• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja svojim dajem u 95% slučajeva mljeveno jer je onda iskoristivost te hrane skoro 100%-na a u zrnu je cca 40%, imam te zrnate hrane pa ne brinem, sijena če mi ostati pun kofer...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja svojim dajem u 95% slučajeva mljeveno jer je onda iskoristivost te hrane skoro 100%-na a u zrnu je cca 40%, imam te zrnate hrane pa ne brinem, sijena če mi ostati pun kofer...

meni malo više ,1/4 sjenika cca700bala
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pulin ti je cuckic, a asov ti je lopata mala.

dajete li vi svojim ovcama zrno sada kada su na pasi? a fala bogu ima je sada..

svaki dan ,kukuruz,zob,tritikal,mješavina 10kg kukuruza ,5kg zobi i 5kg tritikala ili ječma,na njih 50 +janjcima 25kg šrota s kostovitom cca 40kom.i otave još uvijek imaju stalno u jaslama,sol imaju okruglu s vitaminima za lizat
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja svojim dajem u 95% slučajeva mljeveno jer je onda iskoristivost te hrane skoro 100%-na a u zrnu je cca 40%, imam te zrnate hrane pa ne brinem, sijena če mi ostati pun kofer...

od kuda si izvuko postotke iskoristivosti,malo su netočni:?
(ovce su preživači pa ga sami ištotaju dok preživaju)
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ako stalmo daješ ovcama šrot zaštopaju im se nosnice i imaju problema s disanjem,ja im dajem šrot samo jednom tjedno da im mogu pomješat kostovit,to je problem i kod janjaca ali njih i onako kolješ pa nema veze
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
knjiga OVČARSTVO i KOZARSTVO, nije mi pri ruci da ti dam autore
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
knjiga je izvrsna, ima slika od svega i o svačemu, preventive, bolesti, liječenje...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
navodno da funkcionira ali sam skeptik ako se slučajno može lisica kakva provuć onda i nije baš super
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
imam ja terijera za lisicu al neznam da neb i ovce
ja bi ih ponoči zatvarao
doduše već sam kupio pastir pa cu vidit
najvise me zanima visina žice
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
a mislis da se kroz farmersku zicu nemoze provuc? ;)

znam da može, bio lani slučaj tu u blizini, pa karantena... cijepljenje svih životinja i svih koji su bili u doticaju s njima:!:
lani je bio poslan dopis svim veterinarskim stanicama i njihovim nadležnima da je povečan rizik od bjesnoče ali lokalni veterinari to vjerovatno nisu ni pročitali pa je jedna ovca završila u škrinji-na sreču nije nitko konzumirao meso
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
imam ja terijera za lisicu al neznam da neb i ovce
ja bi ih ponoči zatvarao
doduše već sam kupio pastir pa cu vidit
najvise me zanima visina žice

ja sam ogradio sa mrežama za betonažu,4mm,oka 15x15,ako hoćeš da ne može progurat glavu uzmeš 10x10,malo je skuplja ali zato možeš imati slabije stupce,nju sa presjeko popola i dobio od jedne mreže 12m ograde


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
stvarno lijepo ograđeno, ja sam bacao matematiku i bolje je isplativa armaturne mreža od ikoje žice a i puno jednostavnija za postavljanje...
 
Z

zeljko_74

Guest
stvarno lijepo ograđeno, ja sam bacao matematiku i bolje je isplativa armaturne mreža od ikoje žice a i puno jednostavnija za postavljanje...

pozdrav svima zanimaju me romanovske ovce,jel mozda neko zna gdje mogu da ih nabavim u hrvatskoj hvala unaprijed
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja imam ali isključivo za sebe a i nisu više čiste nego miješane sa slovencem, teško je danas nači čisto stado, meni se kod romanovki ne sviđa to što u principu moraš bit dadilja jer je njima prosijek po janjenju 2.7 janjića, a to nakon par godina iscrpi ovcu i moš ju je.ati ja sam imao praktički čisto stado samo bez papira i nado se poticaju oko 400-500kn kom kad ono kifla
 
Z

zeljko_74

Guest
ja imam ali isključivo za sebe a i nisu više čiste nego miješane sa slovencem, teško je danas nači čisto stado, meni se kod romanovki ne sviđa to što u principu moraš bit dadilja jer je njima prosijek po janjenju 2.7 janjića, a to nakon par godina iscrpi ovcu i moš ju je.ati ja sam imao praktički čisto stado samo bez papira i nado se poticaju oko 400-500kn kom kad ono kifla

ja sam iz bosne kod nas se bas traze romanovske,medjutim tesko ih nabaviti malo ih ima kod nas,a cuo sam da ih dosta ima okolina bjelovara,virovitica
 

Najnoviji postovi

Na vrh