• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostali motokultivatori

K

kemicar

Guest
dal kotace koristis samo za transport ili mozes prikopcat i kakvu prikolicu.

Imam neku home made prikolicu pa je koristim za kratke relacije. Inače nije predviđena za takve stvari al se da sa švas-aparatom svašta pripasat. Kotači su od MTD-a, imam metalne kotače od MIO standarda, razgrtač kućne radinosti. Htio bih izraditi za zagrtanje brazde nakon sadnje krumpira, ali ne znam gdje nabaviti one rigle (okrugli ispupčeni kotači), koji kut napraviti,...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033



sta kažeš na ovu ideju....nije neki crtež ali ajde...sve su tvrdi spojevi nema zloba samo napraviš malo duže plahtice sastrane ovo crveno je pojačanje da se ne bi širile i gore priključak za stroj...jednostavno..vidi pa kritiziraj
 
K

kemicar

Guest



sta kažeš na ovu ideju....nije neki crtež ali ajde...sve su tvrdi spojevi nema zloba samo napraviš malo duže plahtice sastrane ovo crveno je pojačanje da se ne bi širile i gore priključak za stroj...jednostavno..vidi pa kritiziraj

Ovo lijevo je tlocrt? Kak da odredim razmak između ploča i kut među njima?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
U jednu ruku to je jako zajebano,a opet u drugu prosto ko pas......sve ovisi o brazdi koju radis....

bitno je da je ovo gore dovoljno široko,ma jednostavno je napraviš tako da te dve ploče zatvaraju brazdu ovako kako sma ti nacrto samo prilagodi svojoj brazdi
 
K

kemicar

Guest
U jednu ruku to je jako zajebano,a opet u drugu prosto ko pas......sve ovisi o brazdi koju radis....

bitno je da je ovo gore dovoljno široko,ma jednostavno je napraviš tako da te dve ploče zatvaraju brazdu ovako kako sma ti nacrto samo prilagodi svojoj brazdi

Nema mi druge od toga da probam pa vidim.
Hvala na savjetu.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
bitno je da je ovo gore dovoljno široko

Nisam neki majstor al ako napravi presiroko, skupljat ce sire i nece imat za drugu bazdu...:scratch

Po meni "koliko je razgrtac sirok neka toliko i skuplja"
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ali nesmije bit niti preusko da mu ostaje...zato mora napravit po svojim mjerama...ja sma mu dao opći nacrt samo mora prilagodit svome plugu....i nadam se da ce to freza moć povuć
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
evo i moja 3 konjića.
mio standard MIO 350 (2 brzine naprijed + 1 rikverc)
Mio Standard F42 (sa tomosovim motorom) (3 brzine naprijed + 1 rikverc)
i Švicarski Rapid s Super (4 brzine naprijed + 2 rikverc)
ovaj švicarac je iz 1960 godine i radi "ko zmaj" ima kardan i naprijed i nazad ,šperu,itd neke stvari kao i tarktor,moze podizati i spuštati točkove zakretanjem onih zvona (ili kako se to već zove)- za njega imam prezu širine 130 cm - mislim čak da uz dodavanje onog zgloba na kardan ta bi freza pasala i na tomo vinković



 
Posljednje uređivanje:

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Koliko konja ima taj rapid

cijelih 10 konja ,iako mi ovih njenih 10 djeluje puno jače nego na labin progres 14 koju ima moj otac,mozda je stvar u mjenjacu a i kilazi - ima 300kg.
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
da labinac ja mislim da nema toliko...nego sta znači ovo na videu da on može kontrolirat visinu makine ili..ti imas rapida pa mi objasni

http://www.youtube.com/watch?v=aZnGtoziAxw

moze se podizati i spustati visina ,zakretanjem onih zvona ili osovina (neznam kakav ne naziv za to),ovisno sta se radi sa njom visina moze biti od poda do osovine od 15 do 60cm (ovo se odnosi na gume 5.00-16).
Posto se radi o benzinskom motoru koji ima buckalicu za podmazivanje,kod dubljeg oranja se preporuca zakretanje samo jedne osovine tako da kad je jedan tocak u brazdi da motokultivator stoji ravno,tj.vodoravno u odnosu na tlo.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nažalost nemam trenutno mogućnost poslikati brošuru, al piše da to čudo ima 2 cilidra, 550ccm i 15 ks. zbpg podešavanja portalnih osovina može raditi do nagiba od 60%( dakle alpska koza)...zanimlivo da sa pogonskom prikolicom ima nosivost od 1.5 T :supz:
I kolko piše, to je radilo Gorenje po licenci...dakle pra Muta:mrgreen:
 
S

staffmen

Guest
koja je maksimalna brzina tog cuda?
Ima li dijelova za to?
I dal ima prikljucaka za nabavit ili se da pripasati od neceg drugog?
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Nažalost nemam trenutno mogućnost poslikati brošuru, al piše da to čudo ima 2 cilidra, 550ccm i 15 ks. zbpg podešavanja portalnih osovina može raditi do nagiba od 60%( dakle alpska koza)...zanimlivo da sa pogonskom prikolicom ima nosivost od 1.5 T :supz:
I kolko piše, to je radilo Gorenje po licenci...dakle pra Muta:mrgreen:

Gorenje je radio po rapidovoj licenci ali REX seriju (koju su raili i u Bugarskoj i Turskoj ali neznam oznake njihovih modela)
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
koja je maksimalna brzina tog cuda?
Ima li dijelova za to?
I dal ima prikljucaka za nabavit ili se da pripasati od neceg drugog?

na prednji kardan znam sigurno da pase strižna kosa od Mute Gorenje (sad dali jos sta paše što se priključuje na mutu ,neznam)
frezu kao što sam napisao od 130 cm imam,Plug od tome vinkovića uz minimalne izmjene prihvata paše, iako ja uglavnom koristim samo za prijevoz drva iz šume.
maximalna brzina u četvrtoj brzini je po uputama 16,5km na sat (mjereno autom 20km/h).
Dijelova za motor ima vani na netu za kupiti,cak nisu ni skupi,kupovao sam membrane za karburator i platine i kodenzator i nije bilo skupo (manje od 200kn sa poštarinom).
Sto se tiče dijelova za mjenjač i toga ima za naručiti u Švicarskoj ali nisam trebao,tako da neznam cijenu
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Gorenje je radio po rapidovoj licenci ali REX seriju (koju su raili i u Bugarskoj i Turskoj ali neznam oznake njihovih modela)

Na više mjesta piše podatak da se radilo u Gorenju i to svega par godina...GORENJE-RAPID SPECIJAL

na prednji kardan znam sigurno da pase strižna kosa od Mute Gorenje

Slučajnost...mislim da ne..;)
 

dado413

Novi član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
22
Na više mjesta piše podatak da se radilo u Gorenju i to svega par godina...GORENJE-RAPID SPECIJAL


Prvotno napisano od dado413
na prednji kardan znam sigurno da pase strižna kosa od Mute Gorenje
Slučajnost...mislim da ne..;)


Ovo što ja imam je SUPER S serija ne Specijal.

što se tiče strižne kose
provjereno paše
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh