• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

L

lovac00

Guest
Kod moga brata se desilo nesto slicno, ovca povukla vime, normalno jela samo nismo primetili dali je bilo iscedka. Nakon tri dana osvanula je uginula, posto nismo primetili da je bolesna, otvorim je i pronadjem jagnje koje je pocelo da truli.Neznam dali postoje neki lekovi da se izazove pobacaj ali moje misljenje je da je bolje izgubiti jedno jagnje nego ovcu.

To zbilja dosta slično,vime povlači i po malo jede i ima iscjedak;a postoji injekcija za ubrzani porođaj,kaže dok da se nakon toga ojanji u roku 24 sata!:partyman:

Ma sve je to počelo otprilike prije dva tjedna,dobila je mlijeko,počela je više ležati,sve više je mokrila kao blago napinjanje do umjereno.Pošto nije bilo janjenja pozvali smo vetrinara,a on kaže da još nije otvorena i da treba čekati!
Nakon toga prestala je jesti i sve više je ležala,ali nakon nekoliko dana počela nešto lagano jest i ne leži baš kao prije.Nakon toga pojavil se crveno-rozi iscjedak koji je sada žuto smeđi i da zauara.Danas je doc.rekao to što sam već napisao i to ti je to!
Šta da radim ako je torzija maternice,klanje zbog neke koristi definitivno otpada?

Moj savjet zakolji ovcu dok računaš carski rez i sve te inekcije od veterinara neče ti biti dosta pola stada ovako iskoristi šta se da.. neče se više ni ona mučiti a ni ti...

Brate mili da je zakoljem to nemogu pogotovo iz neke koristi,a žao mi je kaj se muči!:!:A za carski to znam neisplativo!:idea:

A nemam puno,42 ovce i nekih 20-ak janjadi trenutno.Imao bih više,ali ovakav faks traži svoje i ne mogu se upuštat u neki ozbiljan posao sa strane.
Pa i ovo ti je dosta ozbiljan posao to je dosta lijepi broj i koji zahtjeva dosta brige,a i faks!Samo ti završi faks a onda ovce!HVALA TI NA SVEMU!:prayer::partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

VOJVODJANIN

Guest
Brate mili da je zakoljem to nemogu pogotovo iz neke koristi,a žao mi je kaj se muči!:!:A za carski to znam neisplativo!:idea:

Zovi komsiju i neka je zakolje da se zivotinja ne muci. Jebi ga zivot ide dalje.
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Meni je to sve malo dugo, sta se vremena tice. Ali ne znam sta da ti kazem.
Kazes klanje otpada, a carski je neisplativ. U svakom slucaju, carski u tom stadiju je rizik, jer kako sam ti naveo, stjenka maternice je (ukoliko je trunjenje ploda, a mislim da je) jako ajmo rec otrovana. U tom slucaju je teska za sivanje, a opce stanje ovce u jakoj intoksikaciji nije preporucljivo za narkozu. Na zalost, ukoliko se radi o ovome sta sam ti naveo, moguce je provati uz samo lokalnu anesteziju. Osim toga u pitanju je i peritonitis, koji se moze lako razviti, pa i samo ljecenje nakon uspjesnog carkog reza, zahtjeva antibiotske bombe. U svakom slucaju rizik.
Kod ovakvih slucajeva, zahtjevne su odmah intervenzije, jer sta se vise ceka, stanje je teze. Po mom misljenju, odmah nakon prvih pojava, trebalo je dobro pretraziti ovcu i utvdriti o cemu se radi. I samo ucestalo mokrenje moze biti posljedica torzije, jer dolazi do napinjanja, pa zivotinja mokri ucestalo i malo. Ja sam prosle godine imao jedan slucaj torzije. Izasao je vodenjak i cudno mi je tiskala. Kad sam usao unutra rukom sve je bilo zatvoreno. U biti nije zatvoreno, nego je zaokrenuto, pa imas osjecaj da je zatvorena. Ali vodenjak je izasao i puknuo regolarno. Kod torzija u biti laganim ulazenjem dobro navlazene ruke u vaginu ovce, osjeti se zakretanje stjenke u ljevo ili desno.
Pozdrav i sutra nam daj informacije poslje pregleda od strane veterinara.
 
L

lovac00

Guest
-LovacOO kako je ovca
Ma ovca ti je izgleda bolje od mene,ma šalim se!
Bio sam danas sa tim nekim navodno vetrinarom za ovce;pa kaže,ako se nešto dogodilo sa plodom i on nije izašao zbog nečega trebalo bi dat horhonsku injekciju,u protivnom da plod neće izbacit i tad dolazi do upale i uginuća!Ako je došlo do torzije maternice kao što veliju ABRIKILI I SPENSI,hormonska injekcija u tom slučaju će samo pogoršat stvari,jer ovca će dobit trudove,a plod neće moć van i tada će uginut.Ako je torzija maternice i ne dobije injekciju bez carskog reza će isto uginut.Kao i Spensiju tako i njemu je to čudno kako to traje već 15 dana,a da ovca čak i pomalo jede i na kraju nije uginula!Preporuka:da ti budem iskren odluči sam neznam,kaj god odlučiš nemaš puno za izgubit,a ni za dobit!
Ona i danas ima temp.39,1,pomalo jede,jedino iscjedak je malo jači valjda zbog jučerašnjeg pregleda i onak malo smrdi.
Malo ću pričekat možda dobim koji savjet od Spensija,Abrilili-ja,ili nekog od vas?!Hvla na brizi!


Ne pripada priroda čovjeku,nego čovjek njoj da joj služi!
 

spensi

Član
Tu od
5 Ožu 2009
Poruka
128
Nisam razumio, sta je onda veterinar odlucio radit ?
Jeli je ginekoloski pregledao ? Jeli ulazio rukom ?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Neznam sta bi rekao 15 dana je dug period, a opet taj iscedak koji smrdi to nemoze valjati.Preypostavljam da je u njoj uginulo jagnje za tako dug period sepsa bi vec krenula.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Lovac:
Najhumanije je da ovcu zakolješ,jer sve šta ona prolazi je vrlo bolno i neugodno.

Ovce su malko čudne životinje,meni se znalo dogoditi da samo ujutro nađem mrtvu ovcu,bez ikakvih znakova dan prije toga.Jednu smo ovcu koja je imala simptome kao i tvoja porodili carskim rezom,a iako doktor nije polagao nikakve nade u oporavak,ostala su i ona i janje živi i zdravi,a ona je već idući dan nakon operacije jela i preživala.

Znam da je teško,ali ta životinja bi u prirodi već bila u utrobi nekakvog predatora,jer su oni tu da uklanjaju bolesne i slabe životinje.Sada je to na tebi,i što duže čekaš,to više tvoja životinja pati i trpi bolove.
Vjeruj mi,njoj pomoći nema,jer iscjedak i nakon poroda ne traje duže od 3-4 dana maksimalno,a tvoja ovca već 2 tjedna ima gnojni iscjedak,što je nažalost prognostički najlošije.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
u 11 mjesecu rođaku se ojanjila ovaca ali nije imala mljeka jer se vime upalilo pa je zaklao ovcu a janje je kod mene završilo i uz malo pažnje i truda dobro napreduje
 

Prilozi

  • Picture_167.jpg
    Picture_167.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 222
L

lovac00

Guest
Nisam razumio, sta je onda veterinar odlucio radit ?
Jeli je ginekoloski pregledao ? Jeli ulazio rukom ?

Na zalost nista kao nesto bilo i nesto je,prosuđuje po iscjedku.
Sa ginekološke strane cervus zatvoren,nemože napipat plod.Da ulazio je rukom.
Kaže ako je janje u stanju truleži da bi ovca morala imati veću temperaturu.
Ovca pomalo jede ali iscjedak je i dalje,povremeno samo stane i miruje kao da nešto osluškuje,uši hladne!Neznam šta da radim već mi je svega dosta,šta kaže Abrkili u potpunosti se slažem,ali mislim da bi pokušal sa hormonima pa šta bude bude;ako vidim da neće moć to izbacit onda ćemo morat što veli Vojvođanin po "komšiju"!!!!!Hvala i sori na gnjavaži!:partyman::?:
 
L

lovac00

Guest
Neznam sta bi rekao 15 dana je dug period, a opet taj iscedak koji smrdi to nemoze valjati.Preypostavljam da je u njoj uginulo jagnje za tako dug period sepsa bi vec krenula.
To kažu i naši vetrinari!Mislim da ću probat sa hormonima!

Ko bi reko čuda da se dese ...................:partyman:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
u 11 mjesecu rođaku se ojanjila ovaca ali nije imala mljeka jer se vime upalilo pa je zaklao ovcu a janje je kod mene završilo i uz malo pažnje i truda dobro napreduje

Dobra mu maceha.Jeli to Alpina
 
L

lovac00

Guest
Lovac:
Najhumanije je da ovcu zakolješ,jer sve šta ona prolazi je vrlo bolno i neugodno.

Ovce su malko čudne životinje,meni se znalo dogoditi da samo ujutro nađem mrtvu ovcu,bez ikakvih znakova dan prije toga.Jednu smo ovcu koja je imala simptome kao i tvoja porodili carskim rezom,a iako doktor nije polagao nikakve nade u oporavak,ostala su i ona i janje živi i zdravi,a ona je već idući dan nakon operacije jela i preživala.

Znam da je teško,ali ta životinja bi u prirodi već bila u utrobi nekakvog predatora,jer su oni tu da uklanjaju bolesne i slabe životinje.Sada je to na tebi,i što duže čekaš,to više tvoja životinja pati i trpi bolove.
Vjeruj mi,njoj pomoći nema,jer iscjedak i nakon poroda ne traje duže od 3-4 dana maksimalno,a tvoja ovca već 2 tjedna ima gnojni iscjedak,što je nažalost prognostički najlošije.
Slažem se sa tobom,mislim da ću pokušat sa hormonima.
Hvala ti na svemu!!:partyman:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
E to se isplati držati.:prayer:

da rekao sam da ona neće u mesnicu ni pod nož neko dok živi nek živi , jer to je u biti i začetnik cjelog stada od nje se i počelo a zove se ROZA
 
L

lovac00

Guest
lovac kako je pacijent

Ma isto,:partyman:jedna djeda ima ovce od kad zna za sebe ima oko 150kom navodno imao takav slučaj i kaže da je to lažna bređost i da joj neće ništa bit "jebi ga sad"kaj bude bude!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ma isto,:partyman:jedna djeda ima ovce od kad zna za sebe ima oko 150kom navodno imao takav slučaj i kaže da je to lažna bređost i da joj neće ništa bit "jebi ga sad"kaj bude bude!

:scratch nista mi sada nije jasno.
 

damirzrinscak

Novi član
Tu od
1 Velj 2011
Poruka
4
bok ljudovi novi sam na forumu i ne snalazim se baš ali da postavim jedno pitanje?????
živim iznad opatije i htio bih imati nekoliko ovaca ali pošto ovdje bas nema paše htio bih ih držati u štali pa me zanima da li je to moguće
 

Najnoviji postovi

Na vrh