• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Lakse ti je racunat dnevni obrok 3 kg zimski period 65 dnevno plus dodat za jos kisne dane bar 2 mjeseca 8 mjeseci ti izadje onda oko 750 bala po 20 kg tako da nefali jer dokupit je uvjek skuplja opcija,bolje prodat 100 bala a i godina nije svaka ista.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Sijena nikad dosta, opet zavisi kakvo je, nije isto livadsko i lucerkino. kako su ti rekli ispod 500 nikako.

I ovo sa tri dan u tjednu sa zobi i kukuruzom je loša ideja, ovca mora dobiti svaki dan nešto žitarica, i pramenka je ovca ;)
 
Posljednje uređivanje:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Od 10 do 30 bala ovci godisnje da se pripremi, naravno uz pasu.
Djed dok je drzao pramenke svaki dan je zitio i bilo je godina kada su se sve i jedna bliznile, ja sam drzao Slovenke, Virtemberg, IDF, Romanovske njima sam svaki dan davao koncentrat i rezultati su se vidjeli. Samo sto smo zbog nedostatka pase prestali drzati, jednostavno ako nema dovoljno pase tesko se moze drzati ovce
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Istina je da je pasa najvaznija u toj prici,nije sve u zitu trebaju dobit al opet ne preterivat .
Teza je opcija nakosit okolo i bacat u jasle al sta mozemo kad ima nas gdje nemamo gdje isterat stado od 200 komada jer je sve privatno okolo a 5 hektara im nekad bude malo,kosa prikolica i nema odustajanja.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Na 8ha moze daleko vise ovaca pasti
Kod nas je problem sto nema gdje ni nakositi, sve sijemo i to nije bas dovoljno, a zemlje u zakup nema naci sve je zauzeto.
A tesko je tokom ljeta obezbijediti travu koja ce se kositi, ako se siju livade one budu ispocetka, a poslije samo niska trava koju ovce mogu pasti, ali ju nema sta kositi, jedino bi moglo da se radi sjenaza
 

Hrvoje07

Novi član
Tu od
5 Lip 2016
Poruka
1
Pozdrav ljudi. Da li netko zna gdje ima za kupiti dobrih Šarole Ovnova? Hrvatska, Mađarska svejedno :)
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Imam 2 ovce i žensko janje. Hranim ih, osim ispašom, i žitaricama, kukuruzom, zobi i posijama.
U Gospodarskom lisu sam čitao kako ovcama treba davati cijeli kukuruz, a ne šrot pa me interesiraju vaša iskustva i mišljenje. Inače, kukuruz rado uzimaju i ne vidim problem, uostalom i lakše je, ne treba ga mljeti.
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
ja prakticiram davanje kukuruza u zrnu ovca na zobanje, od cijeloga klipa ostaje samo smece.. Moje misljenje ti je da je svejedno kako das, glavno da das ;)
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Mene pak zanima dal cijepite ovce protiv enterotoksemije? Kad ih cijepite, s kolko starosti, jednom godišnje...
Moje su sad stare 6 mjeseci, majke su im cijepljene dok su bile bređe, al ove mlade sad nisu cijepljene...Dal da ih sad pocijepim ili kad budu one bređe??
 

pbull

Novi član
Tu od
23 Ruj 2016
Poruka
1
pozdrav svima

Zanima me dali netko ima texel ovce, i njihova iskustva s njima???
 

Borna456

Član
Tu od
28 Stu 2016
Poruka
33
Pozdrav,ovdje sam novi na forumu jer se zelim informirati u vezi ovaca.Sada imam 4 slovenke i jednog krizanog ovna.Sada bih to prodao i nabavljao neku vecu pasminu.Citao sam dosta po internetu i raspitao se kod ostalih ljudi i zakljucio da bi nabavio ovce pasmine virtemberg i na njih bi uzeo suffolk ovna.Posto je to velika pasmina ovce mislim da suffolk ovan nebi bio prevelik za njih jer virtemberg i saffolk ovnovi negdje jednake velicine.Primam prijedloge i komentare.Lp.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Teško je dati na to komentar.
Slovenke su odlične ovce, više daju mesa od virtemberga u odnosu na potrošnju hrane, a možeš pariti sa bilo kojim ovnom. (slovenke)
 

Borna456

Član
Tu od
28 Stu 2016
Poruka
33
Slazem se ja,imao sam i dobrog ovna tako da u vecin slucajeva svaka janjila po 2,al gledao sam da bi u roku primjer 4 mjeseca dobio janje sa vecom kilazom
 

Najnoviji postovi

Na vrh