• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neka ih samo previše razmazit,kad bude trebalo klat za ražanj,nećeš imat srca... ;)


oooooohhh to je već sad teško jer ovu dvojicu koje je ovca odbacila smo kupili prije 2 dana i već sad idu zamnom bilo da su gladni ili siti.ona dva sa majkom ovcom su već malo drugačija i nedaju se maziti. ali to će biti teško znam.pogotovo jer naša djeca ih hrane (5 i 2,5 godine starosti). to mi hoćemo da stiču radnu naviku i da znaju šta je obaveza,sve naravno kroz igru i samo po volji,ništa na silu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Odlicna fotka. Onaj lijevi pije iz flase karlovacke :prayer:

ah šta ja mogu,ispočetka vidio od mene sad iz druge neće da pije.neka zna on šta je kvaliteta.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pozdrav za kolege ovčare.Zovem se Branislav član sam foruma od 20.010.2011 i uglavnom sam na temi Vladimirec, a pošto držim i ovce red je da se vama javim.Živim u Srbobranu u VOJVODINI i imam 30 ovaca i 14jaganjaca rase Virtenberg.Toliko za sada ako nekome mogu pomoći pitajte ako mi zatreba savet pitaću.POZDRAV!!
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
jeli to tornjak
kako se ponašaju kod ovaca
pitam te jer meni trba jedan za koze, inače imam belgisdkog ovčara ali nije za koze jako je nagal inače dobar je kao čuvar dvorišta
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jeli to tornjak
kako se ponašaju kod ovaca
pitam te jer meni trba jedan za koze, inače imam belgisdkog ovčara ali nije za koze jako je nagal inače dobar je kao čuvar dvorišta


možda nije naučen.

mladi su stari po 10 mjeseci,veliki je star 2 godine.do prije neki dan nisu nikad vidjeli ovce i od prvog dana su sa njima kao da su od rođenja uz ovce bili.dok janjci sasnu flašu ovi mlađi ližu pjenu mlijeka sa usta od janjaca.

velim ti tornjak je dobar za ovce,opet ovisi od odgoja. za čuvati stado ok,ali za rad nabavi sebi hrvatskog ovčara,o njemu sam samo dobro mogao čuti ovdje na forumu.
 
L

lovac00

Guest
Pozdrav!Dal je netko imao sličan problem sa ovcom kao ja:eek:vca se na izgled spremala za janjenje tj.napinjanje,povlačenje na stranu,kopanje i naravno mlijeko na obje dojke.Ali nikako da se ojanji.Prilikom toga pozvali smo vetrinara,a on je rekao da jos nije dovoljno otvorena i da bi se trebala ojanjit za dan dva.Od tad do danas je proslo dva tjedna a ovca se nije ojanjila.Međutim izgubila je mlijeko i ima crvenkasti iscjedak,slabo ili nikako jede i naj vise stoji po strani.Sa sigurnošću tvrdim da nije pobacila!!!:x:x:idea:eek:vca je čistokrvna slovenka
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jbg onda.
Pa stavi ovna sa njima samo u vrijeme mrkanja onih 4-6 tjedana i to je to.
Ako imas prostora drzi ga odvojeno.
Mozda joj jos niti nije rok za janjenje...
Ima tu ljudi koji imaju puno iskustva bude ti vjerovatno netko nekim savjetom pomogao.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103








evo ovo je moja ovca jedna od starijih prije jedno tjedan dana nisam znao dali je uopče bređa a u ovih tjedan dana je nalijala i danas sam ju slikal...možda se nočas ojanji mlijeko ide...prošli put je mlijeko curilo 2 dana a nije se janjila....
 
L

lovac00

Guest
Ovna nemogu maknut jer slovenke (jezersko-solčevska)ovce nisu vezane uz sezonu tjeranja,tjeraju se cjele godine tako da je teško znat kad se koja oplodi!
Problem je u tome kaj je ona sad izgubila mlijeko(vimena su joj manje napeta nego prije dva tjedna),a simptomi ostali isti i ima malo krvari! Hvala vam dobri ljudi!:idea:
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
A dali je rastvorena ako je probaj ići u nju ja nakon svakog janjenja, koja ovca ima jedno janje idem unutra s rukom...prošle godine sam imao problem ovca mi se ojanjila imala je jedno i nije se oplodila 24 sata tada sam pozvao veterinara i unutra je bilo još jedno janje...tada mi je veterinar rekao da posle svakog janjenja idemu ovcu koja ima jedno janje....a imam isto slovenke.....nauljim ruke s običnim jestivim uljem i skupim prste....
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ovna nemogu maknut jer slovenke (jezersko-solčevska)ovce nisu vezane uz sezonu tjeranja,tjeraju se cjele godine tako da je teško znat kad se koja oplodi!
Problem je u tome kaj je ona sad izgubila mlijeko(vimena su joj manje napeta nego prije dva tjedna),a simptomi ostali isti i ima malo krvari! Hvala vam dobri ljudi!:idea:

Kako ne bi mogao,samo ako ti to ne zelis to je tvoja stvar :roll:
Sad da ne ulazimo u fiziologiju itd. kazem ti opet,sa ovcama ostavi ovna u vrijeme mrkanja itd...
sad sam prepijan :supz: ali za dan dva ako ti veterinar nista ne rijesi onda faakt jbg:evil:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Lovac:

Znači ovca je imala izražene znakove pred porođaj kao i trudove,napinjanje.A nije ništa izbacila.
Ako ovca ne jede i stoji po strani,onda ona ima grdnih problema.

Po meni,ta ovca ima torziju gravidne maternice.Porod je došao,ali pošto je maternica u torziji(uvrnuta),ona ne može izbaciti janje van.Janje je dosad sigurno uginulo i truli u maternici,a maternica je upaljena.

MORAŠ ZVATI VETERINARA,nek on odluči što ćete dalje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh