• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

B

Bobo

Guest
Kako za koga kolega, kako za koga...


Ovaj covijek nema potrebu NIGDJE kipati ISTA, tako da ga boli briga za to. Ako treba voziti neki pijesak pa ga negdje iskipati, ima dvije 1-osovinske prikolice s kipanjem, tako da mu nije problem.

U ovoj kamionskoj, takodjer vozi gnojivo i sjeme, te s njom obavlja prijevoz do silosa...
 
R

Ratarko

Guest
... i ja sam danas transportirao koješta , između ostalog ...
Kada mi prikolica nije kiperica onda to riješim tako da stavim ove drvene sanduke u prikolicu te ječam ( u ovome slučaju ) kipam u te sanduke . Sanduke manipuliram viljuškarom ali to je samo kada mi mi je potrebno malo ječma . Ta četiri sanduka su samo 3.5 - 3.7 tona kapaciteta .

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ja sam danas sa 549 vukao 4.5 tone na silos u jednoosovinskoj prikolici koja je rucne izrade. Lik je kupio na otpadu kamion bez motora, te odrezao kabinu. Stavio neku jako jako izdrzljivu rudu i deri bajo!

Nisam mogao vjerovati da ju 549 bez vecih poteskoca vuce ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe ratarko,ne mogu a da ne primijetim onaj frižider u traktoru,jel to pivo i slanina unutra?hehehhe
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
hehe ratarko,ne mogu a da ne primijetim onaj frižider u traktoru,jel to pivo i slanina unutra?hehehhe

Popis unutrašnjosti frižidera !

1 - jedna smrznita boca puna vode , Jamnica 1.5 litre , služi kao pingvin
2 - jedno pivo , žuja 0.5 litara
3 - juice , mix. raznog voča od 1 litre
4 - obligatorni Red Bull
5 - par plastičnih čaša

Nema hrane , bio sam samo na brzinu otišao od kuče .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hahaha...
i još nešta što me čudi,kako to da si došao sa fordom,a ne sa masseyom?
ili s masseyom se voziš samo nedjeljom u crkvu? :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Evo je i slika "Coca-Cola" prikolice:

Obrisan neispravan link.

Znao sam da ima zracne kocnice, i znao sam da nije kiperica. Pogledam je li njegov vozac spojio kocnice (voli popiti) i vidim da je spojeno neko hidraulicno crijevo, a crijeva od zraka omotana oko rude?!?

Obrisan neispravan link.

Pratio sam doticno crijevo, i pronasao na obje osovine ovo:

Obrisan neispravan link.
Covijek je u kucnoj radinosti napravio hidraulicne kocnice koje zaustavljaku prikolicu odlicno, i puno se bolje daju dozirati od zracnih...
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Kako on onda koci povlaci rucicu krajem ili Kakav je to Deutz

Ne , traktor ima hidraulične kočnice i koči se normalno , na pedalu kočnice .
Å teta što je kupio prikolicu koja ima zračnu instalaciju a traktor mu nema zrak , na drugu stranu pohvalno jer si je dao truda i ugradio hidro kočnice na prikolicu a ne samo da ju je vukao bez kočnica . Tamo u požeškom kraju sigurno da nije pametno vuči kamionsku prikolicu koja nema ispravne kočnice .
 
B

Bobo

Guest
U pravu si Ratarko. Jako puno kammionskih prikolica je ovdje, a dajem glavu na panj da je samo 10% tehnicki ispravno :(

Sto ovaj kolega kaze, bez kocnica pod punim teretom ides dolje ko satelit...

Uglavnom, ova prikolica je isla za neke jeftine pare pa ju je uzeo, i kaze da uopce nije ni pozalio, jer mu je odlicna za njegove potrebe.

Deutz je ovakav:
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da i moj Lambo ima hidraulične kočnice, a na Tehnostroj prikolici imam zračne jer je kupljena kad smo imali Zetora.

Još če Bobo kupit Tehnostroj prikolicu kad počnu stavljat Coca Cola logo i boju :D :D :D :D :D
 
B

Bobo

Guest
Kod Bobe ces vidjeti tehnostroj na sveto nikada ;) Vidio si koji stroj od prikolice imam i ne treba mi nista vece.

Kad krenem raditi nekih 100 hektara, onda ju iz zajebancije mozda i kupim... No teeeeeesko 8)
 
R

Ratarko

Guest
Ma da ti ju netko pokloni ti bi mu ju vratio , hehe ;)

Ljudi nema se tu što reči , Tehnostrojke i ove ostale evropske poljoprivredne prikolice što je mario spomenuo su nama poljoprivrednicima san nedosanjani . Istina da ja imam jednu Tehnostrojku ( tandem ) ali izvukao sam ju iz otpada takoreči , 80 km sam ju na kamionu dovezao jer nikako ali nikako niti da sam tri dana lupo po njoj ju nisam mogao napraviti na licu mjesta da bude u voznom stanju . Sada nakon puno varenja , ravnanja , pjeskarenja , farbanja ona izgleda dobro . Stvarno su izdržljive , posebno te tandemke .
Usput , da li znate da se na tandem prikolici gume puno brže troše nego na normalnoj prikolici ? Ne samo da se troše ubrzano nego se dogodi da komadiči gume otpadaju pri jakom skretanju sa velikim teretom , mora se praviti veliki radijus ako se okreče na tvrdoj podlozi , u polju to nema veze .
 
B

Bobo

Guest
I da mi ju netko poklonni, je mu ju ne bih vratio, jer ju ne bih imao cime vuci... Uvijek se moze "kumovima" prodat na kilu ;)

Naravno da se na tendem prikolici gume brze trose, pogotovo pod teretom, jer jedna (ili cak obadvije) osovine ri skretanju proklizuju. Tu stradavaji u lezajevi, jer su sile uvijanja dosta velike...

Neki proizdodjaci (dosta njih, zapravo) su to rijesili tako da zadnja osovina skrece kako bi se smanjila bas ta potrosnja guma i nepotrebno naprezanje kompletne prikolice...
 
R

Ratarko

Guest
Sviđa mi se prikolica .
Kažeš da on to sam radi , jel i stranice savija sam ili ih kupuje gotove ?
Stranice su super napravljene , kao da su iz Tehnostroja izašle !
 
B

Bobo

Guest
Jel to onaj neki lik iz Donjeg Miholjca?

Ako je, bjezite od toga, jer mi dosta ljudi prica da mu kvaliteta bas i nije neka...
Obnavljanje vlastite prikolice DA, ali da on pravi kompletnu NE... Tako bar cujem...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Slazem se sa Bobom ali nadodajem ni obnavljanje.Tip je dovezao tamo i traktor i sasiju prikolice i autom se vratio kuci.Kada je prikolica bila gotova covjek krene kuci i traktor crkne- iz kruga pokrali gorivo. A prikolica katastrofa, sanduk kad ga napunis sjedne na gumu i nikuda stranice se otvarale same u transportu, tako da je isla ponovo na popravak
 

Najnoviji postovi

Na vrh