• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

R

Ratarko

Guest
Ima ta prikolica vrata odozada , tako da mislim da se bez problema zrno može iskipati .
Vidi se i na slikama da ju ostavlja u polju .
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma, no to se eni cini preklimavo za voznju nekih ozbiljnih tereta...

Kud je vjerovatno skuplja od neke obicne prikolice, tu nema kipanje na stranu, a i taj sanduk ne drzi nista vise nego jedna malo veca kuka na dizalici...


Jednostavno mi se za poljoprivredu ne svidja, jer mi se cini vrlo neupotrebljiva :?
 
R

Ratarko

Guest
Na ovom linku se vidi kako ide utovar sanduka na šasiju isto kao i kipanje .
Ipak mi se čini da je nagib prevelik pri utovaru ali tko zna možda se ništa ne raspe iako je tako nagnuto . Kipanje izgleda normalno .

Moram priznati da mi se ova prikolica sviđa malo više od one koju je mario postao prije neki dan što isto može izmjenjivati sanduke . Znam da sam ja kriv za to što mi je ovaj bolji sistem jer samo gledam kroz svoje aktivnosti kako bi ju iskoristio pa mi ovo više odgovara . Morao bih imati jedno tri sanduka za jednu šasiju , onda bi to bilo super . Naravno svaki sanduk bi morao imati svoju ceradu i to bi bilo to za mene . Bojim se da to čudo košta neke lude novce pa je to samo maštanje ...

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
A ima i normalno kipanje nazad... To onda vec moze. Mislio sam da se kipa kao kad utovaras/istovaras sanduk, no ovo je onda dobra stvar...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Ak smijem dodati koju na tu raspravu, mislim da bi se djelomično složil s Bobom - Tehnostroj je sve samo ne solidan proizvod.

Naime, imal sam prilike vidjeti i voziti Tehnostoj 4T jednoosovinsku prikolicu. Sve OK dok je na cesti i ima kontinurani teret (zrno, kukuruz u klipu...), no na polju i sa zemljom u njoj je čisto s...nje. Ka se digne kipa (prema nazad), sanduk se zgnječi ko da je gumeni (uvije skoro pola metra, gledano od prednje prema zadnjoj stranici). Čak i kad se kipa silaža.
Nisam videl da se IMT-ova 3-tonka gnječi pri kipanju.

Jednom sam prilikom vozil dvoosovinsku Tehnostroj (kao DP500, samo starija) punu klipa kukuruza (oko 8m3). Išla je fino po cesti, čak i nizbrdo (za zavojem od 90stupnjeva;) i nije gurala traktor, iako je traktor bil premali za nju (Å tore 402DT), . Neznam kak bi to izgledalo pri kipanju, no na putu se vidlo da prikolica nije kruta, več se znatno uvija.

Možda se mnogi neče složiti samnom, no moj je dojam da su slovenski stojevi malo više lijepi za oko, a znatno manje dobri. Eto, nekoliko primjera:
- prikolice sam več spomenul
- SIP prikolice za sijeno: bratič zdrobil kutnu getribu prilikom punjenja (mali Ursus kao pogon), susjed kulisu na pickup-u (potrošil se ko da je od blata
- berači Tornado 35 i Tornado 80: nježna šasija, lančanici se brzo troše, osovine ko od repe (moje iskustvo)
- prikolica za gnoj : valjci struli tak daih je trebalo zamijeniti, bez obzira na pranje, stalni problem s pogonskom osovinom (izbija ležaj) radi mekane šasije itd.

Osobno, radije kupim rabljeni uvozni stroj i obnovim ga (imam jako dobra iskustva s Mengele, Unsinn, Krüger), nego slovenski.

Ovdje govorim o strojevima za manja brdska gospodarstva
 
K

krx pozega

Guest
ZJ Bravooo!!!

Tako je ona priča istinski i trebala završit!!!
 
P

Picek

Guest
@zj

tehnostroj je bio spomenut kao primjer..
rasprava se uglavnom vodila oko toga što je seljaku bolje i isplativije..
poljoprivredna prikolica ili kamionska prikolica..
 
R

Ratarko

Guest
@ZJ
...Tehnostroj je sve samo ne solidan proizvod.
Naime, imal sam prilike vidjeti i voziti Tehnostoj 4T jednoosovinsku prikolicu. Sve OK dok je na cesti i ima kontinurani teret (zrno, kukuruz u klipu...), no na polju i sa zemljom u njoj je čisto s...nje. Ka se digne kipa (prema nazad), sanduk se zgnječi ko da je gumeni (uvije skoro pola metra, gledano od prednje prema zadnjoj stranici). Čak i kad se kipa silaža.
Nisam videl da se IMT-ova 3-tonka gnječi pri kipanju.

Dam ti ja moju tehnostrojku pa ju savij pri kipanju !
Od kada ju imam svake godine iskipa više od 2.000 tona tereta i ravna je kao puška .

Mislim da ti izjava uopče nije fer niti što se tiče Tehnostroja opčenito niti te prikolice koju si vukao . Dao bih se okladiti da je prikolica več bila polomljena kada si ti sa njom kipao . Definitivno se ništa na prikolici na uvija za pola metra pri kipanju , gluposti .

@krx pozega
ZJ Bravooo!!!

Tako je ona priča istinski i trebala završit!!!

Čemu tolika euforija ?
 
B

Bobo

Guest
Cujte ljudi moji...

Ne znam koliko kosta Tehnostroj prikolica 3T, ali IMT kiperica 3T kosta 18 000Kn (vise-manje). Jednoosovinska prikolica je, nema gibnjeve, zracni uredjaj, signalizacija i 3 strano kipanje.

Vozio sam nedavno prikolicu koja je imala gibnjeve punu i sam vlasnik mi je rekao da se pazim preko neravnina, jer ju je samo on 3 puta prevrnuo. I zbilja, prikolica s povisenjima se napunila i ja ju s polja jedva izvucem koliko se ljulja. Na asfaltu ju 549 vuce i uzbrdo i nizbrdo, a 4.5 tone tereta u njoj...

Prikolicu s gibnjevima vise ne bih uzeo, pa da mi ju pokloni netko!

Ista iskustva imam s 2-osovinskom prikolicom za pcele (samogradnja doduse) ali takodjer gibnjevi i naprijed i nazad. Nagne se kao pijani vojnik i na najmanjoj neravnini...

Tatin kum ima tehnostroj 1-osovinsku prikolicu (onu staru) i takodjer na njoj ima gibnjeve. Na ravnom se prevalila pod teretom... Dovoljno losih iskustava imam s njima, posto sam na brdovitom i grbavom terenu...

No da se vratimo na temu, ja sam jos uvijek za kamionsku prikolicu, nego za tehnostroj, jer je kamionska pravljena da pod istim teretom ide i vise nego duplo brze nego traktorska prikolica, tako da ima jako dobru sasiju. U slucaju da ju traktor vuce, moze se i debelo pretovariti, sto svakako odnosi pobijedu... ;)
 
K

krx pozega

Guest
Čisto ono kad znamo neke stvari a netko se uinati pa tvrdi suprotno a i sam zna da nije u pravu...ja to nisam htio reči ali sam napisao da ima toliko stranih polovnih i kamionskih prikolica da za jedno srednje gospodarstvo kao moje čista glupost kupovati novu i još Tehnostroj prikolicu za 100000kn...ma mislim...
I mislim da je u pravu ZJ kad kaže da se uvija..ma kad bi je naruko punu šodera mislim da bi išla ko čuko iz svatova...sad če biti pa nije ona za takve terete e za te novce bi i očekivo i tražio univerzalnu prikolicu..

Garantiram životom da je Imt 5t jednoosovinka duplo jača od takove Tehnostrojke..koja je to šasija to je strašno...ja sam neke godine navezao preko 100 kubika teškog kamena sa Vrhovaca(Bobo zna kakav je put do gore i nazad nekad bio a i sad je) iz majdana za podlogu za poljoprivredno dvorište i dio bašče.,cirka pola jutra...to se nezna broja tura...tako da iz iskusttva pričam da je Imt sigurno čvršči..

Čak bi se usudio reči da je tehnostrojka za silažu i šminku...jer zbilja lijepo izgleda a kako i nebi za tu paru

Zbilja ne želim otvarati nikakve dileme ali za mene Tehnostroj nula bodova..što sam vidio naravno...
 
R

Ratarko

Guest
@krx pozega
Eto odi do teme o Same traktorima pa pogledaj šta si razgovaraju mario i nejc . Ostalog komentara nemam po pitanju Tehnostroj prikolice jer sam rekao što mislim o tim prikolicama pa se ne želim ponavljati non-stop .

Možda samo da se ovoga dotaknem :

I mislim da je u pravu ZJ kad kaže da se uvija..ma kad bi je naruko punu šodera mislim da bi išla ko čuko iz svatova...

Ne znam da li da se smijem ili plačem na tu izjavu .
Naravno IMT prikolica se ne uvija kada je puna šodera jer joj popucaju gibnjevi i raspadu joj se stranice pa ju niti ne možeš vuči ! Naravno da to ne mislim , nego želim istaknuti drugu stvar a to je da svaka prikolica ima svoje gabarite , tovarite ju koliko piše na njoj i neče se saviti ili popucati bila ona IMT , Tehnostroj ili neka treča .

Problem je što mi poljoprivrednici dosta često kupujemo polovne prikolice , rabljene , pa onda na svojim leđima nosimo izživljavanje prijašnjeg vlasnika na prikolici a ako takva prikolica doživi kvar onda je ona loša i ne valja . Da možemo kupiti novu prikolicu vidjeli bi da je to nepoderivo ma ustvari šta sam se zapetljao , pitajte maria i nejca jel valjaju i jel se savijaju ...
 
B

Bobo

Guest
Cujte ljudi...

Kad mi dodje susjedov brat i kaze da je IMT prikolica cisto sranje je bih ga istukao.


Njemu je sranje jer je na nju stavio povisenja od metra i cijeli dan vozio frisku zemlju, te mu je pred kraj posla otpala kompletna ruda?!? ALO, ljudi, pa ne mozes ocekivati od prikolice da nosi ne znam ti ja koliko tereta, a svi znamo sto je vlazna zemlja, i jos pretovariti prikolicu za duplo.

Povario je rudu nazad i prikolica i dalje tegli kojecega i svacega i nikada vise s njom problema.

Takodjer lik u susjednom selu ima IMT kipericu otkad ja znam za sebe i na njoj poviseja od 1- 1.5m i u njoj je vozio rekordnih 6.4 t zita i gume su popucale od starosti (imao je udvojene kotace na njoj) Prikolica i dana danas vozi pod tim povisicama i moze se cesto vidjeti na pozeskom silosu, ali ne posustaje niti najmanje. Samo daj nove gume i vozi kud hoces...


Za tehnostroj znam da ljudi pricaju svasta, ali ja nemam osobno s tehnostrojem nikakva iskustva, samo ono sto sam cuo i vidio. Lijepa mi je svaka nova prikolica na oko, pa tako i tehnostroj, ali mene brine i cijena. Za iste novce ozes dobiti bolje, tako da tehnostroj ispada iz svake konkurencije.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
@krx pozega
Eto odi do teme o Same traktorima pa pogledaj šta si razgovaraju mario i nejc .

Da, nosivost moje je 6 tona a vozio sam 11, susjed je imao istu takvu samo bolje gume (više platna) i vozio je 13 tona.

Da se uvija pri nosivosti 6 tona onda bi se pri 13 raspala.
 
B

Bobo

Guest
Ne znam gdje sam procitao, ali zanima me bas je li ovo istina:

Cuo sam da na tehnostroj prikolice stavljaju protektirane gume, sto mi nikako ne ide u glavu, jer bi za tu cijenu trebale biti nove gume na prikolicama, a ne protektirane?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Ratarko, nemoj me krivo shvatiti.
Ono što govorim vidio sam ili probao sam. Prikolice ETK400, o kojima sam govoril, kupljene su nove, vlasništvo mojih susjeda. Jednu sam ja vozil, i kipal ručno utovaren sanduk suhe zemlje. Nemožeš mi reči da je to neki teret (4 tone sigurno nije).
Drugu sam prikolicu htio kupiti (jer je bila vrlo malo rabljena), no na kraju, hvala Bogu, nisam. Susjed mi je u njoj vozil zemlju, i kad je digel kipu prema nazad, zamalo sanduk nije opal s nje. Prikolica se fino vozi po cesti, no kao kiper je čisto s...nje.

Isto tako ne kažem da ona takva nekoga neče zadovoljiti. Sigurno ju možeš i pretovariti, no to nebi smio biti kriterij kvalitete, več ukupnp ponašanje prikolice s nazivnim teretom.

Vjerujem da se bolje ponaša na ravnici, neg na bregima, no to nebi smjelo imati utjecaja, jer nemamo svi ni ravnicu ni veliki posjed, a prikolica koju mi trebamo mora biti univerzalna.
 
K

krx pozega

Guest
Ne znam da li da se smijem ili plačem na tu izjavu

Ratarko tehnostroj prikolise tj.stranice su igračke za prave stvari...
Nije isto ako ti voziš 10tona žita ili kamena..jel me razumiješ...vjerojatno ne..ponavljam meni treba nešto univerzalno a to Tehnostrojka sigurno nije...
 
R

Ratarko

Guest
Ljudi ja ne radim za Tehnostroj .
Meni univerzalnija prikolica od Tehnostrojke ne treba usput koja bi to bila , kamionska ili IMT ?

Inače obožavam vozati šljunak u svojoj Tehnostroj prikolici jer ja sam ipak poljoprivrednik pa mi treba puno šljunka tijekom godine za moje krave koje nemam jer one jedu šljunak pa im ga vozim svakodnevno da ima poboljšam preživljavanje
troll.gif
 
Č

Čugi

Guest
Ratarko kaže:
pa mi treba puno šljunka tijekom godine za moje krave koje nemam jer one jedu šljunak pa im ga vozim svakodnevno da ima poboljšam preživljavanje

Nemoj bre da "kvaris" raspolozenje "kamionskim prikoličarima" Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ako se ovo na mene odnosilo, ne kvari mi raspolozenje, naprotiv lijepo sam se nasmijao...

I jedan i drugi podjednako (ni)su u pravu sto se tice komentiranja prikolica...
 
K

krx pozega

Guest
Nema tu šta tko je u pravu a tko nije...priča je bila i ostala da je večim poljoprivrednicima isplativa kupnja takove prikolice makar ona bila i tehnostroj...dok nama manjima nikako(Tehnostroj prikolice) iz več sto puta gore navedenih razloga...
 

Najnoviji postovi

Na vrh