• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ne ,zašto ,,,nekima ugine janje kod koćenja pa s time odmah i mjenjaju drugi red koćenja,a neke se kote u 14mj. dva puta,a neke godišnje 1
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
upravo tako,kroz cijelu godinu imam neko janje,to mi je i bolje zbog prodaje,teže mi je prodat 50 komada na komad po nekoj solidnoj cijeni
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja imam plan da kad dosegnem 50 ženki da podijelim 25-25 i svesti im kočenje u 2 mj za svaku grupu, tako da mi se pokriva kroz godinu i da mogu u šusu prodati 10-15 kom podjednake kilaže-tu vidim neki malko veči novac u hrpi pa ga uložiti u nešto
 
Z

zeljko_74

Guest
ja imam plan da kad dosegnem 50 ženki da podijelim 25-25 i svesti im kočenje u 2 mj za svaku grupu, tako da mi se pokriva kroz godinu i da mogu u šusu prodati 10-15 kom podjednake kilaže-tu vidim neki malko veči novac u hrpi pa ga uložiti u nešto

imali koga od uzgajivaca romanovske na forumu,nije moguce da nema nikoga
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja sam vidio od njih 50 neki vći novac (nekih 30 000-tak),ali onda imaš kupce švercere a od njih ti je teško dobiti nekih 20 kn po kili (i to gledaju da janje nema više od 27kg),pa mi je sad svejedno kada će se kotiti
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Mom bratu se juče ojagnjila ovca. Dva komada,jednog voli u pm. drugog ni da vidi.E tu nastupaju drastične mere,samo se nadam da ovaj forum ne čitaju članovi Društva za zaštitu životinja.
Postavim je pored ograde, jedan kanap oko vrata, drugi ispod stomaka, ima prostora da jede i pije ali nema leganja i kretanja.Oba jagnjeta sisaju nesmetano i ta "terapija" traje dva dana.Treći dan je oslobodim,ona ga prespava i kada "dodje sebi" prihvata jagnjad kao da ništa nije bilo.

Izgleda šašavo i malo je surovo,ali DELUJE!!!!!

"Pacijent" jutros oslobodjen, prima oba jagnjeta bez problema.
Ipak sam ja ludji od nje!!!!
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
otkup ovčjeg mlijeka

Poštovanje momci!
Imam jedno pitanje za vas, želio bih se počet baviti uzgojem ovaca ili koza za mlijeko ali pošto imam zemlju i štalu a nemam financija za siranu a ne bih se htio zaletati trebao bih za početak siguran otkup mlijeka!!!!
Problem je taj što se nalazim u PGŽ, znači okolica Rijeke i ne znam nikoga tko bi otkupljivao mlijeko, tipa Dukat, Vindija....
Molim vas za pomoć! unaprijed zahvaljujem
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
htjeo bi da kupim nesto ovaca ili jagnjadi cistokrvne romanovske,jel mozda znas ti nekog dobrog uzgajivaca

neznam,kod nas svi imaju križance koju vuku na slovenke,jer prodaju janjce-navodno slovenke su mesnatije
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nije navodno nego je tako-zaboravio sam puno i pravo ime za "slovenke"-to je čista mesna pasmina
 
Z

zeljko_74

Guest
nije navodno nego je tako-zaboravio sam puno i pravo ime za "slovenke"-to je čista mesna pasmina

ja mislim da su slovenke i romanovske ovce za janjce tj ako hoces vecu kolicinu jagnjadi a tovne rase su idf,texel,wirtemberg,saflok
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Jezersko-solčavska pasmina ovaca.

e upravo tako ali je brže, jednostavnije reči "slovenka" i svi se kužimo a gore navedeno puno ime za dotičnu ovcu zna vjerovatno zna 10% nas prisutnih na forumu:mrgreen:

imam u blizini stado od prijatelja koji je križo slovenke i wirtenberg=krave a ne ovce-prosiječna težina ženke 70kg:prayer:

romanolka dobra zbog velikog prinosa janjadi ali treba dežurna služba sa flašicom:!: , te ovca stara 3-4g iscrpljena kao da je duplo starija
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
počneš krajem 4mj. pa dok ne završiš


ok.volio bih ovcu riješiti vune jer joj je ovih dana prevruće.ali moraće se još strpiti do kraja mjeseca jer se plašim da će biti još hladnih dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh