• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

R

Ratarko

Guest
Nema šanse da ovaj sanduk sjedne na gume , sigurno se radilo o nekoj drugačijoj prikolici . Ovaj sanduk mi je sasvim OK , istina podvozje mi je slabo , za traktor od max. 90 KS ako i toliko .
Slažem se sa komentarom da je prikolica za dlaku previsoka , ovo zaokruženo u plavoj boji je usosilo stvar ...
a-a.gif


Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
meni ovako na slici djeluje da je i raspon kotaca preuzak, po meni prikolica te visine bi morala imati kotace sto blize stranicama jer u ovom slucaju ja ne bi isao s punom po nekom nagibu.
 
B

Bobo

Guest
Uglavnom, ako je to radio lik iz D. Miholjca, to ne valja. Ne znam kako se zove, no nesto sam se bio nedavno raspitivao za neke prikolice, te mi je dosta ljudi reklo da ako stvarno nisam ocajan da tamo na idem. I Zvona je potvrdio ono sto sam cuo...


Ovu prikolicu moze praviti neki drugi majstor, pa je mozda i dobra, no nikada ne bih vjerovao nikakvoj samogradnji...
 
K

krx pozega

Guest
Naravno da ova prikolica ne valja ili ti ga stoji na klimavim nogama,ali si je čovjek dao truda ...to stoji
Ovo što je ratarko zaokružio to da pošten momak još poštenije provoza ili ti ga zaljulja pod punim teretom...postala bi samo malo niža ;)....ajd da su balonke al ovo sve skupa i budali se ne uklapa u cijelinu...mislim da nisam nimalo pretjerao
Ja inače volim vidjeti u prvom redu da to ima nekakvu podlogu...svaka čast ovom sanduku...a šta mislite ljudi nam se tako šta otvori u transportu pa j.. bi nekome m...

Bobo vidio sam danas onu tvoju Coca colku na silosu...točnije u petak
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
To nije rad iz D.Miholjca on ima drugacilje stranice i ostalo.Vidio sam neki dan Zmaj-evke ,, sajlasice,, ali nisu imale one visoke uske tockove nego balonke. Pricamo o prikolicama kamionke i poljop.prikolice . Dali postoji koja poljop.prikolica da je dozvoljeno brze od 30km/h.
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
... Dali postoji koja poljop.prikolica da je dozvoljeno brze od 30km/h.

Kako misliš da li postoji , pa zar sve nove poljop.prikolice nemaju dozvolu do 40 km/h , naravno ako ju opremiš sa 40 km/h paketom .
Bojim se da niti jedan današnji proizvođač poljoprivrednih prikolica ne bi opstao na tržištu ako nema 40 km/h prikolice u ponudi . Več 20 godina evropski traktori idu 40 km/h a u zadnjih 10 godina se počelo baratati sa 50 km/h traktorima . Danas kada kupuješ traktor od 100 KS pa na više normalno je da ide 50 km/h .
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Uglavnom, ako je to radio lik iz D. Miholjca, to ne valja. Ne znam kako se zove, no nesto sam se bio nedavno raspitivao za neke prikolice, te mi je dosta ljudi reklo da ako stvarno nisam ocajan da tamo na idem. I Zvona je potvrdio ono sto sam cuo...
.
obrt se zove BMV..
 
B

Bobo

Guest
Eto... BMW... Prvi mi glas...

Krx: Dosta je cesto na silosu. Mislim da ne prodje dan kada nije tamo. Vec su se gume pocele raspadati koliko ju ganja pod teretom...

Covijek vrsi usluzno jako jako puno, i ima svog vozaca koji ga prati od njive do njive. I kad povrsi sve, ode se kuci istusirati i pali za silos, jer je njegov sofer vac dosta popio, pa zna biti malcice i nepazljiv...

Jedan od lokalnih "sofera" je prije par godina zadnjom osovinom prikolice pregazio golfa II preko haube, a da mu nisu svirali, mislim da ne bi ni skuzio. Na autu je dakako totalka. Mislim da to dovoljno govori kakvi sve ljudi kod nas voze terete do silosa :?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko upravo iz tih razloga i pitam traktor ide 40km/h a vuces prikolicu kojoj je brzina dozvoljena na nekih 30-tak km/h. Znam da je jedan frend radio na Belju i vukao je dvije Zmaj-evke sa JD 8200 i obavezno je bilo da barem jednom u tjednu prikolice ide u radionu.
 
K

krx pozega

Guest
Mislim da to nema nikakve veze koliko smije,može i ide prikolica brzo po cesti...ako su gume dobre nema nikakvih problema da ide i 50km/h makar i pod punim opterečenjem ako je prikolica iole dobra...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Čovjek nije iz Miholjca več iz jednog sela u mojoj okolici kod Bjelovara,za stranice neznam dali ih sam radi ili šta imam samo taj podatak o cijeni i broj tel pa mogu stavit ako je netko zainteresiran
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ja ne znam...nisam nit čuo nit vidio nikad takvo šta kod nas.znam jedino za FLIEGE prikolice da ih zastupa AGROGROM.mislim da ovih nema na našem tržištu.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
13 tona ukupna težina, malo je previsoka
Obrisan neispravan link.

ogromna
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Zanima me kako bi to radilo u praksi , ovo sa zadnje male slike ?
Ostavim taj sanduk na njivi , napunim ga punog žita i onda dođem sa tom šasijom i podignem taj sanduk na nju , jel tako ali zar mi dosta žita ne bi iscurilo pri dizanju kao recimo na toj maloj sličici što je mario poslao ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
MIslim da kod tog nagiba nebi curilo, neznam da li se može pun sanduk tako dizat.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
MIslim da kod tog nagiba nebi curilo, neznam da li se može pun sanduk tako dizat.

Hmm , pa kako bi ga onda podigao ako ne tako ?
Na ovome nagibu bi curilo , ne znaš ti koliko ja tovarim , hehe , na prikolicu od 8 tona natovarim 11 tona , hehe .
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: Mislim da ta prikolica nije namijenjena za prijevoz zrna, jer nema kipanje... Prije da sluzi u komunalne svrhe, kao npr.: da ostavis taj kontejner na rubu sume i tu trpas granje, lisce i slicne pizdarije, te da se to vozi dalje...

Iskreno, ne vidim nikakvu korisnu uporabu ovekve prikolice u poljoprivredi...


Postoje i takvi kamioni, i oni rade na slijedecem principu: Ostavi jedan sanduk kraj bagera. Dok bagerist napuni sanduk zemljom, vozac kamiona je otisao po drugi prazni sanduk, i samo ih mijenja. Tu se uspara trosak jednog kamiona i placanje jos jednog vozaca...

Bilo je i clipova na youtube-u, pa zato i znam za taj sistem...
 

Najnoviji postovi

Na vrh