• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
5-og počelo jagnjenje.
22712975.jpg
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Sto se tice vune, prodajem ju po 80 lipa/ kg ali svu. Covjek dodje po nju, natovari i odveze.. Jedino sto zahtjeva da vuna bude u crnim vrecama za smece..

Malo da poslikam svoje stado dok se navikava na ovo kisno vrijeme..


I slika tova.
 

Prilozi

  • 20151010_164300.jpg
    20151010_164300.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 348
  • 20151010_164250.jpg
    20151010_164250.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 252
  • 20151010_164241.jpg
    20151010_164241.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 248
  • 20150308_085323.jpg
    20150308_085323.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 238
Posljednje uređivanje od moderatora:

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Veliki pozdrav za forumase. Bil mi neko mogao reći kolko se može dobit stelje od jedne ovce od 70 kg.
 

Talijan

Novi član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
22
Kupio sam AminoVitaSel za ovce ,nikad ga prije nisam koristio ,a upustvo je tako sitno napisano da ga je nemoguče pročitati pa me zanima dali je neko od vas koristo tj koliko ml po ovci i kad , unapred hvala .
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Pozdrav ovčari,ne bavim se ovcama ali imam pitanje (da ne otvaram novu temu) zanima me dali tko zna kako uštavit ovčiju kožu da bude onako lijepo mekana za prekrivać i sl. hvala
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Po meni to je prepuno zahebancije, a skoro za nista.. Tako da se nisam bavio time, a niti ne planiram.. Sretno ti bilo:icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Pozdrav drustvo, da li su sve ovcice zive i zdrave u novoj nam godini.. Da li ima sto pomlatka..
 

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Pozz! Ovako imam slučaj srijeda 13.1 ojanjile mi se 2ovce razmak desetak minuta inače mama i kćer i sad mama blizance muško i žensko, a kćer žensko i danas mi ta kćer počinje krvarit ko da se čisti još, a od srijede je bila ok i sad je normalna jede, na nogama i samo ima manje mlijeka pa dodatno hranim janje na dudu koje i mene smatra dodatnom mamom. Jel imao tko takav slučaj inače je to ovoj ovci 3 janje u godinu i pol s prva dva nije imala nikakvih problema stara je 2godine. Mislim ak ne bude jela i leži naravno da ću zvati veterinara mislim ne krvari stalno ispalo no ja sad stalno provjeravam da se ne nastavi. Hvala na odgovoru,lp
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ako je se uredno ocistila nebi smjelo bit problem,do danas bi se vec osjetio smrad da nije.
Zdrmaj je vitaminima da dodje do sebe,nece joj skodit a i janjetu smijes dat selen.
Neznad scim raspolazes od ljekova i dal to radis sam.
 

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Hvala. Dajem redovito janjcima selen, cijepljene su protiv šuge i monil sve preventivno i redovito. Baš ovo malo smrdilo al dalje je čista nadam se da će tak i ostati ja se brinem o njima muž je gadljivko , nema strpljenja za nadudavanje i davanje lijekova, a imala sam slučaj kad se nije očistila imala blizance jedna posteljica izašla druga nije baš to odmah smrdilo, temperatura veterinar to sredio izvadio plus dva dana antibiotik i ozdravila. U svakom slučaju hvala na brzom odgovoru i pomoći,lp
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Zna se cistiti do 10 - tak dana, galvno da jede i da je vesela, u kontra slucaju zovi vetrinara.. Kao sto kaze Zeljko, slobodno joj daj AD3 i malo kalcija, nece joj skoditi a brze ce naici..
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Kod mene je bilo tako prosle godine.Starija ovca koja se ojanjila nije se nikako iscistila pa je bio veterinar da je ocisti i nakon 2dana dosao i dao joj tabletu da se zatvori.Ovca je samo pila vodu i nije nista jela u narednih 3dana ali je nakon toga pocela jesti i sve je bilo dobro..Bas sinoc mi se ta ovca ojanjila i to 3janjeta,,i normalno se ocistila.Janjad su zasada uredu sisaju dva a trece ja pomalo hranim na flasicu.
 

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Hvala i Vama na odgovorima to je jedna velika ovca i da obožava jesti i sad se još čisti no normalno se ponaša, nema naznaka da joj je loše, a ovo ću joj dati.
 

opgmarina

Novi član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
4
Pozdrav,prvi sam put na forumu i pocetnik sa ovcama.
Zanima me dali janjci koji Su od dvojki pogodni za rasplod?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Pozeljno je ostavljati zenske janjce od dvojki za daljnji rasplod posto je veca sansa da ce oni opet dati dvojke..
 

opgmarina

Novi član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
4
Postavio sam to pitanje jer sam cuo price da janjci od dvojki nisu pogodni za rasplod iz neznam kojih razloga(plodnost,razvoj,zdravlje ovaca).
Hvala na odgovoru.
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Ja osobno, ostavljam dvojke, ali samo kada su obje zenke, inace ako je musko i zensko, onda ne, da nije slucajno zensko janje pobralo muske gene.. To mi je rekao jednom sada pokojni vetrinar i ja se toga drzim..
 

Najnoviji postovi

Na vrh