• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

V

VOJVODJANIN

Guest
Hajde malo da se pokrenemo!!

30.04 i 01.05 u Obrovcu kod Bačke Palanke smotra ovaca rase IL D FRANCE. Vredi doći ko voli ovu rasu, imaju najbolje ovce te rase u Srbiji.
Svi su dobrodošli!!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sam se jučer ošišao a ovce iza 1. maja

to je preskupo,pa zar se ti još šišaš,ja se brijem jer nema šta šišati,sva sreća pa mi kosa nepada u oči :mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma ija svaki dan sve manje kose na glavi a sve više briga na kičmi, sad ispaša pa sam u dilemi pošto su za valentinovo dobile cijeli tretman koji je uključivao i monil 5% dali da im sad ponovim ili da pričekam do 12.05?-ni sam nisam pametan, iskreno još to nije prava ispaša i u pravom omijeru-dnevno cca 1sat ali uskoro če biti njima po volji, još dobivaju suho:scratch
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jos je rano za sisanje, ni je li?
jutra i noci su hladne, a i prebrzo ce im vuna narasti. po meni, bolje sisati sto kasnije.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ja sam pre šišao u aprilu,i onda u avgustu im bude pretotplo.
Prošle godine sam šišao krajem maja i ispalo je odlično,mnogo lakše podnose toplo vreme u avgustu i septembru. Ove godine isto.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
jos je rano za sisanje, ni je li?
jutra i noci su hladne, a i prebrzo ce im vuna narasti. po meni, bolje sisati sto kasnije.

A došla ekipa za šišanje i to je to.Imaju dečki valjda još posla okolo pa požurili.. :?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Kod mene je 100 dinara komad.To je 1 euro. A vuna isto i ja ću bacati ove godine.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
zar nebi bilo dobro vunu prati i koristiti kao materijal za izoliranje ili za odjeću.

čitam da je proces pranja nakon šišanja više nego jednostavan i nezahtijevan nikakve hemikalije. lanolin u toploj vodi se otapa i postaje nešto kao sapun.nakon ispiranja nekih tri puta sa toplom vodom,vuna se okapa u vrećama za povrće,potom centrifugira,osuši(ne na suncu)i može se već prerađivati.kada vuna nije na ovci,predaje neugodan miris na okolinu tako da ni tu nije potreban poseban tretman.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
zar nebi bilo dobro vunu prati i koristiti kao materijal za izoliranje ili za odjeću.

čitam da je proces pranja nakon šišanja više nego jednostavan i nezahtijevan nikakve hemikalije. lanolin u toploj vodi se otapa i postaje nešto kao sapun.nakon ispiranja nekih tri puta sa toplom vodom,vuna se okapa u vrećama za povrće,potom centrifugira,osuši(ne na suncu)i može se već prerađivati.kada vuna nije na ovci,predaje neugodan miris na okolinu tako da ni tu nije potreban poseban tretman.

Nekada su bili cuveni stofovi i odela Varteks i Kulski stofovi, a sada vunu bacamo i nosimo kinesku konfekciju. U Srbiji postoji otkup u Sjenici i oni izvoze u Englesku,ali Englezi nece cicak a to je nemoguce izbeci u Vojvodini.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nekada su bili cuveni stofovi i odela Varteks i Kulski stofovi, a sada vunu bacamo i nosimo kinesku konfekciju. U Srbiji postoji otkup u Sjenici i oni izvoze u Englesku,ali Englezi nece cicak a to je nemoguce izbeci u Vojvodini.


da se i čičak odstraniti. šta je ljudi bez posla,vuna se baca,mlijeko se prosipa,itd...
ja ću probati ovdje kod mene sakupiti nešto vune,oprati,kupiti ženi vreteno da uči presti vunu,ostatak na tavan između greda na plafonu pa da barem imam malo bolju toplotnu izolaciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh