• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Borna456

Član
Tu od
28 Stu 2016
Poruka
33
Mislite li da janjad koju mislim ostavit dalje za uzgoj ostavim sa ovcama ili da ih isto odvojim kao i ove za tov?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Jutros sam kupio 4 janjeta koje hranim na flasicu,,,kupio sam Sanolak LAMB mlijeko u prahu..Hranim ih iz djecije flasice,ee sada koliko odprilike da stavim mljeka na tu flasicu..Ona je 250ml zapremine
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Otprilike ja koristim oko 224 grama na litarsku flasu i domirim sa mlijekom ili vodom znaci u litarsku flasu saspes 224 grama praha tog i domiris sa mlijekom do vrha,ako ti bude gusto previse ti dodaj malo vode lp
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Sta cu ja pravim tako odbila ga ovca ne da mu i tako mu dajem reko mi veterinar gdje i kupujem samo sto ja pravim sa vodom pa mi je malo zidje a sa mlijekom ce biti vrhunsko i obavezno dobro mu ugrij voli kad je toplo lp
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
@Borna456 Odvoj ih ako su navrisli 2,5 mjeseci sisanja i daj im da jedu dosta da ima pred njima uvjek hrane a ovce pusti bez njih nek se pare sto prije,ako imas mjesta i prostora naravno da se ne bi gurali sa ovcama i tako bolje ce napredovati lp
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav kolege prije desetak dana sam pitao tu u razgovoru jel mozete iz slika vidjeti jeli ovca skotna i svi ste mi rekli da pogledam vime , pogledao sam al nema ona jos vime ali danas sam ju malo duze promatrao i vidio da joj trbuh na ocigled sve vise pada pa molio bih par objasnjenja od iskusnih ovcara hvala ! :)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Nema janjenja dok vime ne nadodje,,to jes ne nalije mlijeko...Ja sam bas veceras kad sam zatvaro ovce u ovcaru 3 mlade ovce uhvatio koje imaju basss velike trbuhe ali vimena tek skroz mallo...Znalo mi se tako desiti kod starih ovaca nema vimena a za 5 7 dana ona se ojanji,,mlijeko joj brzo nadodje
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pozdrav kolege prije desetak dana sam pitao tu u razgovoru jel mozete iz slika vidjeti jeli ovca skotna i svi ste mi rekli da pogledam vime , pogledao sam al nema ona jos vime ali danas sam ju malo duze promatrao i vidio da joj trbuh na ocigled sve vise pada pa molio bih par objasnjenja od iskusnih ovcara hvala ! :)

Mora biti ovan sa njima stalno i nemas brige one ce same to da urade,ima neko zna uhvati ovu pa dole pipa po vimenu pa moraju biti nesto ko kamenčici vako al to ne znam jos,u svakom slucaju prati ih i ako se pocne vime da se vidi kod ovce po malo onda je to to lp
 

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Sanolac se priprema po uputi koja piše i topla voda jer ne mogu piti hladno naravno ne mogu ni vruće e sad ako su stari par dana dovoljno je 4x na dan po 0,5dl kako rastu treba im više recimo s 3tjedna i 1l al onda već nuditi sijeno, zob, kukuruz... kod te dohrane paziti na kakicu od njega zna bit čvrsta no bitno da ne dobije zatvor no mogu dobit i proljev ako ne pripremate po uputi ako je previše vode. Opet ne smijete im kad su tak 3tjedna dati koliko mogu jer se ne smiju prejesti, a i natjerat ih da jedu i ostalo No par koje sam hranila na flašu isto su napredovali ko i ovi s ovcama i s 3mj imali 30kg ma vidjet ćete i sami jel su ok.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam jedno malo-veliko pitanje.
Koji je uzrok povećan trbuščić u jagnjadi.?
 

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Ukucajte na Google piše 220gr na litru no ovo po danima koliko treba je previše jer bi Vam uginuli , a i oni sami neće mislim ni sama ovca nema toliko mlijeka ma tu na forumu mislim da je neko pisao kako je davao 2l kravljeg mlijeka i bilo im je loše kao u čemu je problem pa su svi pisali nemoj davati toliko. Prve dane bolje manje pa češće ono joj ne da mi se nek budu dulje siti ne valja bar sam ja tako radila i niti jedan nije imao problema ne mora značit da je svako janje isto i nisam pripremala ovak odmah litru već točno koliko za koji obrok treba da ne stoji pogotovo po ljetu.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Husqarna365 imam ja od prošle godine kanticu od mlijeka u prahu Sano lamb pa sutra ti poslikam i zaljepim ovdje ili da ti samo pročitam omjere i napišem kako god hočeš.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284

Dal me može tko uputiti kako se postavljaju slike nisam još to radio
hvala
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Udes prvo u svoj profil pa tu postavis u album slike pa onda djelis uvdje u temu tako sto kopiraj url od slike kad kliknes na ovu ikonicu gdje pise umetni sliku kad komentiras ovdje lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh