• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
@mario
Isto tako mislim da ti računica debelo ne štima u pogledu cijene te prikolice i koliko bi ona zapravo koštala , moje mišljenje .


Znam da bi koštala preko 20 000 eura, ove cijene su bile samo primjer.
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
Ratarko kaže:
@Picek - PMT
Koja je to Tehnostroj prikolica , ne mogu ju nači na njihovim stranicama ?
Obrisan neispravan link.

A ljudi moji pa jesam smotan , gledam na engleskom jeziku Tehnostroj stranicu a ta se prikolica tamo zove drugačije nego na slovenskom jeziku , svašta . Sada je sve OK ! Hvala !
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ne znam ali ja bi radije vukao 1 kamionku ITAS nego dvije Zmaj-evke. Iz iskustva Ne znam dali netko od vas ( osim Bajkija ) zna gdje su Gasinci i jezero Mlinac odatle sam vukao ITAS-icu punu uz vrh zita ( oko 13,500-14.000kg ) sa Ursusom koji je skoro tri puta laksi od tereta a na prikolici stadndardno nema zracno kocenje nego samo traktor koci,A u samom selu pored crkve ima nekih 200-300m dobre nizbrdice koja pocinje i zavrsava zavojem. Nikada me nije pogurao teret. A sa istom prikolicom sam se spustao u Kondricu sa malim JD 5510 koji je igracka naspram prikolice,taj put iako je klima radila ja sam se znojio od straha. Srasna i nagla nizbrdica a izlazi na glavnu cestu. iako je traktor lagan ali kocnice su turbo dobre. Svasta mi se tada motalo po glavi sta ako me pogura. Ljudi koji su me vidjeli da prolazim izbecili su oci gledajuci me. Neke sam vidio taj dan na silosu i rekli mi da sam malo previse hrabar i siguran,nisam im rekao kako je meni bilo. A kada sam vukao nazovimo ZMAJ-evke ( samo sasija ) ostalo rucni rad takodjer bez zraka i sa priblizno istim teretom u kg Ursus se drugacije ponasao sa njima a vukao sam ih po ravnom Satnica - V.Kopanica. A tehnostrojku kako je mi zovemo vagonka sa takodjer duplim tockovima nju sam vukao u jesen sa sirovim kukuruzom i prolazio sam gdje su ,, obicne ,, prikolice ostajale .
 
K

krx pozega

Guest
Ne kupujmo slovensko ;) ..ovaj smajl nije značio da se šalim ;) ali ovaj je
 
B

Bobo

Guest
Danas sam prosao pored neko velikog zetora koji vuce bas istu prikolicu kao ona druga (crvena) iz mog posta, i siba s njom kao lud...


Ima kolega moj koji ce mi repicu vrsiti jednu duuugacku prikolicu na kojoj je otisnuta reklama "Coca-Cola" i nema kipanje, ali ima jednostruke gume. Lik je prezadovoljan prikolicom...

Ako mi on bude vozio repicu na silos, poslikat cu ju da vidite sto je prikolica ;)
 
R

Ratarko

Guest
Da a ti si zadovaoljan sa IMT-om , vama je ljudi malo potrebno za vašu sreču ;) bitno da je jeftino i odmah je najbolje :lol:
 
B

Bobo

Guest
Nije nabolje, ali moras gledati i na pare, ako ti imas toliko da se "razbacujes" novcima, svaka ti cast, samo izvoli, ali ja da sam na bilo cijem mjestu si to ne bih htio priustiti. Valjda je svakome cilj da uspara neke novce, pogotovo poljoprivredniku koji ce imati malu mirovinu ;)

Za 10 000€ kupis znas kakvu kamionsku prikolicu, pa to je cudo jedno, a Tehnostroj tu nema sto traziti. Ako na novce ne gledas, tim bolje, jer si mozes onda kupiti i novu kamionsku, i cim ti dodje u dvoriste, automatski zaboravljas na bilo koji tehnostroj. Kamionske prikolice su vece, izdrzljivije i jace, a i pripremljene su za puno vece terete nego za koji su deklarirane, jer kamioni ne idu 40 na sat, nego puno puno vise, pa si zamisli koliko je tu jaca konstrukcija nego na Traktorskoj prikolici i koliko ce ti trebati da to uvines... Na farmi je takva prikolica vjecna.

I dalje stoji tvrdnja da je tehnostroj kvalitetna firma, i da prikolice specijalne namjene (karbo kalk i slicne) MOZDA i vrijede svojih novaca, ali obicne kiperice nikako. U ovo me nitko ne moze ubijediti...

Ako ti toliko ne volis IMT, sto svoj 539 ne zapalis? ;) Koliko god da ga mrzio, bez njega jednostavno ne mozes...

Uglavnom, nemojmo mijesati kruske i jabuke. Ovaj sto ima "Coca-Cola" prikolicu, takodjer ima i IMT kipericu, u kojoj je vozio 6400Kg i prikolica se nije ni najmanje uvinula ni na jednom mijestu. Takodjer cu i nju uslikati. Imt sto god napravi, za te novce je najbolje na svijetu!

I sad sam se tek sjetio jedne zanimljivosti: Kolega je cijeli dan vozio neku vlaznu zemlju i na IMT kiperici je imao jako velike povisice da mu vise stane. na prikolici gume sjele skoro do felge i tako cijeli dan. Na kraju dana mu pukne ruda na pola i onda on prica okolo kako su IMT prikolice lose?!? Pa koliko pametan trebas biti da jako jako pretovarenu prikolicu ganjas cijeli dan i da ti tek na kraju dana nesto pukne i da budes nezadovoljan s njom. I sto je najbolje u svemu tome, prikolica je stara kao i on...
 
P

Picek

Guest
Bobo bez uvrede ali ti razmišljaš kao mali poljoprivrednik koji obrađuje 30-40 jutara sa malim IMT-om i time se zadovoljavaš i gledaš gdje da uštediš svaku kunu..
to nije ozbiljno bavljenje poljoprivrednom i to je ono što če se ulaskom u EU istrijebiti..
osoba koja obrađuje kudikamo više zemlje uvijek ili u 99% slučaja če uzeti specijaliziranu prikolicu za poljoprivredu nego neku kamionsku prikolicu..
pa čak i ako je cjenovna razlika ogromna..
to ti mogu reči iz svog kratkog iskustva i to je ono što ti ratarko pokušava objasniti a što ti ne uspijevaš shvatiti...
usput:
Bobo kaže:
Imt sto god napravi, za te novce je najbolje na svijetu!
to je izjava koja kandidira za glupost godine...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Picek - PMT kaže:
usput:
Bobo kaže:
Imt sto god napravi, za te novce je najbolje na svijetu!
to je izjava koja kandidira za glupost godine...

ovdje se i ja slažem...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
I ja...malo si pretjerao sa simpatiziranjem IMT-a... :lol: :lol: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Svakako bih ovakoj kamionskoj prikolici dao šansu da se pokaže na mom gospodarstvu , khmm , jelte :D :D :D
Još samo da se vidi sa slike da li ima odozada onakav mali ispust za u koš/puhalnik , šteta ali inače ima sve što bi mi trebalo od poljoprivredne prikolice .

Za više klikni ovdje

fz_40888-levg-03.jpg


Ova prikolica mi nekako nije po volji , bojim se da bi se slomila ili tako nešto ?

fz_pic00010.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa lijepe su i izgledaju obje čvrsto...
i zar nisu obje poljoprivredne prikolice???
 
R

Ratarko

Guest
Da , obje prikolice su za poljoprivredne namjene ali sa onom prikolicom sa prve slike može i kamion raditi , naime ima dozvolu za 80 km/h . Istu takvu sam vukao sa traktorom , gotovo jednaku takvu prikolicu koja je bila baš kamionska ( Kogel ) i svidilo mi se kako to ide zajedno . Vozio sam repu sa njom i prevozila je 20 tona repe , kipala je nazad što je jako bitno . Možda je malo teže gurati ju unazad kada je na mekanom , traktor treba biti jak i dosta težak inače ide jako teško .
 
B

Bobo

Guest
Ok, vidim da postajem naporan, ali sto da drugo napisem?

Picek: SVA oprema koju si naveo da ju tehnostroj ima, ima ju i bilo koja malo bolja kamionska prikolica koja je duplo jeftinija., plus sto je kamionska prikolica puno izdrzljivija od bilo kojeg tehnostroja... Ako Imas 5 000€ viska u dzepu, i to zelis baciti u vjetar, tko sam ja da te sprijecim.

Evo, Ratarko sam sebi skace u usta kad kaze da mu se kamionska prikolica svidja, te da mu se svidilo kako je on vukao kamionsku prikolicu punu repe i da ide dobro. Ne mozete mi pricati da tehnostroj vrijedi 5 000€vise, kad ja i jako puno ljudi iz moje okolice smatra da ne vrijedi, i toga se drzim...

Ako nas sve smatrate zaostalima, onda nas i smatrajte, tko sam ja da vam govorim sto da mislite...

Sto se moje "najgluplje izjave godine" tice: Nadjite mi bolji NOVI traktor od 50KS koji ce kostati 110 000Kn i koji ce imati istu opremu kao i moj 549 i ja vam skidam kapu. To sto sam za iste novce mogao uzeti polovan, izganjan traktor od 120 KS me niti najmenje ne dira, jer mi takav traktor jednostavno ne treba...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa u tu prikolicu stane 25 tona zita.Nista ona nije bolja osim sto je nova i jako skupa,od recimo neke druge polovne kamionke i na njoj mozes slozit zracne kocnice,siber na dnu prikolice i dr. Pa tek za takvu prikolicu prosjecan poljop.u HR nema novaca.
 
R

Ratarko

Guest
@bobo
Evo, Ratarko sam sebi skace u usta kad kaze da mu se kamionska prikolica svidja, te da mu se svidilo kako je on vukao kamionsku prikolicu punu repe i da ide dobro. Ne mozete mi pricati da tehnostroj vrijedi 5 000€vise, kad ja i jako puno ljudi iz moje okolice smatra da ne vrijedi, i toga se drzim...

Bitno da si ti došao do zaključka da si ja skačem u usta , nezahvalno od tebe kada se ne razumiješ u tematiku . Nikada nisi radio niti sa kamionskom kiper niti ne kiper prikolicom , kao i sa kamionskom prikolicom sa duplim kotačima i jednostrukim kotačima a opet znaš bolje od svih . Imao sam i radio sa svim vrstama prikolica . Itasicu kiper prikolicu sa udvojenim kotačima sam imao godinama i prodao ju čim se ukazala prilika . Običnu ( ne kiper ) kamionsku prikolicu imam i dan danas , tako da i o tome mogu nešto reči iz osobnog iskustva . Također imam i Tehnostroj prikolicu i kada bi mi financije dozvolile u dvorištu bi mi sve takve bile jer su praktičnije od kamionskih i vidim njene prednosti .

Na drugu stranu kada sam pričao o kamionskoj kiper prikolici od 20 tona što sam ju vukao sa traktorom i što sam si skočio u usta sa njom , pa zašto ne bi išla dobro kada ju vuče traktor od 240 KS i više nego odličan vozač , khmm , moja malenkost . Mogao sam i željeznički vagon vuči i opet bi napisao da ide dobro , hehe , trol-trol ;)

Još samo jedna stvar , kamionske kiper prikolice uopče nisu jeftine , jeftine su polovne ali sa razlogom jer u pravilu su sve natukle stotine tisuča kilometara i stare po dvadeset i više godina . Takva tehnostrojka isto nije skupa , ja sam svoju Tehnostrojku za bagatelu kupio na jednoj licitaciji , naravno isto sa razlogom jer joj je lokalni kombinat dušu izvadio .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
@bobo
Evo, Ratarko sam sebi skace u usta kad kaze da mu se kamionska prikolica svidja, te da mu se svidilo kako je on vukao kamionsku prikolicu punu repe i da ide dobro. Ne mozete mi pricati da tehnostroj vrijedi 5 000€vise, kad ja i jako puno ljudi iz moje okolice smatra da ne vrijedi, i toga se drzim...

Bitno da si ti došao do zaključka da si ja skačem u usta , nezahvalno od tebe kada se ne razumiješ u tematiku . Nikada nisi radio niti sa kamionskom kiper niti ne kiper prikolicom , kao i sa kamionskom prikolicom sa duplim kotačima i jednostrukim kotačima a opet znaš bolje od svih . /snip

Na drugu stranu kada sam pričao o kamionskoj kiper prikolici od 20 tona što sam ju vukao sa traktorom i što sam si skočio u usta sa njom , pa zašto ne bi išla dobro kada ju vuče traktor od 240 KS i više nego odličan vozač , khmm , moja malenkost . Mogao sam i željeznički vagon vuči i opet bi napisao da ide dobro , hehe , trol-trol ;)

Još samo jedna stvar , kamionske kiper prikolice uopče nisu jeftine , jeftine su polovne ali sa razlogom jer u pravilu su sve natukle stotine tisuča kilometara i stare po dvadeset i više godina . Takva tehnostrojka isto nije skupa , ja sam svoju Tehnostrojku za bagatelu kupio na jednoj licitaciji , naravno isto sa razlogom jer joj je lokalni kombinat dušu izvadio .


Dakle... Vidis, vozio sam kamionsku, ne kiper prikolicu koju sam vukao velikim i jakim traktorom i imam s njom dosta iskustva. Takodjer imam i dosta iskustva u voznji dviju traktorskih prikolica...

I, da, jesi si skocio u usta, jer u jednom trenu pljujes po takvoj prikolici, a sad ju hvalis i kako je dobra... Pa sto ako je natukla preko milijun kilometara, kad je jos uvijek u dobrom stanju. Prikvaci tehnostroj prikolicu na kamion, i radi iste stvari kao i sa kamionskom i jako brzo ce puci po pola! Garantiram.

Eto, ti si imao priliku pa si kupio polovnu tehnostroj prikolicu i s njom si zadovoljan, a koliko vidim da ju novu ne bi kupio nikada i da je itas jos uvijek u tvojem dvoristu. Da nisi toliko s njom zadovoljan, vec bi se ti nje rijesio ;)

Sto se tice toga da znam bolje od svih, to nisam nigdje rekao. Lijepo sam pitao koji je nedostatak jedne nad drugom, te si mi lijepo objasnio, drugo nista...
 
R

Ratarko

Guest
Ok , ispričavam se jer nisam znao za tvoje iskustvo sa kamionskim prikolicama , mislio sam da nisi nikada radio sa njom ali sada znam bolje .
 
B

Bobo

Guest
Nema problema...

Uglavnom, nisu toliko lose koliko ju vi pljujete. Niti jedna kamionska prikolica koja lici na nesto nije losa
 
Na vrh