• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oštrenje lanca

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
@DARIJUS, to je pravi stroj za oštrenje, malo ti zavidim. Ako se smije znati gdje je kupljen strojček i koliko košta jer bi ga i ja htio imati.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
dal sam 650 kuna, nabavim mi lega, inače vlasnik Okosi u Karlovcu... 🤭
rekal je da on takvom već godinama brusi sve lance koji mu dođu u servis...pa valjda bu dobra...
makar, ni redovna cijena nije puno veća, negdje oko 750 mislim...
...i da ga citiram, "to je ista ko oregonova, samo nije cijena ista"... ;)
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Uspio sam sada naći trgovinu kod Opatije, web shop cijena 749kn. Dolazi sa 2 dodatne ploče od 4.7mm i 6mm. Ovo mora da je super stroj jer ima mogućnost namještanja još jednog kuta.

@Pjero, kadi si ga ti kupija?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
nije vidija tvrđa od dijamanta...valjda...
ja sam nabrusil tri lanca, niš se ne vidi na šajbi...🥸
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Provjeri s kolegom koji ti je prodal ak nije problem. Kod mene samo u Stihlu bruse taj lanac i košta 50 kn brušenje. Pital sam i na par drugih mjesta (Husq servis itd.) i niko nije htel brusiti kad sam rekel vidia lanac. Rekli su mi da ne mogu…
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
nije vidija tvrđa od dijamanta...valjda...
ja sam nabrusil tri lanca, niš se ne vidi na šajbi...🥸
Ako nemaju prodavci lanaca šajbe za brusiti vidiju raspitaj se kod prodavaca mašinskog reznog alata oni imaju svakakvih vrsta tocila(šajbi). Ako imaju traži sitnije granulaciju, za fino oštrenje. Inače vidije za rezati drva ( obradu drveta) su najtvđe od svih namenskih vidija.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
@DARIJUS, kad kupiš lanac trebao bi dobiti i kutiju sa njim, na kojoj postoji tablica kuteva za brušenje lanca jer razni lanci isto tako i razni kutevi oštrenja. Za oštrenje vidia lanca treba dobra šajba-diamant koja je jako skupa, koliko sam vidio oko 100eura.
Srićno ti i ugodno delo.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Malo je poteško naći takvu debljinu, dosta je tanka. Kamen sajbe sa oznakom kalcij - karbid, za ostrenje tokarskih noževa i glodala frizera stolarska mašina, prečnika 200 x 25 mm košta oko 15 e. Takve bruse vidiju kao repu.
 
Na vrh