• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Vidim da je tema u banani po 10 dana niko nista ne pise , evo jos par slika sa danasnjeg hranjenja inace dajem im kukuruz , psenicu i kostovit. Dajte mi recite s cim vi hranite ovce nesto kao i ja ili ? Hvala

Evo i par slikica 20170125_152430.jpg

20170125_152550.jpg

20170125_152807.jpg

20170125_152513.jpg
 

kalimero

Novi član
Tu od
30 Stu 2016
Poruka
12
Ja dajem kukuruz, zob i Ovisan. Danas sam primjetio da jedna ovca cupa vunu sa druge i jede. Posto dajem Ovisan mislim da im nebi trebalo falit vitamina. A izgleda da fali...

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
973
Ja ujutro dajem 2,5 bale sijena i oko 20kg mjesavine kukuruza i zobi...Navecer 3 bale sijena i to je to..Ovaca ima za sada 20 zenki i jedan ovan..Jos nisu pocele sa jagnjenjem..
 

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Sijeno, kukuruz, zob i ovisan. U kostovitu nemate sve što je potrebno ovci zato je napravljen ovisan. Uvijek imaju sol i kad imam viška osušim kruh i to pojedu al to su male količine.
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Sijeno dajem i ja obavezno dnevno 2 bale i imaju kamen za lizanje dajte mi recite Ovisan je nesto ko koncentrat nisam imao iskustva s njim
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Meljem kukuruz, tritikal i ostatke iz proizvodnje kokica i flipsa. Zajedno sa time meljem i sojinu slamu , kvalitetno sijeno ili djetelinu, zavisi što imam pri ruci. Sve to meljem na vrlo krupno sito, tek da se zrnje polomi.
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Prije smo od pekara uzimali stariji kruh i to kad se navuku jedva cekaju da im ga se da tako da smo odustali kruha i sad ima dajem dva obroka(jutro,vecer) i to je kukuruz ,psenica i kostovit .
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Dva su obroka odlična kada nema paše preko dana. Sijeno svakako treba dati po volji, ako ga ima dovoljno. Suhi kruh meljem sa svime drugim kada ga ima. Ovisan je dobar, ali preskup. Mislim da ne vrijedi toliko . Lizalica i je dovoljna za minerale i vitamine.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja na 20 ovaca dajem oko 5kg mesavine ,kukuruza,jecma ili zita i soje kada imam u zrnu,Znaci na dan 5kg obroka.
I jednom na dan dobiju balu deteline a jednom slamu od graska ili sojinu slamu.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ja miksam kukuruz,tritikal,jecam i zob,bez dodataka ikakvi u kolicini 400-450 grama po grlu i otavom hranim u zimskom periodu u kolicini blize 2 kg po grlu.
Janjcima slazem smjesu i dodajem sojinu sacmu i ovisan cca po 3 % .
Sto se tice soli samo Biosaxon.
Ovcama dajem selen i ad3 punu dozu jesen i proljece i nemam potrebe ubacivati premikse.
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav
Imam jedno pitanje , znaci imam 5 janjaca po 30 kila i prije par dana cuo sam da kaslju ali nemaju simptome upale pluca pa bi ja vas molio ako netko zna jeli taj kasalj opasan , jel se lijeci antibiotikom ili nesto slicno ? Hvala unaprijed
 

kalimero

Novi član
Tu od
30 Stu 2016
Poruka
12
Mozda imaju plucne vlasce, to rjesavas sa Nilvermom

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
973
Ja na 20 ovaca dajem oko 5kg mesavine ,kukuruza,jecma ili zita i soje kada imam u zrnu,Znaci na dan 5kg obroka.
I jednom na dan dobiju balu deteline a jednom slamu od graska ili sojinu slamu.

Kolega da nije to malo 5kg na 20 ovaca,,,,Ja dajem oko 1kg po grlu pa mi se cini malo
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Dobro je napisao kolega "kalimero", ako ne jedu brašnastu hranu(sitno mljeveni šrot i sl ) mogli bi biti plućni vlasci. Mogu pomoći injekcione otopine na bazi ivermektina , a daju se pod kožu ( u nabor iznad plećke) u dozi od 1 mll na 50 kg.
 

strile

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
43
Kolega Husqarna, ako ovca ne doji , a niti je visoko bređa, dnevna doza zrna je dovoljno 300 grama.Pored toga cca 2kg sijena sasvim dovoljan obrok.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Kolega da nije to malo 5kg na 20 ovaca,,,,Ja dajem oko 1kg po grlu pa mi se cini malo

Pa ja sam prvo davao ujutru 5kg i uvece znaci na dan 10kg i onda su mi par njih koji imaju vise rekli da nedajem toliko jer nece ostati sjagnjene, pa im sada samo ujutru dajem po 5kg.
 

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Što je Željko81 napisao to Vam većina veterinara preporuča naravno zavisi i od ovaca koje su veće teže trebaju i više hrane vratite se na ono kako ste hranili da bi vam ovce mogle imati dobre janjce i one same da su zdrave moraju biti u formi, a ne da su polugladne svako ko je gladan prvo misli na preživljavanje hrana, a i neće imati dosta mlijeka za janje ak ga nema iz nečeg stvoriti iz hrane kad zasušujete ovcu veterinar Vam kaže ne davajte joj zobati samo voda i sijeno i brzo će prestati laktacija.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nakon hrane u uzgoju postoji jos vaznija stvar a to je preventivna zastita i ako se te dvije stvari izpostuju nema zime u uzgoju.

Manje vise je sve opisano u temi samo je treba prolistati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh