• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Neće niko da radi. Svi bi hleba bez motike.

dao bih ja njima motiku bez kruha:vragek:
i kod mene šišanje 20kn-šiša šlogar-onaj što je lani pokazivo ekipi na FARMI
P.S-mislim da je i dalje najbrži u hrvatskoj-1 ovca ispod 3 minute-bio na natjecanju prije par godina:vragek:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mi danas ošišali ovcu Meri.fuuujjjj mašina koju sam posudio je slaba,sat vremena sam gulio jadnu ovcu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Da li je u pitanju masina ili sisac....


pa eto neka sam ja u pitanju 30 posto ali mašina je tupa ko noć bez mjeseca.nema napredka.stavim je na vunu i nesječe kako treba.neće bez sile ni da mrdne.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Čitao sam iskustva šišača koji kažu,30 ovaca sa zatvorenim runom(merino, virtenberg) i 40 sa otvorenim runom(cigaja,pramenka) i manjanje noža i češlja.


Ta tvoja je verovatno onda odradila 60-70 komada.Samo sledeći put pazi nije dobro za zdravlje ovce gnjaviti je sat vremena.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Čitao sam iskustva šišača koji kažu,30 ovaca sa zatvorenim runom(merino, virtenberg) i 40 sa otvorenim runom(cigaja,pramenka) i manjanje noža i češlja.


Ta tvoja je verovatno onda odradila 60-70 komada.Samo sledeći put pazi nije dobro za zdravlje ovce gnjaviti je sat vremena.


znam zato sam i prekinuo poso pa ču sutra stomak i noge da završim jer nisam više htio da je mučim a ni sebe Bogami. sutra ću sa ručnim makazama da to uradim jer ovo sranje neradi kako treba. nemam pojma odkad nije nož mjenjan ali je čisti šrot.baš ću je sutra uslikati da vidite koja je i kakva je.

he a bio je šou kad sam je doveo u štalu nazad među janjce,umalo nisu pobjegli kad su je vidjeli.:mrgreen:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
i kod nas su ovce spavali u štali ali nikad se nisu šišale prije 6 mjeseca uglavnom oko svetog Ante
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Ja isto sutra krečem sa šišanjem svojih ovaca.nadam se da će ići super.:mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mi danas ošišali ovcu Meri.fuuujjjj mašina koju sam posudio je slaba,sat vremena sam gulio jadnu ovcu.

ili je slaba ili nisi dobio ulje za podmazivanje!!! za svaku ovcu se podmazuje nož a ako je vuna masnija i do 2 puta-nisam vijerovao ali je to jedan od jako bitnih čimbenika kod šišanja:!:
 
M

MOCO

Guest
ili je slaba ili nisi dobio ulje za podmazivanje!!! za svaku ovcu se podmazuje nož a ako je vuna masnija i do 2 puta-nisam vijerovao ali je to jedan od jako bitnih čimbenika kod šišanja:!:

ma očerupali jadnu ovcu tupim nožem
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
vjerujem da ju ponosni vlasnik sad može prodati pod pudlu:rolfer:


da pod nazivom PUDLA VON Vlašić :lol: još kad su tornjaci kod njih svi pitaju pa koliko ti ovaca imaš:rolfer:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dečki,ovdje nije stvar u podmazivanju,nego tup nož vjerojatno.Ne može se to oštriti nikako u domaćoj radinosti osim ako nemate posebnu zakrivljenu brusnu ploču za noževe i češljeve.
Tako da ih oštrite samo u specijaliziranim obrtima za šišaće mašine.Npr.ja nosim u požegu kod Krpana u trgovinu na oštrenje,a ne znam gdje bi to gore radili,Ivanić,Gumex-eko za ostale ne znam.
I onda mašina leti kroz runo,još sa profi češljevima pazit da prsti ne odu s vunom.. doslovno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh