• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oštrenje noževa

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Evo ja sam se malo pozabavil sa alatima i na kraju je ispal strojček za oštriti noževe. Znači iskoristil sam stolnu brusilicu i na nju namontiral homemade drvene diskove, a na jednom je brusni papir, a na drugom polir pasta, i da napomenem da sam brusilicu okrenul na drugu stranu radi lakšeg brušenja. Za sad sam jako zadovoljan rezultatom, noževi doslovno briju, a ako je nož već prije bio dobro nabrušen dovoljno je proći samo sa polir pastom.
IMG_20220209_190826.jpg IMG_20220209_190818.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Samo pazi da ih ne pregriješ. Tu je direktni prijenos pa pripazi. Bolje je kad je prijenos preko remena na način da se remen ne napinje jako. U takvome načinu prijenosa šajba za brušenje staje ako se prejako pritisne i onda ne dolazi do pregrijavanja. Ja sam umjesto remena koristil žensku najlonku. :unsure:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo ja sam se malo pozabavil sa alatima i na kraju je ispal strojček za oštriti noževe. Znači iskoristil sam stolnu brusilicu i na nju namontiral homemade drvene diskove, a na jednom je brusni papir, a na drugom polir pasta, i da napomenem da sam brusilicu okrenul na drugu stranu radi lakšeg brušenja. Za sad sam jako zadovoljan rezultatom, noževi doslovno briju, a ako je nož već prije bio dobro nabrušen dovoljno je proći samo sa polir pastom.
View attachment 46073
@dajc1

Kako hvataš traku na drvenoj šajbi? ..vijak je razrezan po dužini ili?
Da li je šajba medijapan ili nekaj laminirano?
da li ispod brusne trake imaš neki mekši materijal ili samo drvo?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Da vijak je razrezan po sredini i sa vijkom se napinje traka. Šajba je lamelirana ploča. Drugi vijak je tu radi balansa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
i da napomenem da sam brusilicu okrenul na drugu stranu radi lakšeg brušenja...
Dobro si napravil. Važniji razlog je drugi:
ak ti izleti nož, ne bu završil u tebi...samo mora zid biti dovoljno daleko ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
geografskoj dužini , ali OK , poštujem tvoj perfekcionizam ..ja sam izabrao taj kut da ne moram prebrušavati kad idem na more , užasno je filetriati srdelu s 13.4
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
978
Stari moj...ja ti samo prasicu poznam...ove morske gamadi ni pod razno..


Drzim se 13.4 ko pijan plota
 
  • Like
Reactions: ZJ

Najnoviji postovi

Na vrh