• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

D

dadobrzi

Guest
Kako rješavate problem krpelji?
Sad će na veliko počet stvarati problema pa me zanimaju vaša iskustva!
mene isto krpelji muče ali u glavnoj najezdi sam pripremio gamacid a poslije neopitroid20,prošlu godinu sam bio zadovoljan sa neopitroidom al prskati je potrebno svakih 8 dana dok gamacid traje i mijesec nije preporučljiv kontakt mužnje nakon prskanja
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
ja koristim ovo za pse,a isto ću i za ovčice jer je prirodno i djelotvorno.

http://www.dogs4friends.de/product_....html&XTCsid=9bf8fd6917bd90840878d5bfe146e109

frontline ili bilo kakvi drugi preparati za mene nedolaze u obzir.

ove kapi se mogu napraviti i od ulja lavande pomješati sa uljem ružmarina.taj miris netrpi niti jedan krpelj.tretirati životinju 21 dan od početka aprila ili prije i nema više krpelja.
zbog frontlajna sam umalo izgubio psa.:mad:
Gdje ima tih kapi za nabaviti i zašto si skoro izgubio psa zbog Frontlinea?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Gdje ima tih kapi za nabaviti i zašto si skoro izgubio psa zbog Frontlinea?

frontline(kaže vet) je izazvao najprije nervnu reakciju tako da pas nije imao kontrole nad repom,onda ga je napao krpelj pa je skoro ugino.ja frontline više nikad neću koristiti niti ću ga preporučiti.

ove kapi ja nabavljam iz njemačke na ovoj stranici,možda ih ima još negdje ali nisam tražio jer su ovi dobri i brzo pošalju.ali plaćanje je unaprijed što i nije loša stvar. jedna bočica je dovoljna recimo za dva tornjaka godišnje,to nije skupo.a velim da se izmiksati ulje lavande i ružmarina limun trave i ti je to.to kukci i krpelji netrpe. ja sam psima išao kroz duboku travu,niti jednog krpelja nisam ni vidio a kamoli našao na psima
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ja moje ovce tretiram sa Ivermektinom u oktobru mesecu i nakon tri nedelje revakcinacija.Već godinama nama problema sa šugom i krpeljima.Ako se koji i prikači odmah ugine.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Za Seljačića možeš mi reči u kojem omjeru se mješa ulje i dali treba svaki dan mazati bar sam tako shvatio
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a kako ide s našom carinom, kada dobiješ pošiljku iz Njemačke?

neznam,ja to dobijem privatno(neko mi donese) pa neplatim ništa.

Za Seljačića možeš mi reči u kojem omjeru se mješa ulje i dali treba svaki dan mazati bar sam tako shvatio

pola pola.svaki dan se maže.21 dan treba mazati i to je to.ako preskočiš ništa se neće desiti.a nema nuspojava jer su to prirodni sastojci.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sa tretmanom treba već početi kako bi naši ljubimci u ciku zezone krpelja već bili imuni.

evo i fotke mojih janjaca kojima je ovih dana punih dva mjeseca

kao što vidite moje ovce čuva naša maca "Tačkica"



u štalici:

 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
problem-pocijepio sam sve na valentinovo i ovce i janjiće ali su mi se dvije obravile prije 7-8 dana i jučer skužim da jedno janje leži i da ima proljev, cijepio sam ga sa promptselenom-mješavina selena i vitamina, dobio je 3 kubika, nadam se da če ostati, jel zna što bi tako malom janjetu uzrokovati proljev
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Proljev ti je vrlo relativna stvar.najčešće počinje virusnom infekcijom a onda dolazi do sekundarne bakterijske infekcije.To se ne terapira selenom,jer deficit selena u prvom redu nema veze sa proljevom.

Treba terapirati simptome,a to znači davati mu crni čaj da pije,na silu ako treba,i aktivni ugljen ili crne kave pomiješano u vodi.
Naravno treba terapirati i antibioticima,a za to moraš zvat doktora.
Kakva je ta ovca koja ga je ojanjila majka?I koliko često janje sisa?Da li je ležanje nastupilo naglo ili traje nekoliko dana?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
problem-pocijepio sam sve na valentinovo i ovce i janjiće ali su mi se dvije obravile prije 7-8 dana i jučer skužim da jedno janje leži i da ima proljev, cijepio sam ga sa promptselenom-mješavina selena i vitamina, dobio je 3 kubika, nadam se da če ostati, jel zna što bi tako malom janjetu uzrokovati proljev

moji isto znaju dobiti proljev i to traje nekih par dana i samo prođe,to mi se događa kod ovaca koje su debele ,navodno imaju jače mlijeko i to ih protera,dok im se želudac na to ne privikne:?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Proljev ti je vrlo relativna stvar.najčešće počinje virusnom infekcijom a onda dolazi do sekundarne bakterijske infekcije.To se ne terapira selenom,jer deficit selena u prvom redu nema veze sa proljevom.

Treba terapirati simptome,a to znači davati mu crni čaj da pije,na silu ako treba,i aktivni ugljen ili crne kave pomiješano u vodi.
Naravno treba terapirati i antibioticima,a za to moraš zvat doktora.
Kakva je ta ovca koja ga je ojanjila majka?I koliko često janje sisa?Da li je ležanje nastupilo naglo ili traje nekoliko dana?

mislim kad b ih nazvao doktora da bi došla hitna po mene i u neku ustanovu, moram te malo zajebavti:partyman: mislio si veterinar ali:rolfer::rolfer:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel normalno da janjci nakon zobanja premilja ili kukuruza dahću;ubrzano dišu??? uvijek to vole jesti i takmiče se ko će više pojesti,da nije zbog žurbe žderanja?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jučer uginulo janje cca 18-20kg-napuhnulo se:( da bude gore još je bila i cura
 

Najnoviji postovi

Na vrh