• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oteljena junica nema mlijeka?!?

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Krave u klaonicu.Meso prodaš ,još ti ostane mesa za doma i dobiš dosta više neg od švercera ili mesara.
 
K

Ketty

Guest
Je trgaju se za moje krave. Bila kod nas klaonica koja je klala za 5. četvrt al propala i sad više nemamo kam voziti na klanje uz razduženje papira tak da nam preostaju samo pretržci. Možete mislit kak budemo zaradili.:mad:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Nemaš blizu klaonice, da kolju uslužno?

Ako se ta junica ne proda brzo, probaj pod nju stavit jedno tele, nek ju sisa.
Nema veze da se ti zezaš sa dvije sise i tele je dobar lijek za vime, pošto je prazno sve vrijeme.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vidiš vidiš dobra ideja ,bude telek nabacio kilažu a sebi budete olakšali,jer možeš ti sebi nju zaklati ako si dobra sa veterinarima i ak nemaš jalne susjede koji te budu prijavili da prodaješ meso ,jedino na sigurno da možeš riješiti na brzinu ,jer napraviš račun za meso za vlastite potebe neki iznos + PDV,i to ti je to,a junica je kao imala napad gušenja i riješen slučaj,kak god nek je sa srečom sa trgovinom :partyman:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
vidim piše podravina, dovezi ju u bjelovar u klaonicu, nije to na kraj svijeta
ili ovo sa telcima ko što kaže tine.
samo imaj na umu da prije il poslje bude otišla papa
 
K

Ketty

Guest
Ošle moje kravice danas obje la klanje, jedna u ležečem položaju. :madmana:
 
K

Ketty

Guest
Cijelih 2000 kn, al nismo htjeli vozit ih na klaonicu pa čekati novce 3 i više tjedana...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa tri tjedna bi još bilo i prihvatljivo ali ima kod nas u BJ i 6 mjeseci po 6 rata ,jebote al zaradiš telefona od zvanja za svoje novce:madmana:,sad kad smo kod junice slučaj od prije tri dana ,ženi se teli zakržljala junica ,nemože se oteliti a carski košta 1400kn,veterinar nemože osjetiti dali je tele živo i pala odluka da se odveze u klaonicu,sva sreča pa je mesar dobro odradio posao i vidi čuda ,živo tele tako da se barem malo umanjila šteta jer junica nije imala više od 450 kg,šta pojedinci pripuštaju a i bagra osjemeni samo u interesu daj daj i šta sad reči tko je u ovom slučaju kriv,Ketty želim vam da kupite bar jednu dobru i da vam se u novoj oteli sretno i da doji samo pun gas:prayer:
 
M

MOCO

Guest
nije dobro ako će se junica teliti prije nego sama navrši 24 mjeseca života

i ne osjemenjujte junice koje su lakše od 350kg (za holštajn) bez obzira koliko su stare
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nije tema ali ima veze ,kako riješavate problem kod prvih dojenja junica vezanih uz ritanje i ostale pizdarije koje se javljaju,svaki savjet je poželjan:axe:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Ja sam to riješio na ovakav način, to sam naašao ovdje na forumu neko opisao ja probo i pokazalo se učinkovito.
Rep smotam i zavežem špagom a na donjem dijelu sam napravio kuku od žice i zakačim ovdje veše vimena .
Meni pomaže.


Uploaded with ImageShack.us
 
M

MOCO

Guest
dane, ne kužim kako to djeluje i s koje strane je muzač!? možda i nisi imao žešće ritulje u štali!?

Mene je jedna skoro ubila i njena kćer isto se ritala 4 tjedna i unuka isto. Ali kad su naučile na mužnju više se nikad nisu ritnule.
Nju parkiram na mjesto pored neke šinje,stupca i nogu vežem svaki put pred mužnju. Neke sam imao bile su baš bijesne. Imam jednu koja se svakih par dana ritne,već 2 godine, ono iznenada i jako brzo udari nogom prema meni, nikad s onom drugom nogom već baš hoće mene udarit i mislim da će završit u mesnici.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
muzem s ove strane kako je slikano , a svi ti problemi su mi poznati, ali je bitno kravu naučiti reda što prije.
Bitno je dobro napraviti ovu kuku što se kači kod vimena tako kad pokuša dignuti nogu da nespadne i samo sve dobro zategni, krava proba par put i poslje se smiri.
Imaš pod temom "krava se neda musti" na stranici 6 tamo sam i ja našao ovo i probao.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
nije dobro ako će se junica teliti prije nego sama navrši 24 mjeseca života

i ne osjemenjujte junice koje su lakše od 350kg (za holštajn) bez obzira koliko su stare

To je za Holstajn (350 kg)Ja imam pet junica simantalca i sad su tri negdje oko
godinu dana (nisam jos dobio papire malo sam neozbiljan :scratch) i jos nisam primijetio da je i jedna od njih trazila da vodi a imaju po mojoj procjeni nekih 350 kg.Kad bi bilo dobro njih osjemenjavat.Ja mislim nista prije petnaest mjeseci.
i jedan problem kod njih je sto su vrlo zive i ritaju se ko bikovi nadam se da ce to proc kad se budu muzle..
poz..
 
M

MOCO

Guest
junice se mogu početi vodit već sa 11 mjeseci, ali to ti je kao pubertet, a ne zrelo vođenje i nikako ih netreba osjemenjavat.
Ako su simentalke normalno razvijene, ja počinjem kad napune 16 mjeseci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh