• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja sa otprilike 3 meseca starosti.Tada dostizu oko 30 kg i idu na prodaju.


30 kg žive vage,znači obrađen za ražnja oko 16 kg,bolje nemože biti,sve preko je predebelo i nije za ražnja :partyman:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kod nas se naviše traži roba oko 13 kg. nije loš ni onaj od 16 kg. ali je ljudima skup
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kod nas se naviše traži roba oko 13 kg. nije loš ni onaj od 16 kg. ali je ljudima skup

kod nas cijena do 15 kg skuplji,od 15 kg jeftiniji po kg.

oderan razumije se.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
koliko ja znam kod nas je cjena ista

bogami kod nas što mlađe i lakše to skuplje.za janjce opšta kriza.za prvi maj,praznike itd... nema šanse naći janje bez naručbe unaprijed mjesec dana
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
bogami kod nas što mlađe i lakše to skuplje.za janjce opšta kriza.za prvi maj,praznike itd... nema šanse naći janje bez naručbe unaprijed mjesec dana

kod nas ide dosta pogotovo iza uskrsa kad počmu pirevi ( svadbe) , krštenja , prve pričesti, krizme i naravno fešte ( kirvaji) ali uvjek ima robe jer se puno dovozi, zadnje vrjeme dosta se traže jarići, a i naši ljudi znaju sa jancima tj. sa cijenama ići u nebo pa im ostane pa tad plaću, lani za uskrs su tražili 80 kn/kg, naravno oderano
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kod nas ide dosta pogotovo iza uskrsa kad počmu pirevi ( svadbe) , krštenja , prve pričesti, krizme i naravno fešte ( kirvaji) ali uvjek ima robe jer se puno dovozi, zadnje vrjeme dosta se traže jarići, a i naši ljudi znaju sa jancima tj. sa cijenama ići u nebo pa im ostane pa tad plaću, lani za uskrs su tražili 80 kn/kg, naravno oderano


80 kuna to je preko 10 eura.previše. kod nas idu ovisi od sezone,od 6 eura do 7,5 eura po kg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
da i kod nas se to važe
osobno ja ne kad prodajem jariće


neznam zašto se to radi.sigurno vuče korijene iz nekih starijih vremena kad je to bilo cjenjeno.meni se osobno nesviđa jetrica janjeća,ja više volim meso :D
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
neznam zašto se to radi.sigurno vuče korijene iz nekih starijih vremena kad je to bilo cjenjeno.meni se osobno nesviđa jetrica janjeća,ja više volim meso :D

ne ja je nejedem inaće ni jednu jetricu
a dali se kod vas pere trbuh od janca i želudac ( tripice ili kako kod nas se kaže drobić)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ne ja je nejedem inaće ni jednu jetricu
a dali se kod vas pere trbuh od janca i želudac ( tripice ili kako kod nas se kaže drobić)


od janjeta ne.samo crijeva se uzmu za kobasice mada je to rijetkost danas,svi furaju plastična ko da je to gušt. mi tripice i drobić tučemo samo od teleta.e našo si temu sad bi išo tražiti teleći drobić sa žljezdama i brizlama.a znaš ja to lako napravim.uvalim gradele u peć za centralno i opleti.feštu napravim za čas. ali samo ja i djeca jedemo tripice i drobić sa žara.mama i žena to nejedu.premasno im.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Pozdrav!
Iskrsnuo mi danas problemčić sa jednom ovčicom (8-9) mjeseci stara.
Ima male zakržljale roščiće (3-4 cm) i jedan joj je danas puko bliže glavi i to ma pola.Malo je krvarila a on sad je nakrenut i vidi se tkivo koje je unutar roščića.Kako sanirati rog da ne dođe do kakve upale i zagađenja?
 
L

lovac00

Guest
Lovac:
Najhumanije je da ovcu zakolješ,jer sve šta ona prolazi je vrlo bolno i neugodno.

Ovce su malko čudne životinje,meni se znalo dogoditi da samo ujutro nađem mrtvu ovcu,bez ikakvih znakova dan prije toga.Jednu smo ovcu koja je imala simptome kao i tvoja porodili carskim rezom,a iako doktor nije polagao nikakve nade u oporavak,ostala su i ona i janje živi i zdravi,a ona je već idući dan nakon operacije jela i preživala.

Znam da je teško,ali ta životinja bi u prirodi već bila u utrobi nekakvog predatora,jer su oni tu da uklanjaju bolesne i slabe životinje.Sada je to na tebi,i što duže čekaš,to više tvoja životinja pati i trpi bolove.
Vjeruj mi,njoj pomoći nema,jer iscjedak i nakon poroda ne traje duže od 3-4 dana maksimalno,a tvoja ovca već 2 tjedna ima gnojni iscjedak,što je nažalost prognostički najlošije.

Evo mene da se malo javim!
Moja ovca koju smo svi pokušali izliječit je još uvjek živa i dalje je sve po starom!Jučer smo joj dali antibiotike i hormone za porod(znam reć ćete zar nakon mjesec dana)!Jučer nije ništa jela danas pomalo gricka ali to je baš slabo!Da se vratim na dijagnozu vetrinara,danas je bio isto kod nas i gledao je ovcu i kaže da se nije otvorila možda mrvicu,ima jači iscjedak!Kaže da je naj vjerojatnije torzija maternice(kao što si i ti ABRKILI dijagnosticirao),a ovca ako se ne ojanji do sutra napravit ćemo carski!!!Daje joj 25-30% da preživi nakon carskog!!!!Mislim da nema se kaj izgubit,kaže da nije pala u sepsu!!!!
Vetrinar je koji nije prije dolazio,mlad obavio staž radi kao vetrinar godinu dana,pa mu je to neki izazov i veli da bi htio pokušat!Kaj vi mislite,pogotovo ti Abrkili jer i ti studiraš veterinu???????????????:mad::partyman:

Pozdrav!
Iskrsnuo mi danas problemčić sa jednom ovčicom (8-9) mjeseci stara.
Ima male zakržljale roščiće (3-4 cm) i jedan joj je danas puko bliže glavi i to ma pola.Malo je krvarila a on sad je nakrenut i vidi se tkivo koje je unutar roščića.Kako sanirati rog da ne dođe do kakve upale i zagađenja?

Naj vjerojatnije joj neće bit ništa od toga,to će se osušit i otpast!!
Možeš malo nekog antibiotskog praška stavit bivacin ili sl. već kaj imaš!!!!!!!!:drinkers:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Prvo jedno upozorenje!Kad pišeš postove,onda ono što misliš napisati napiši u jednom postu.Ako si zaboravio,imaš opciju EDIT dolje lijevo i tu nadopišeš tekst.

A sad savjet:Neka ju otvori kolega.Ali prvo se dogovorite za cijenu jer je to skup zahvat.Mene je izašao oko 800 kn.Ako ju otvori,morat će joj dati antibiotik,a tada više ne možeš iskoristiti meso.Šanse su veće da će uginut,jer je to prljava kirurgija,a otvara se trbušna šupljina.Zamisli,i u bolnicama se događaju infekcije uz svu sterilnost opreme i sale,a kako ne bi na operaciji u štali ili na dvorištu.Još sva sreća pa je zimsko vrijeme,nema muha.
A vidim da kažeš da ste joj dali atb..Onda pusti nek operira i drži fige.
 

Najnoviji postovi

Na vrh