• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
uz te dvije imam jos jednu takvu malu koja se ojanjila bez problema, i iako je sitno janje sve je uredu.
koliko kila. pa neznam, 40ak ?
to su mi ostali janjci koje nisam uspio prodat posto su ostali mali, da ne kazem krzljavi. i sta cemo s njima, ostavili ih..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
I napravio si najgore što si mogao,ostavio ih za rasplod.Ako trebaš lijepih ženskih janjaca,javi se na pp pa ćemo se dogovoriti.

Inače,zvao me jedan kolega iz Ludine,kaže da su kod vas janjci po 25 kn,jel to istina?
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
ej zdravo ja sam ovdje novi prvi put sam ovdje....
imam doma 2 ovce 2 šilježice i 2 janjeta oko 30 kg slovenske pasmine ovna sam prodao prošli tjedan....sad tražim mladog ovna,našao sam križanac merino i ciganje 1g star,dali bi bilo dobro njega staviti u moje malo stado......
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma znam da to nevalja ostavljat za rasplod, al eto.. :oops:

nemam trenutno janjaca za prodaju pa ni neznam kakva je cijena. ali sumnjam da idu po 25.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ej zdravo ja sam ovdje novi prvi put sam ovdje....
imam doma 2 ovce 2 šilježice i 2 janjeta oko 30 kg slovenske pasmine ovna sam prodao prošli tjedan....sad tražim mladog ovna,našao sam križanac merino i ciganje 1g star,dali bi bilo dobro njega staviti u moje malo stado......

Prevelik ovan za slovenke,a naročito ako ćeš pripuštat i šilježice pod njega.Velike šanse za težak porod i mrtvo janje i eventualno ovcu.Nabavi slovenca i bok,čemu miješati?
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
oke onda ću tražiti slovenca.....zna li ko za kakvo janje ili ovnića.....
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Prevelik ovan za slovenke,a naročito ako ćeš pripuštat i šilježice pod njega.Velike šanse za težak porod i mrtvo janje i eventualno ovcu.Nabavi slovenca i bok,čemu miješati?

Slovenke? WTF?!
Sto takvo nesto postoji?

To se vodi kao: Jezero Solčevska pasmina ovaca. :supz:
Ne vidim fore za tezak porod posto je ta pasmina,odlicna za krizanja sa mesnim tipom ovaca.
Jer i sama je krupnija od ostalih autohtonih pasmina.
Jedino ako mu nisu ciste krvi JZ-ske,pa onda moze imati problema pri porodu.
Inace 99% slucajeva nista od komplikacija
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
drmr:Ajde nemoj zaje.. pa znaš o čemu se radi,a uostalom svi govore o slovenki,tako da ono..:rolleyes:

A ne znamo ni ja ni ti u kakvoj su kondiciji i konstituciji te slovenke.Ja uvijek sam za opciju da šilježice treba pripustit pod ovna iste pasmine,po mogućnosti manjeg,jer se one još uvijek razvijaju,pa bi veliko janje napatilo šilježicu kako intrauterino tako i pri porodu a i kasnije bi slabije napredovalo jer majka ne bi imala dovoljno mlijeka,a veliko janje treba i puno mlijeka.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Šilježice su ostale bređe od prijašnjeg ovna.....sad bi se trebale i janjiti jedna je počela naljevati a druga još ne....stare su oko godinu i 3-4 mjeseca.....
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Pošto sam još uvijek novi u držanju ovaca molio bi ako mi može tko odgovoriti dali se može kak predvidjeti kad če se ovca janjiti , ono par dana prije ili možda dan prije.Kaj vi radite kad se ovca ojanji ? dali janje treba brisat i sušit u toploj prostoriji pa onda stavljat pod ovcu ili to nije potrebno . Ja sam dosad uvijek brisal janje s suhom krpom i stavio ga k ovci a pošto je sad dosta zima dali ima smisla stavljati ga u toplu prostoriju?
E i još dali janje treba poslije cijepiti ? vitamini ili slično kao npr. odojcima željezo ?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Tamo gdje ti je malo janjac,treba ti biti oko 10 celzijevih minimalno.
Ocistis mu nos i usta od sluzi. Stavis ga na suhu stelju,onu gdje se ojanjila i posteljicu zakopas.
Ako ti je ovca cijepljena janjad ce biti zasticena putem kolostruma.
Te ih tek nakon 2 mjeseca treba cijepiti.
A ako ti nije ovca cijepljena odna mislim da je nakon 4-5 tjedana potrebno cijepiti janjad.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
...
Inače,zvao me jedan kolega iz Ludine,kaže da su kod vas janjci po 25 kn,jel to istina?

bio je susjed danas na sajmu, pa kaze da su janjci bili po 26kn..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bio je susjed danas na sajmu, pa kaze da su janjci bili po 26kn..

Eto,vidiš..A meni neki dan došo neki švercer pa bi po 22 da mu dam.Reko sam mu da dođe iza nove godine,dok porastu pa će ih dobit ali za 24. :twisted:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to je problem, da.. prekupci daju 2-3kn ispod cijene a ako prodajes jedno po jedno tesko se sve proda. barem kod mene..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
u zadnje vrijeme sami problemi :roll:

janjac, hranim ga na flasicu. pojavila mu se na guzi kraj repa kvrzica i na sredini kao mala ranica tj dlake su na sredini uljepljene i zute. kao da je sukrvica curila.
u medjuvremenu je kvrga narastla poprilicno. recimo kao mandarina. :scratch
na opip nije tvrda, dosta mekana, ali neznam smije li se to probat istiskat.

danas ga gledam, pojavilo mu se to i ispod vrata, nisam vidio ima li i ispod vrata tu kao ranicu. bude sutra kolega dosao pogledat ali mozda netko ima slicnog iskustva?

dvojcek je, i brat mu dosta bolje napreduje i ima bolji apetit te je veseliji, ali osim toga, drugo je sve uredu..

ostaviti ga pa vidjeti sta ce biti, probat istinut? ili mu skratiti muke? :?:

edit:
bio kolega danas. kaze upikao se janjac ili ogrebao pa se zagnojilo. za dan dva ce to zarezat, istiskat i ocistit.
i trebao bi biti problem rijesen..
 
Posljednje uređivanje:

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Zna netko cijenu mlijeka koja je bila sad zadnja?
Poticaj koliki je?
Koliko dode ona sol komad (kolut)?

Treba mi radi nekih izracuna. :roll:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kolilo imam saznanja cjena mlijeka ovčijeg na otoku pagu je oko 11 kuna
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Na kontinentu se kreće malo manje od 10 kn,ako ga itko otkupljuje uopće...

Za poticaje ne znam.

Kolut obične soli u maloprodaji ti dođe 28-30 kn,dok je ona mineralna bliže 40 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh