• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
nemogu vjerovati jer jučer sam bio u Velikoj Gorici i nema za kupiti nikakav oblik selena za janjad veli mi samo veterinar ima i on moze pocijepiti.
Pošto je kod vas kolega bočica selena?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Bocica od 50 ml ti kosta oko 48 kuna.
Koju kolicinu trebas,mozda ti mogu poslat i paket ovi iz veleprodaje.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ma trebao bih jednu bočicu da imam za svojih par ovaca taman sad se pojanjile 3 još čekam jednu pa sam gotov sa janjenjem.Ajde vidite dal šalju pa platim pouzećem
 

dedadanijel

Novi član
Tu od
11 Stu 2015
Poruka
11
pozdrav kolege forumaši.
Evo i ja sam imao da mi je prvi dan lijepo pase ovčica popodne, a ujutro je nađem uginulo.
Meni su rekli jedni koji imaji puno da kad su poćeli nisu znali da ih treba cijepiti protiv metiljavisti i u proljeće i najesen, njima uginulo dosta ovasa i njanjadi. (oko 10) Oni sad sami cijepe a cijepivo nabavljaju u mađarskoj.
sada im više ne ugibaju. čak mi je rekla vlasnica da ih nek ne puštam na jutarnju rosu da to zna biti uzrok tim uginučima
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Obavezno bi se trebala odradit terapiju protiv metilja..plucnog vlasca..sugarca kao sto si rekao u proljece i jesen..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav ima li tko u oklici bbz sarole pasminu ovaca.?

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Imam pitanje pa ako je netko tako dobar da mi odgovori...hvala unaprijed...
Kupit cu par ovaca...4-5 mladih starih 4-5 mjeseci....
Sad me zanima cijepljenje istih??? Opcenito plan cijepljenja odraslih ovaca i malih janjadi??? Ima dosta toga na netu i forumu al me zanima iz prve ruke...
A opet ima program cijepljenja i tretiranja koji mi se cini suvisan...
Doze i nacin primjene cu sam pronaci, zanima me u kojem mjesecu sto....kod koje starosti...
Hvala

ps

Ako netko ima cistokrvne janjce romanovske moze ponuda u pp...s rodovnikom...
Okolica zagreba...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pozdrav
-trebao bi broj telefona od onog turca sto daje najmanje 50 ovaca ill de france,bila reportaža u plodovima zemlje prije par tjedana ,,,,ili bar ime i prezime od gospodarstva u bilogorsko bjelavarskoj županiji gdje je prilog sniman..................
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Pozz kolege..
Trebam odgovor od kolega koji dugo drze ovce a pitanje je koliko treba Bala sijena oko 20kg su za 22ovce u periodu od 6mjeseci..
Naravno dobijat ce srot i zub uz sijeno 3 puta tjedno..
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Nije ni to lose nadi negdje sredinu tri dnevno to ti oko 550 bala ali one se nece bunit ni na 2+2

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Po ovci treba od 10 pa do 30 bala. Djeluje smjesno ali je tako. To zavisi kakve su ovce, kakve su jasle i kakvo je sijeno.
I pobogu si pojacaj taj srot na svaki dan, 3 puta sedmicno to kao da ih solis
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
hvala kolega,,,ali u kojem razdoblju treba 10 30 bala,,,dali dnevno ili mjesecno..

Komsija je hranio srotom svaki dan pa su bile predebele i nisu se tjerale..Moje su teske od 60 do 75kg i mislim da je to dovoljno za pramenku ovcu
 

Najnoviji postovi

Na vrh