• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Bio sam danas kod crne zobi i izgleda super. Samo je malo veća nego na slikama prije. Mislim da je super zdrava i nadam se da bu tak i ostala. :) :) :)
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:mrgreen: ,

bila i ja gledati i kao što Jaga kaže..super je ,malo čupavija ali je imaaaa,superr..ha,ha,biće je biće... :D
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:D ,

bok svima...
preživeli smo izgleda i ovu zimu,duga je...

Šta ima novo,kako sve izgleda i kada bi trebalo pognojiti kaj..,predlozi molim!!! :scratch
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Crna zob

mi smo danas prihranili crnu zob sa 15-15-15 i KAN-om :D :D

ustvari sva žita što imamo smo prihranili danas.... :) 8)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Probao sam i ja s traktorom u prihranu, ali ušao sam 20 m u oranicu i propao 20 cm. Jedva sam se izvukao van i napravio kaos na oranici. Kao da je netko ušao s tenkom. Krateri od 30 cm i u krug. Probati ću za tjedan dana i to s Lindnerom da se bar mogu izvući van, a ne ko danas sa Zetorom pa sam se u sekundi preznojio od sramote ako ću morati zvati u pomoć! :) :) :) :)
 
M

minajo

Guest
Re: Crna zob

Danas sam na nekih 1/2 jutra razbacao crnu zob.
Pitanje dali ona može da uspije?
Ja je planiram pokositi u zelen
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

Jaga kaže:
Probao sam i ja s traktorom u prihranu, ali ušao sam 20 m u oranicu i propao 20 cm. Jedva sam se izvukao van i napravio kaos na oranici. Kao da je netko ušao s tenkom. Krateri od 30 cm i u krug. Probati ću za tjedan dana i to s Lindnerom da se bar mogu izvući van, a ne ko danas sa Zetorom pa sam se u sekundi preznojio od sramote ako ću morati zvati u pomoć! :) :) :) :)


:mrgreen: ...,a zašto nisi malo prvo :scratch ,he,he.. :lol: :lol: :lol:

Samo da si se izvukao bez pomoći..,znam kako je to kad nešto napraviš, :oops: ,..us...š pa se onda od besa i jada na samoga sebe ljutiš,a dobro dođe kao škola za drugi put! :lol:

Kod nas prihrana drugi tjedan,15+kan. :scratch
 
D

dedek

Guest
Re: Crna zob

minajo kaže:
Danas sam na nekih 1/2 jutra razbacao crnu zob.
Pitanje dali ona može da uspije?
Ja je planiram pokositi u zelen

Ako je bila na hladnom i prošla jarovizaciju može biti i sjemena inače bude jalova.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Crna zob

evo moje zobi imamo je negdje 1 ral
DSC00014-2.jpg

DSC00013-1.jpg
 
M

minajo

Guest
Re: Crna zob

dedek kaže:
minajo kaže:
Danas sam na nekih 1/2 jutra razbacao crnu zob.
Pitanje dali ona može da uspije?
Ja je planiram pokositi u zelen

Ako je bila na hladnom i prošla jarovizaciju može biti i sjemena inače bude jalova.

Bila je pod šupom ali u vrećama papirnim.
Nepotcijenjujem ali ova Matijina zob nije daleko od moje s obzirom da je sijana kada je sijana.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Re: Crna zob

danas požeo crnu zob . prvi put sam je sijao na pola rali prinos cca.2200 litara . ja zadovoljan pošto je nešto poleglo a i divlje svinje su pojele svoj dio. u kupno štete oko 25 % .nažalost nisam imao čime poslikat. :oops:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Crna zob

snupy kaže:
danas požeo crnu zob . prvi put sam je sijao na pola rali prinos cca.2200 litara . ja zadovoljan pošto je nešto poleglo a i divlje svinje su pojele svoj dio. u kupno štete oko 25 % .nažalost nisam imao čime poslikat. :oops:
KAd si je sijao?
To imas samo za svoje potrebe?
Ja planiram ove godine par rali stavit pod crnu zob.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Re: Crna zob

sijana polovicom 10 mjeseca .samo za moje ovčice i pajceke a zato što proljetna zob zbog suhih prolječa baš i ne daje neki prinos. ova godina je iznimka a sljedeča tko zna ?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Kako vi određujete vrijeme žetve! Danas sam gledao svoju crnu zob i čini mi se da bi je trebao požeti, ali me strah jer je skladištim na tavanu i to dosta na debelo pa se bojim da mi se ne pokvari!
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Crna zob

Mijesaj je . heh
Tak ja jecam,kupio sam neki kao prpopusni materijal na njega sam ga stavio onak malo deblje na daske iznad na supi i svaki drugi dan ga malo sa grabljicama se promijesa.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Re: Crna zob

nama je ove godine jako polegla vjer i one kise su je jako polegle ali smo cak iznenadeni sa urodom isto tako oko 3 tone druga reprodukcija
 

Najnoviji postovi

Na vrh