• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oštrenje lanca

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Apsolutno se slažem. Malo prakse s plastik-fantastik brusačima i nabrusi se da je skoro kao novi. S time da ako je lanac jako ubijen onda je taj chin-chong dušu dao za dovođenje svih zubiju u red.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Za 2eura kupio,probo ga još nisam.Glavni delovi su od alu. i malo plastike kad se sve fiksira pa i nema lufta.Za hoby program i nije tako loš samo treba bušilica sa dosta okretaja da bi to lepo nabrusilo.Probaču na jednom starom lancu pa da se vidi kak to ide.Nastavit se može sve kuteve pa i lanac se može dosta dobro učvrstit,možda ču ga negde pričvrstit i rabit da ne treba na večem stalno menjat šajbe zbog debljine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Imam brusilicu iz Lidla za grubo štosanje (treba joj doraditi prihvat lanca), a ove vodilice i turpiju koristim za "pogladiti" malo zatupljen lanc.
Za moje potrebe ovo u potpunosti zadovoljava.

Da se razmemo, ja sam totalni amater. Nemam (za rušiti) svoje šume, već pilimo ono kaj dojde doma.

Imaš možda ovakvu iz Lidla. Razmišljam o kupnji takve u Lidlu. Vrijedi li to išta? Uz nju mogu odvojiti još 80-ak kn za onu malu Huskinu šablonu. Tak da imam i u šumi ako treba malo potegnuti lanac.

Edit:
Znam da bi ovakva ka ima abarth bila bolja, ali 90 eurića je ipak 3x više.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja sam OK-ovu kupil prije par godina To je od propalog Baumaxa. MIslim da je prek 5 let prošlo i vozi fino još dan danas. Neću nikaj reći za ovu iz Lidla, a ne vidim razlog zakaj ne bi bila dobra !? A i da kupiš onu najskuplju more ti se dogoditi da krivo nabrusiš ak nemaš grifa za to. Puno tu znači dobra ruka i kliker u glavi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
I ja držim da nije potrebno ništa više nego dobra turpija i nešto prakse.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
U pravu si Zoki. Al ja uvijek jednu stranu jače nabrusim sa turpijom i onda znaš kak mi lanac pili.... :(wasntme): Zato sam i kupil ovu strojnu. Iskreno.... Nije mi baš po volji taj sistem, ali ... Em kaj zagrijava, em kaj jedan zub brusi prema unutra, a druge prema van.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Probaj brojati poteze turpijom i svakog prođeš isto, ako ne pili dobro samo malo prođeš po prednjima i odmah je razlika. Pratiš liniju i gledaš da je dobra špica, ako uhvatiš kamen malo se zaobli vrh pa dok ne skineš do ravnog ne pili dobro, ili kad ju moraš puno odjednom brusiti dobro je lagano proći prednje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pa kaj je problem preraditi da motor vrti kontra

meni samo nikkao nije logično brusiti van , ja brusim prema unutra
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da je to od velike važnosti bilo bi već tvornički ugrađeno reverziranje motora.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Imaš možda ovakvu iz Lidla. Razmišljam o kupnji takve u Lidlu. Vrijedi li to išta? Uz nju mogu odvojiti još 80-ak kn za onu malu Huskinu šablonu. Tak da imam i u šumi ako treba malo potegnuti lanac.

Edit:
Znam da bi ovakva ka ima abarth bila bolja, ali 90 eurića je ipak 3x više.

Ako kupuješ takvu neku jeftiniju kod njh znam da treba paziti ,,,,,, ne rade jednake dužine zuba ljevih i desnih,, pri kupnji treba dobro pogledati ili ponesti komadić staroga lanca koji ima sigurno jednako duge zube pa isprobati bez brušenja samo da vidiš da li radi jednako , inače dosta dobro služe ,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
pa kaj je problem preraditi da motor vrti kontra
Ima strojeva kojima se šajba vrti na obje strane.

meni samo nikkao nije logično brusiti van , ja brusim prema unutra
Pa to i je jedino ispravno, ali u praksi baš i nije običaj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
to kaj ima mene ne zadovoljava niti tješi , ja svaki stroj ili alat prilagođavam sebi i ili svojim potrebama


turpija se prema van vjerojatno radi toga jer bi prema unutra turpija poskakivala , ja sam gledao kako čovjek s reverzibilnom funkcijom brusi prema van
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Iwanho, baš takvoga.

Hvala. Bil si napisal da treba doraditi prihvat lanca. Kaj točno nije dobro napravljeno, stiskanje lanca ili graničnik za zube?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Ni jedno. Ali ono najvažnije, pomak motora je precizan i bez klimanja.
Uostalom, lako ga vratiš ak ti se ne svidi.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
540
Može li se na Husqvarninu vodilicu staviti Oregonov lanac? Vidim da na stranicama Oregona preporučuju komplet lanac plus vodilica. Radi se o Husqvarninom lancu oznake H30: 0,325", 1,3 mm utor i 38 cm duljina vodilice. Što preporučujete za kupiti original Huski ili Oregona?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Pa Husky koristi Oregonove lance i vodilice.
Ak naletiš na dobroga, ni jedan nebu krivi izbor.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
gospodo dobro večer želim.
kupujem stihl 051 i moje pitanje glasi, jel mogu kupiti neku drugu vodilicu za stihl 051, ili baš mora mora biti njena 'orginal' 53 cm?
 

Najnoviji postovi

Na vrh