• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Nema bas nekog izbora, ni polovno ni novo. Tehnostroj, pronar, leško od novog. Ne znam kakve su turske nove, vidim da se dosta prodaju.
Palazoglu i hummel mi se cine pristojnima samo treba vidit kvalitetu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Profil guma mi se ne sviđa nikako i stup na sredini. Ostalo sa slike ne mogu rec.
Ima starih njemackih dobrih ali su 99% s naletnom kocnicom.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Ova za koju sam ih pitao bi imala gume kao ova tehnostroj što je @Ivan KC stavio, stranice iz komada, 50+50, dimenzija sanduka 4x2m i koštala bi manje nego ta polovna tehnostroj.

@Ivan KC imam tehnostroj takvu samo jednoosovinsku i odlična je. Nema baš polovnih nekakvog izbora te veličine.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ima li itko iskustva s kamionskim kiper prikolicama TANDEM ali bi je vukao traktor

kako funkcioniraju jastuci? Kako se automatski otvara stranica kad je na traktoru?

imam 4 para izvoda hidraulike na traktoru
Zračne kočnice dvokružni sistem
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Trebalo bi funkcionirat normalno ko na kamionu. Samo uštekaj i to je to. A kipanje isto,ako je mehanizam ispravan kak ćeš dizati kipu tak će se otvarat.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Znaci stranice se automatski otvaraju kako podižeš kipu?

a kako se zračni jastuci spajaju? Ide li to preko istih crijeva kao i za dvokruznile zračne kočnice?
Kako se namješta tvrdoća jastuka
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Vozao sam abrol prikolicu i nije bilo drugih crijeva za zrak osim dvokruznih kocnica. Gazda je spustao i dizao po potrebi preko nekog ventila na samoj prikolici.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Jastuci se pune zrakom iz crijeva pod stalnim tlakom, a sam regulator je većinom na prikolici.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Razmišljam kupiti tako neku ako nadjem, a registracija? Jel se mora ići na periodični par puta godišnje ili se može nekako registrirati kao traktorska prikolica?

EDIT: znate li možda gdje tražiti takvu? Vani? Ovdje kod nas? Savjet neki? Jer na njuskalo je mali izbor..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Moraš samo znati da je to prikolica za tvrde podloge, jer stoji samo na osovinama i nema pritiska na kuki.
Imal ju je susjed i sa starim Đonijem od 120ks na polju nisu mogli nikam. Morali su iskipati pol žita da je izvleku.
Prazne su znatno teže od traktorskih prikolica iste veličine.
Koliko znam, možeš ju registrirati kao traktorsku (veće nosivosti, radi manjih brzina), ali onda više nema povratka natrag na kamionsku.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ja bi je vukao s Valtrom 230ks
A i sadašnja prikolica mi nema pritiska na traktor skoro ništa..

Jel znate kako se kreću?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
ZJ 99% prikolica kod mene u kraju su dvoosovinke i troosovinke. Jednoosovinke su za sitne stvari, vocarstvo i vinogradarstvo. Tandemki pa i ovih laznih je jako malo.
Nedostatak pritiska na vucu je po meni samo prednost nikako mana.
Kamionska iste nosivosti je otprilike tonu teza od traktorske(15 tona neto).
 
Na vrh