• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

K

krx pozega

Guest
Ja sam uvijek za novo ako se može ali novu Tehnostrojku nebih nikada kupio..toliko kvalitetnik polovnih stranih prikolica,pa dobrih starih zmajevki,pa kamionskih...još ako imaš volje kao zjoocko..čuda napravit
 
B

Bobo

Guest
Pa negdje ima moj post kako sam za duplo manju cijenu nasao kaminosku prikolicu pod koju se bilo koja tehnostrojak moze sakriti...

Tehnostroj bez ikakve "opreme" kosta puno, a s dvokruznim kocnicama kosta i vise, tu bih jos i ubacio rezervni tocak, te neke gume veceg profila.

Kamionska prikolica 3-strani kiper sa dvokruznim kocnicama i "balonkama" kosta duplo manje, a iskoristivija je 50 puta... U mom kraju svatko tko ima veci traktor i ima i 1-2 kamionske prikolice, samo sto njihove ne kipaju (nema potrebe).


@PMT: Sto se registracije tice, to je neki debil od policajca...

Ja nikada u zivotu nisam cuo da je itko dobio kaznu za neregistriranu traktorsku prikolicu...

Ja imam dvije rucno radjene prikolice i obadvije natrpam kutijama duhana (jako visoko i siroko) i vozim ih 20-25km daleko i nitko nista, sa jednom vozim 4 ture drva na dan, i prolazim kraj jednih te istih policajaca, a oni mi svaki put mjere brzinu "pistoljem" jer nemaju pametnijeg posla...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
@ Ratarko

Ako si ti zadnja rupa na svirali u svome kraju, što to onda imaju "prve rupe na svirali" u dvorištu? Xerione? :lol:
 
R

Ratarko

Guest
TEHNOSTROJ RULEZ !

Prava prikolica za seljaka , poljoprivrednika . Naravno da ima u Evropi isto tako dobrih traktorskih prikolica ali Tehnostroj je samo jedan . Svaka im čast na dobrom proizvodu , na sve su mislili i ugradili u svoje prikolice .
 
B

Bobo

Guest
Daj covjece boziji, Pa sto tehnostorj za svoje novce moze ponuditi, a da kamionska za manje ili iste novce ne moze ponuditi, samo sto je kamionska prikolica duplo veca od te tehnostrojke, i ima jacu konstrukciju, bar duplo...

Jedina prednost Tehnostroja je ta sto je nova prikolica, ali ako dobro pogledas po oglasniku, ima i dobrih polovnih kamionskih prikolica...


Mislim da tehnostroj prikolica toliko definitivno ne vrijedi... Eventualno one prikolice specijalne namjene (gnoj, ono iz secerane, i slicne) vrijede, jer takve kamionske ne postoje, ili ih je jako tesko za naci...
 
R

Ratarko

Guest
Tehnostroj prikolice su pravljene za traktor i za seljaka poljoprivrednika a kamionske za kamion . Kamionska kiper prikolica je skuplja ili jednako skupa a lošija od Tehnostroj kiper prikolice . To što se naš seljak zadovolji sa polovnom kamionskom prikolicom kojoj je švabo dušu izvadio a nema novaca za novu Tehnostrojku to je druga stvar .
 
B

Bobo

Guest
Daj mi reci na sto mislis kad kazes da joj je netko izvadio dusu?

Ne znam bas sto na prikolici ima za smrdati, a da se ne vidi pri kupovini. Kolega je isao kupiti dvije zmaj prikolice kod covjeka koji se djecom kunuo da su u super stanju. Bile prefarbane, ma milina, no kad je ispod pogledao, sve izvareno, nema grede na podvozju koja nije bila lomljena...

A zmaj prikolice su zbilja izdrzljive, pa ti vidi...


Kako, molim te kostaju jednako, kad Tehnostroj prilokica, 2-osovine, 3-strani kiper, neka manja iz njihove ponude je bila u Pozegi za 63 000Kn?!? Alo, pa ljudi moji to toliko definitivno ne vrijedi...


I ako ti nije problem da mi napises po cemu je to kamionska prikolica gora od Tehnostroj prikolice?


Evo, ima u oglasniku par prikolica, koje bi zadovoljile vecinu potreba jednog hrvatskog seljaka:

Prikolica 1: 3-strani kiper
Obrisan neispravan link.

Prikolica 2: Obicna sanducarka, no i ona zadovoljava za potrebe transporta u zetvi. Dosta vecih poljoprivrednika ovdje ima bas ovakve prikolice...

Obrisan neispravan link.
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Kako, molim te kostaju jednako, kad Tehnostroj prilokica, 2-osovine, 3-strani kiper, neka manja iz njihove ponude je bila u Pozegi za 63 000Kn?!? Alo, pa ljudi moji to toliko definitivno ne vrijedi...
ovo ti je ponuda iz Tehnostroja:

DVOOSOVINSKA TRAKTORSKA PRIKOLICA DP 1100 ....



ukupna nosivost 14.000 kg; dimenzija sanduka 4800 x 2300/2200 x (600+600) mm - konusni sanduk; konusne povišice naprijed i pozadi; zračni dvokružni kočioni sistem; elektro instalacija; trostrano kipovanje; zadnja kuka vertikalno podešljiva; priključci za kopčanje slijedeče prikolice; vučne vilice 1800 mm sa okretljivim uhom; oprema za 40 km/h; gume 385/65 R 22,5“ (tvorničko obnovljene – sa garancijom; godina proizvodnje 2007;



(11.650,00+320,00) = 11.970,00 EUR/kom (bez PDV)
 
R

Ratarko

Guest
@bobo
Obje prikolice na tim slikama su prefarbane a tko zna da li su varene , možda , ustvari aluminij se teško vari , hehe . Uspoređuješ Tehnostroj prikolice sa nekim repariranim Zmaj prikolicama , daj molim te znaš ti bolje od toga . Tehnostroj je najbolja firma poljoprivredne tehnike sa područja nekadašnje Juge , mislim da sam dosta rekao , sa Zmaj prikolicama nema usporedbe . Tehnostroj je u svemu bolji od tih kamionskih prikolica , može sve napraviti kao i kamionska prikolica ali i više .

Prva prikolica sa toje slike je ajde de , prolazi , trostrani ( ili dvostrani , ne vidi se dobro ) je kiper i to zadovaljava veliki broj poljoprivrednih poslova ALI ...
Gume se pumpaju na min. 6 bara - loše , nema ispust za rinfuzu - loše , aluminijske stranice - za neke poslove loše , samo dvokružne zračne kočnice - loše , nema ceradu sa nosačima i ukošenjem - loše , nema opruge na stranicama za lakše rukovanje - loše , treba joj montirati povišenja jer ovako ima malu nosivost - loše , možda ima još toga ali ovo mi pada na pamet trenutno .

Druga prikolica sa slike je tek loša , udvojeni kotači - loše , dugačke alu. stranice - jako loše , stranice se otvaraju samo gore - jako loše , nije kiperica - neoprostivo ...

Eto ja sam se potrudio koliko sam mogao napisati što je lošije kod kamionske prikolice a sada ti meni napiši što je bolje da bi bilo fer .
Naravno ne spominji novce jer več sam rekao da je samo u tome stvar a ne u tome što je kamionska prikolica bolja od Tehnostroj prikolice jer nije .
Zmaj ne spominji !!!

@Picek - PMT
Koja je to Tehnostroj prikolica , ne mogu ju nači na njihovim stranicama ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Tehnostroj je zbilja zakon!
Ratarko, znam da tebi treba više prikolica odjednom, tebi to nije isplativo jer ti ne trebaš cisternu i prikolicu za silažu.

Da li zna tko kakve su Fliegl poljoprivredne prikolice, da li su bolje od Tehnostroja , kakve su Brantner prikolice?
 
R

Ratarko

Guest
Mario , cisterna bi mi dobro došla , več sam tri puta bio po vodu sa svojom prikolicom i onih 6 kontejnera za vodu a kako vidim iči ču još toliko puta jer vode nemamo kod kuče za prskanje tolikih poljoprivrednih površina . Prikolica za gnoj mi isto treba a ona prikolica što si slike slao može i razgacivati gnoj ! Naravno da mi najviše treba klasična kiper prikolica i to baš tandem .

Osobno ne gledam na tu prikolicu što si slao sa velikim zanimanjem , nekako mi je prekomplicirana , bolje mi je svaki stroj posebno . Dobro da je sada to recimo kamion , pa da ima motor i kabinu kao i pogonsko podvozje onda bi rekao da je to dobro da se sanduci gore izmjenjuju po potrebi jer je ušteda stvarno znatna .

Koliko ja znam obje prikolice koje si spomenio su odlične , Brantner sam jednu i ozbiljnije gledao na sajmu jer je bila čudom jeftinija od iste Tehnostrojke a izgledala mi je bolja !!!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam isto gledao Brantner , mislim da je iste nosivosti Tehnostrojka dosta teža.
 
B

Bobo

Guest
Ove slike su samo za primjer, a za drugu prikolicu sam napisao da moze posluziti u zetvi...

Nadalje, ove dvije su jedine prikolice koje imaju sliku u oglasniku, a oglasnik je pun prikolica. Varene, mozda jesu, mozda nisu, tko ce znati dok ne vidi...


Ovako: Sto se prednosti tice, rekao si da novce ne spominjem, pa nemam bas puno izbora sto da nabrajam ovdje...


Samo dvokruzni kocioni sistem: Sto je tu lose? MF ti ima dvokruzni sistem, a vjerovatno i FORD/NH, tako da ne znam zasto se tu bunis.

Nema rinfuz otvaranje, takodjer se slazemo da je ogroman minus, ali kao sto sam rekao, ove dvije su jedine koje su imale slike. Otidji na prvu stranicu ove teme, pa pogledaj sto sam tada nasao u oglasniku. Ne mozes reci da je losa, a isto tako ne mozes reci da je tehnostroj toliko bolji od nje, kad jednostavno nije...


Uglavnom, od dodataka koje je Picek PMT nabrojao za ovu tehnostrojku, sve ima i ova kamionska prikolica, i ako nema (a potrebno je) da se sve za vrlo malo novaca nadograditi. Opet spominjem novce, ali sto cu kad sve gledam kroz ulozeno/dobiveno sistem...

ZMAJ prikolice necu spominjati kao konkurente tehnostroju, niti jesam, samo sam napisao da su i one izdrzljive ko sam vrag, pa ih je netko uspio izlomiti. Ista stvar s prikolicama iz oglasnika, mozda je podvozje izvareno cijelo, pa od toga nema nista, treba otici i pogledati...

Dalje...

Sto se cerade tice: takodjer stvar osobnog izbora, meni osobno nikada nije trebala, tako da ja ne to ne gledam kao nedostatak.

I ne kuzim zasto su udvojeni kotaci losa stvar :? Ja sam uvijek mislio da je to dobro, cak i bolje od jednostrukih, no ocito sam grijesio...

Eto, prikolice su ISTE po karakteristikama, ali po jednom bitnom faktoru nisu... 11 000€ za prikolicu 14 000kg nosivosti je ipak previse novaca, jer meni svaka kuna nesto znaci, a za 5 000€ dobijes onu sa prve stranice ove teme i boli te briga. Da jos ulozis i 1 000€ u nju dobijes stroj od prikolice. Jos ti 5 000€ ostaje, pa kupis jednu koju ce ti vuci drugi traktor ;)

Jos se jednom ispricavam zbog spominjanja cijene, ali izreka "nije sve u novcu" u ovom slucaju ne vrijedi.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ja sam isto gledao Brantner , mislim da je iste nosivosti Tehnostrojka dosta teža.

Nisam to skužio , baš ču malo pogledati .
Bila je u Gudovcu jedna Brantner Mulde Kipper prikolica , prije dva ili tri sajma , ma super nešto , svidila mi se , bila je ogromna fizički , ne znam više tonažu , prodavali su ju za 16.000 € , mislim da je to poštena cijena .

Kod tih svih polj.prikolica mi se sviđa njihov izgled , povjerenje koje ti daju , kao da su nepoderive , znam da nisu ali su milina za pogledati .

@bobo
Ma sve 5 , kužim ja tebe i tvoj stav , nema tu problema .
Tako misliš zato što ti je jedna prevelika ( kamionska ) a druga preskupa ( Tehnostroj ) , da si u drugačijoj poziciji kupio bi si polovnu kamionsku a kada dođeš do love uzeo bi si Tehnostrojku jer je svestranija i namjenjena je direktno za poljoprivrednike i njihove potrebe .

Ovo za dvokružni sistem kočnica naravno da nije loše , bolje je ali čisto dvojim da i ti tvoji požeški poljoprivrednici imaju traktore sa dvokružnim sistemom , OK možda imaju jer kod vas je brdo pa stvarno treba ali kod nas u ravnici to i ne treba stoga nema puno takvih traktora ( ajd moji imaju igrom slučaja ) .

Još jedna stvar , jaaaako bitna .
Da li si ikada zvao za te kamionske prikolice iz oglasnika , ja jesam . Jednom sam naletio na supersoničnu prikolicu , zamlo ju uzeo kad ono ne može se registrirati , neka mučka je bila u pitanju , ukradena ili što ti ja znam . Polovno uvijek nosi svoj rep iza sebe ili repove :(
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Mislim da su dupli tockovi ipak veca prednost od obicnih.Od kamionskih dosta dobre su stare ITAS koje je takodjer dosta povozna i lagana.Od Tehnostrojki vukao sam onu ,,staru,, sto je nakada imao PIK Tehnostroj- Ljutomer 10t dupli tockovi to je super prikolica takodjer lagana i povozna ako nista nije sjebano. u bivsem PIK-u nju su vukli TD 75
 
R

Ratarko

Guest
Zvona jel znaš da se na prikolici sa duplim kotačima prednji kotači znaju vrtiti unazad kada ju vučeš kroz blato ? Nikada više takva prikolica neče doči u moje dvorište . Da ne pričam o drugim lošim stranama ...
 
B

Bobo

Guest
Da, cuo sam za to sa nemogucnosti registracije prikolica... Steta, a bude i dobrih...

A za dvokruzne kocnice nemas pojma koliko si u pravu ;) Na prste jedne ruke (tocnije na dva prsta) mogu nabrojati traktore koji imaju dvokruzni sistem u okolnih 10 sela, ali ti ljudi imaju prikolice sa jednokruznim sistemom. Vecina prikolica niti nema ispravne kocnice :?

Meni su vozili jecam iz u Gradisku prije 3 godine jedan je vozio Ursusa 160KS i 9 T u prikolici, a drugi je isao sa IMT 5136 i sa 4 T. Uglavnom, na prvoj prikolici je kocio samo prednji desni tocak, a na drugoj ni jedan, pa se ipak dovezlo sve do Gradiske bez ikakvih poteskoca. Traktpri su teski i staju dosta brzo s tim prikolicama, no bilo bi bolje po okolinu da imaju kocnice, jer uvijek moze netko izletjeti, a kad prikolica koci, jako se osjeti...

Za moje potrebe bih volio kupiti 5T 2- osovinsku prikolicu 3-strani kiper i da vidis posla. Mozda ove godine budem posudio od covjeka bas takvu prikolicu, i vozio njome repicu na silos ;)


Ratarko kaže:
Zvona jel znaš da se na prikolici sa duplim kotačima prednji kotači znaju vrtiti unazad kada ju vučeš kroz blato ? Nikada više takva prikolica neče doči u moje dvorište . Da ne pričam o drugim lošim stranama ...


daj objasni ovo?!? Kako se vrte unazad, nista ne kuzim...
 
R

Ratarko

Guest
@bobo
daj objasni ovo?!? Kako se vrte unazad, nista ne kuzim...

Pa baš tako kako sam rekao , ideš naprijed a kotači na prikolice se vrte unazad , ludnica , dogodilo mi se nekoliko puta . Potrebno je pronači blatnu cestu , ujesen to nije problem , dobro natovariš prikolicu , uzmeš jak traktor i po gasu . Kako prikolica sa duplim kotačima ima široko gazište a masa blata koje dolazi je prevelika da prođe po sredini između dvije gume ono se počima gomilat ispred prednjeg kotača , dođe do visine ruda , bude do 1 tone blata ispred prednjih kotača od prikolice i traktora , eee vidiš onda se kotači na prikolici prestaju okretati i počmu se okretati u nazad u odnosu na smijer kretanja . Uh kolika rečenica , trebao sam negdje točku staviti .

To sa vrtnjom u rikverc ne traje dugo , možda krug ili dva u svakom slučaju se vrte jako sporo u rikverc , sigurno tri puta sporije nego li traktor ide prema naprijed . A onda sa takvim kotačima dođeš na asvalt , pa po gasu , još ako traktor ide 40 km/h , kukuuuleeeleeee pizdarije ! Blata po cesti jedan kilometar dugačko , kada se napokon zaustaviš i izađeš van vidiš da ti je blato pokidalo blatobran na prikolici , isteplo kabal od struje koji se vukao po asvaltu i obrusio konektor , zaljepilo se po zadnjoj šajbi od traktora kao i što je otišlo na vrh kabine traktora . To su bili dani ...
 
B

Bobo

Guest
Zbilja pizdarija...

No postoji ono "prstenje" koje uklanja taj problem ;)

Komad gume koji nasjeda izmedju dvije felge, tako da dobijes (vise-manje) jednu jako siroku gumu, sa malo vecim kanalom u sredini...

moram naci kakvu sliku da vidis, ako ne znas o cemu pricam...
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
@Picek - PMT
Koja je to Tehnostroj prikolica , ne mogu ju nači na njihovim stranicama ?
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh