• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

K

Ketty

Guest
Hej, ljudi. Jel mi može netko reći gdje nabavljate sjeme crne zobi? Sijali bi sa graškom ovih dana.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Da ima ,,,,al je nema.........:finga:
mislim u maloprodaji :drinkers:
imam ja:weedman::finga:
prodajem crnu zob sorta Joker prva reprodukcija,150kuna/100kg
098 616 473
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
imam ja:weedman::finga:
prodajem crnu zob sorta Joker prva reprodukcija,150kuna/100kg
098 616 473

Dolazim s prvom kišom,,,, :weedman:
čujemo se.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Hej, ljudi. Jel mi može netko reći gdje nabavljate sjeme crne zobi? Sijali bi sa graškom ovih dana.


nije mi bas jasno...
ako sijete zob sa graškom to je onda za krmu poslije se kosi za krave i sl????:scratch
 
K

Ketty

Guest
nije mi bas jasno...
ako sijete zob sa graškom to je onda za krmu poslije se kosi za krave i sl????:scratch

Da, to se kosi i gazi u silos ili omata u bale.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Koja je razlika između crne i bjele zobi, mislim u smjesi s graškom ...da li se sta dobija više ukoliko se posije crna zob...kod mene je ima u prodavnicama???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa možda za sjenažu nema velike razlike ali ako siješ zob crnu ozimu za zrno moje osobno mišljenje je da je bolja od jare jer ima puno veču masu od proljetne mada kolko sam upoznat neki su sijali bijelu ozimu zob i kažu da je prinos vrhunski e sad druga iskustva budu rekla svoje:partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa tu kod mene jedna je žena posijala proljetos i uspijela je ali nije bio urod kao u jesen
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Bilo koja je dobra , prave ozime zobi nema već su fakultativne znači sjetva u jesen i rano proljeće , ali je bolje sijati ujesen jer se u rano proljeće teško ulazi na njivu, a ima crna i žuta ozima tj(fakultativna) zob.

A dali neko zna imali negdje te ozime zobi u bih za kupit?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pripremanje za crnu zob od neki dan,vec je i posijana,ali od toga nemam slike :)
dsc01439os.jpg

dsc01440gz.jpg

dsc01441l.jpg

dsc01442k.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Joj,jarane kod tebe i kise bilo..
Lijepo je to odradjeno..

Kada sam orao,još je bilo suho,pa kad je pala ova kiša,odmah sam išao posijati,bilo mi je rano,ali kako sada situacija izgleda,dobro da sam posijao.

Zaboravio sam napisat,sijao se JOKER!
 

Najnoviji postovi

Na vrh