• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

3 t po rali je jako puno! To bi bilo oko 6 t po hektaru što su max prinosi.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Crna zob

Neki dan poželi crnu zob, površina nekih ral i frtalj (po domaći :D ), dobili smo 4 i pol kubika, e sad da znam koja joj je hektolitarska težina bila znao bi i koliko je to tona...
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Mislim da u litru ide oko 45 dkg! Pa sad vidi.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Crna zob

Jaga kaže:
Budu sutra ili prekosutra! Nisam danas stigao! Mislim da će ti to biti ok! Bolje je da sporije izlazi i da ne dočeka zimu prerazvijena ili u full busanju! Meni su je lani napale lisne uši pa sam morao u rano proljeće špricati! To bu ko grom! :) :) :)
Kad ju pospricat u jesen protiv tih lisnih usiju i sa cime?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Najbolje da ju ne posiješ prerano jer ako je topla jesen to pogoduje razvoju tih sranja! Nikako prije 15, 20.10., a može i kasnije. Nisam siguran s čime treba špricati u jesen. U proljeće znam da se ide sa nekim fungicidom.
 
G

Gradacac

Guest
Re: Crna zob

Prije desetak dana sam obilazio poljo apoteke u mom kraju i raspitivo se za sjeme crne zobi i graska.
i necete vjerovat svi su me trgovci cudno gledali i svugdje sam dobio isti odgovor.
"to nikad niko nije trazio do sad"Izgleda da ce bit problem nabavit sjeme za jesenju sjetvu.
Ima jos do desetog mjeseca pa valjda se uspije nesto nabavit.
 
H

Helena

Guest
Re: Crna zob

Gradacac kaže:
Prije desetak dana sam obilazio poljo apoteke u mom kraju i raspitivo se za sjeme crne zobi i graska.
i necete vjerovat svi su me trgovci cudno gledali i svugdje sam dobio isti odgovor.
"to nikad niko nije trazio do sad"Izgleda da ce bit problem nabavit sjeme za jesenju sjetvu.
Ima jos do desetog mjeseca pa valjda se uspije nesto nabavit.
Zemljak! ista stvar ti je i kod mene bila prije tri godine ,teško ćeš natijerati vlasnike da samo zbog tebe nabave za njih zanemarivu količinu sijemena kultura koje na tom području nikad nisu sijane .Ja još uvijek nabavljam direktno iz Novog sada ili Zagreba ,prerko poznanika ,ali su to muke po "Mateju" ali nema druge.
 
G

Gradacac

Guest
Re: Crna zob

Helena
Srecom pa je Zupanja blizu a nije ni Srbija daleko.
Nekako cemo se vec snac.Jedan me je trgovac upucivao na neku firmu iz Hercegovine al meni je to daleko.
A ima i nekih ljudi ovdje na forumu koji su mi ponudili pomoc oko toga tako da mislim da nece bit problema.
pozdrav..
 

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
:mrgreen: ,

Bok dećki..ima li kaj?
Kako izgleda,dajmo novosti.
Ja danas idem gledati..ako bude kaj za videti! :shock:

OZIMA ZOB PITANJE dali kod vas sije tko ozimu zob MARTA ILI JOKER ako tko zna molim savjet
 
H

Hurlimann86

Guest
Bilo koja je dobra , prave ozime zobi nema već su fakultativne znači sjetva u jesen i rano proljeće , ali je bolje sijati ujesen jer se u rano proljeće teško ulazi na njivu, a ima crna i žuta ozima tj(fakultativna) zob.
 

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
zob

Bilo koja je dobra , prave ozime zobi nema već su fakultativne znači sjetva u jesen i rano proljeće , ali je bolje sijati ujesen jer se u rano proljeće teško ulazi na njivu, a ima crna i žuta ozima tj(fakultativna) zob.

E SADA MI JE JASNO hvala
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
[QUOTE=vimi da to je crna sorta Joker od BC-a negdje oko 3,3 tone na 7000m2 ,a kosi stari john deer 330
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
a ne ,Lacković iz Lonjice,Lukšić ima ako se ne varam nekog malo većeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh