na engleskom trgu, ne može si priuštit loših proizvoda.

Kad uspoređuješ razne mašine, trebaš znati svoje potrebe, radove za koje planiraš upotrebit tu mašinu i svoje financijske spremnosti.

Izbor je na kraju zbir racionalnih, a i emocionalnih faktora (komšije)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovo je zanimljivo, koristiš istu šasiju za sve
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mora koštati manje jedna šasija i npr. cisterna, prikolica za teže terete i prikolica za silažu nego sve to sa vlastitom šasijom, da košta više onda nema smisla što su to napravili!
 
B

Bobo

Guest
Vjerujem da je cak jeftinije nego da kupujes svaku od tih posebno, ako ti bas treba puno prikolica.

Da se ovo kupuje samo zbog dva "prikljucka" totalno neisplativo...


I sad da ja vas pitam nesto: Da li je isplativije trositi jedne gume stalno, ili imati po svaku prikolicu svoje nemijene i gume mijenjati po potrebi.

Pitanje samo u pogledu stajalista potrosnje guma, nema veze koliko ova skelemerija kosta...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Meni bi naprimjer ovo dobro došlo, cisternu trebam, prikolicu za teže teret trebam, prikolicu za silažu trebam.

Po mojem je bolje ovako, jer se tu gume prije potroše pa ih zamjeniš, tu ih manje uništava vrijeme!
 
R

Ratarko

Guest
A kako kada mi treba cisterna , prikolica za gnoj , prikolica za žitarice i sve to u istom danu ?
 
B

Bobo

Guest
nisam jos cuo da je itko dobio globu, pa cak ni upozorenje zbog neregistrirane prikolice...

Kod nas za to gledaju kroz prste ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ne može ti trebat sve u jednom danu, barem meni ne, ako vozim gnoj vozim ga nekoliko dana, isto tako i gnojnicu, za žitarice mi isto ne treba puno.


Možda če kasnijeti biti stroži u pogledu registracije ...
 
R

Ratarko

Guest
Pa možeš raditi dva posla od jednom . Svi mi imamo dva ili više traktora i brata , oca , radnika koji može raditi drugi posao dok ti voziš gnoj .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
E pa sada Ratrko trazis dlaku u jajetu.Bobo to je samo u zetvi da gledaju kroz prste a i tada mozes da naidjes na nekog ,, skolovanog ,, pa da imas problema.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dok vozim gnoj li gnojnicu, ne može se silirati jer za siliranje treba dosta traktora, ljudi ...

Å to mislite koliki udjel u cijeni u npr cisterni ili prikoli ima šasija?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neka bude 50% (samo za primjer)
Pr.
Cisterna sa šasijom 10 000 eura
Prikolica bez šasije 5000 eura
Prikolica za silažu bez šasije 5000 eura

Ukupno 20 000 eura , ušteda 10 000 eura
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
nisam jos cuo da je itko dobio globu, pa cak ni upozorenje zbog neregistrirane prikolice...

Kod nas za to gledaju kroz prste ;)
ima slučaj gdje je čovjek morao platiti kaznu zato jer nije imao registriran motokultivator koji je vukao kardansku prikolicu..
čovjek je iz okolice Zadra, kupio od nas motokultivator Labin progres 14 KS sa par priključaka a između ostalog i kardanska prikolica..
i fino ga zaustavio policajac negdje u okolici Zadra kad se vračao kuči i napisao mu kaznu i rekao da mora registrirati motokultivator i prikolicu..
:roll:
 
R

Ratarko

Guest
@mario
Vidim da gledaš samo kako tu prikolicu osobno ti možeš iskoristiti , proširi vidike ima nas sa drugačijim potrebama a ne samo siliranje i gnoj .
Kod nas imaju ljudi kojima i pet prikolica nije dosta u toku dana a što se tiče poslova koji se mogu raditi u isto vrijeme to ovisi od gospodarstva na kojem bi takva prikolica radila . Isto tako mislim da ti računica debelo ne štima u pogledu cijene te prikolice i koliko bi ona zapravo koštala , moje mišljenje .

@zvona
Koja dlaka u jajetu , šta se ne može raditi dva posla od jednom pa da takva prikolica bude neupotrebljiva ( ili ih moraš opet imati dvije ) . Osobno sam zadnja rupa na svirali u odnosu na poljoprivrednike u mojem kraju a imam četiri traktora koja sa takvom prikolicom mogu raditi a u toku godine se dogodi po nekoliko puta da radim na dva ili tri fronata odjednom .
Sve je stvar pogleda . Think bigger !

Na kraju krajeva ta prikolica i nije za 95 % HR poljoprivrednika , jednostavno joj nismo dorasli .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
sa tom prikolicom je i problem kada ides na silos kako kipati kada ona kipa iza a ne bocno kada si na bertoi,a negdje su i nasrtesnice niske da ne mozes dovoljno podici prikolicu,dobra je ako kipas na pistu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh