• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️
  • Molim članove da na ovoj dole temi komuniciraju o pomoći postradalima od potresa na Banovini.
    Naglasak je na pomoći selskim gospodarstvima, jer njih se obično zaboravi u ovakvim tragedijama.
    LINK NA TEMU

Oštrenje lanca

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
149
Ostri sve od 25 do 30. To ti je naj optimalnije. Ja ostrim na 30 i samo taj kut ako imam vise kuteva, pogubim se...promjeni i brusnu plocu, ta bi ti mogla palit zub..od Svatyja nije losa...

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,519
Pošto su ti lanci susjedovi, naoštrio sam ih pod onim kutem (koji su odprije).
Zbog manjeg odstranjivanja zubiju. Predpostavljam da različiti kutevi imaju neku ulogu u tome kakvo se drvo pili (friško, suho, vrsta drva itd..).

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
5,557
S tom iz Lidla se dobije samo ploča debljine 3,2 mm. Koja je ploča (proizvođač i model, možda link) primjerena na tom modelu za lanac koji je manje od polovice potrošen?

jossip

Aktivni član
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
252
Takvu brusilicu ima i ja. Stoji već par godina u prašini. Puno reže metala tako da mi se više isplati ručni rad, lanac duže traje.

ZGseljak

Dobro znana faca
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
689
Predpostavljam da različiti kutevi imaju neku ulogu u tome kakvo se drvo pili (friško, suho, vrsta drva itd..).
Tako je, za suho i tvrde vrste drva ide veći kut da se smanji otpor rezanja.

Ja sam zadovoljan s uređajem iz lidla, samo ga nariktaš da lizne oštricu i ide super

jossip

Aktivni član
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
252
Nema goreg nego piliti sa tupim lancem. Trošiš benzin, trgaš pilu i sebe.

Najnoviji postovi

Na vrh