• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

V

VOJVODJANIN

Guest
Ja osobno prihranjujem kroz cjelu zimu kukuruz,ječam,zob+ovisan,a kad ima paše samo paša i paša!!!!!!!!!!!!!!!!!!:idea:

To je ovca.Kod nas sada guraju IL D FRANCE,kažu ljudi 10 sati dnevno paša i 1 kg kukuruza po komadu i da ne šeta mnogo.je*eš takvu rasu.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Radi se o teškim pasminama i takvo meso je kao da usporediš junetinu i teletinu prema pramenki . Mislim da je budučnost "malih " ovčara kao što sam i ja u takvoj proizvodnji janjetine za panj .
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Radi se o teškim pasminama i takvo meso je kao da usporediš junetinu i teletinu prema pramenki . Mislim da je budučnost "malih " ovčara kao što sam i ja u takvoj proizvodnji janjetine za panj .

Ako imas siguran plasman to je OK.Kod jagnjadi randman mesa sa glavom i iznutricama *jetra, srce i pluca* ide i do 60%.
 
L

lovac00

Guest
Ako imas siguran plasman to je OK.Kod jagnjadi randman mesa sa glavom i iznutricama *jetra, srce i pluca* ide i do 60%.

Takozvana francuska obrada"na to kod mene nemožeš ni pomislit kamoli tako prodat",slovenka daje 55% mesa sa glavom "znači za ražanj"!!!
Ovca ima jake noge i odličan je pješak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:partyman:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Takozvana francuska obrada"na to kod mene nemožeš ni pomislit kamoli tako prodat",slovenka daje 55% mesa sa glavom "znači za ražanj"!!!
Ovca ima jake noge i odličan je pješak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:partyman:

Tako nesto i nama treba, je su nase ovce na pasi od 1 aprila pa do 1 snega, ponekad pesace i 10-15 km dnevno.
 
L

lovac00

Guest
Tako nesto i nama treba, je su nase ovce na pasi od 1 aprila pa do 1 snega, ponekad pesace i 10-15 km dnevno.
To je ovca koja je dosta u pokretu,nije lijena pa pješačenje joj dobro dođe!!!!!!!!!!!:partyman:
Kod nas se šilježice prodau po 1000-1200 kn!!Probaj barem nabavit ovna slovenca pa stavi u svoje stado,ganeracijskim križanje možeš dobit dosta dobru ovcu!!!!
Ti imas vitemberga ako se ne varam,čistokrvnog ili ?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
To je ovca koja je dosta u pokretu,nije lijena pa pješačenje joj dobro dođe!!!!!!!!!!!:partyman:
Kod nas se šilježice prodau po 1000-1200 kn!!Probaj barem nabavit ovna slovenca pa stavi u svoje stado,ganeracijskim križanje možeš dobit dosta dobru ovcu!!!!
Ti imas vitemberga ako se ne varam,čistokrvnog ili ?

Nije cist Virtenberg, ali se radi na tome.Sto se tice SLOVENKI lako bi se to resilo da nije carina i kojekakvih gluposti.Ponesem malo rakije od kajsije u Slavoniji bi nasli kulena i trgovina brzo gotova.A onda nastupa birokratija, kostali bi papiri vise nego ovce.
 
L

lovac00

Guest
Nije cist Virtenberg, ali se radi na tome.Sto se tice SLOVENKI lako bi se to resilo da nije carina i kojekakvih gluposti.Ponesem malo rakije od kajsije u Slavoniji bi nasli kulena i trgovina brzo gotova.A onda nastupa birokratija, kostali bi papiri vise nego ovce.

Primjerice u okolici bjelovara pa do popovače slovenke su naj veće,a znaš zašto iskrižali su ih sa vitenbergom,dapače u davnim vremenima dok nije bilo tolkih kontrola!!!!Tako da bi ti dobio naj vjerojatnije dobru ovcu!!!!!!!!!!!Ne vjerujem da u srbiji netko nema slovenku!!!!!!!!
Postoji ti i nova jezersko solčavska pasmina tj. nova oplemenjena jezersko-solčavska pasmina to je pasmina slovenke koja je u 16 generacija križana sa romanovkom.Ta pasmina je dosta različitija od stare slovenke,a jedina odlika im je veća plodnost!!Slovenci je priznaju kao autohtonu,ali mislim da toj pasmini treba jos vremena da se usavrši!!!!!!!!!!!Najveći nedostatak romanovke je to što su je rusi naj više iskrižali u srodstvu,generacijama da bi postigli najveću plodnost!!!!!!!!:partyman:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
imam bolesnog janjca. jucer je sve bilo uredu, danas ga nadjem da lezi. mislio sam da je gotov, al dok sam ga streso digao se, pobjegao i legao na drugo mjesto. dok je trcao djelovao je ok.
nahranio sam, idem ga pogledat on opet lezi. podignem ga i sad vec hoda, hm, kao da je pijan. usporeno, zadnji kraj ga bas ne slusa, bjezi mu. pa legne i proteze se, ustane i opet tako usporeno hoda. nemoze se bas kontrolirat. dok lezi zabacuje glavu unazad. ima nekih 12ak kg. izgleda da je jedan manje :evil:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Neurogeni simptomi tibore.Sumnjam na listeriozu ili enterotoksemiju.Ima li ikakav proljev?
Ako je još živ probaj mu dati decilitar rakije.To bi mu 'moglo' pomoći.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nema proljev. sada je malo zivnuo. pokusavao sisat, preziva i ne lezi. ali i dalje je usporen. idem ga napit..
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Biće da je enterotoksemija, imali smo i mi to.Radili smo Poliovinom ali se baš nismo proslavili, uginuće 50%.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
ovčarstvo

Dali netko zna za uzgajivače Bergamo rase u hr.Bio je jedan oglas na njuškalu, čovijek živi negdje kod Virovitice ali je oglas istekao pa nema tel. broja. Pozdrav!
 
L

lovac00

Guest
Biće da je enterotoksemija, imali smo i mi to.Radili smo Poliovinom ali se baš nismo proslavili, uginuće 50%.

Poliovinom bi trebalo cijepit ovce i janjed prije oboljenja tad je ok ali nakon toga kao što kažeš 50-50.
Najbolje da zakolje to janje malo je,ali bolje išta nego ništa!!!!!!!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
janjac je jos prije nego sam mu dao rakiju, kako je abrkili rekao, zivnuo i prezivao. i svaki put od tada dok sam ga provjeravao ponasao se normalno, kao da nista nije ni bilo :?

vidjet cu sutra hoce li i dalje biti sve ok. kazu mi moji da su ga vjerojatno ovce zgazile pa da je zato bio takav, ali nevjerujem. nebi se tako ponasao.

neznam, ako bude promjena napisat cu..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
janjac je jos prije nego sam mu dao rakiju, kako je abrkili rekao, zivnuo i prezivao. i svaki put od tada dok sam ga provjeravao ponasao se normalno, kao da nista nije ni bilo :?

vidjet cu sutra hoce li i dalje biti sve ok. kazu mi moji da su ga vjerojatno ovce zgazile pa da je zato bio takav, ali nevjerujem. nebi se tako ponasao.

neznam, ako bude promjena napisat cu..


jesi mu dao rakiju?kakva je reakcija bila?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dao sam mu, ali manje nego je abrkili rekao. ono mi se cinilo puno. ipak je to mali janjac. a reakcija, pa, nisam uopce primjetio da je bio opijen ili nesto :?
makar se nadam da mu se nije svidjelo pa da se nauci na to :partyman:
:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh