• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Skoro svi koji imaju konje, a nemaju svoje zobi ili zemlju.. :(happy):
Pitaj u udrugu"Nada Vrbovec",potraži na netu pod tim imenom i naći ćeš njihovu stranicu i br.tel.,možda trebaju inače ,njuškalo...
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
ŠANANA :icon_e_surprised:
..a da ti pošalješ te svoje crne zobi meni jedno 6-8 vreći HPExpresom!??
Po normalnoj cjeni:icon_thumright:
Oduševljena sam i želim je ponovno imati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nisam ti ja na kraj svijeta, dođi do mene i vozi koliko ti treba, neće biti skupo :)
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
ŠANANA i to kaj veliš, čista istina, na uru vožnje od mene, samo 71km, zaletim se jednom do tebe baš za ozbiljno jer baš želim crnu!
Hvala i čujemo se oko toga još :icon_thumright:
...
Ja je trebam za konje..za šta je inače ti koristiš ako se smije znati?
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A koliko ti tog odprilike trebaš??

Moram znati jer potražnja je velika tu doma, ide ko luda. Evo danas je čovjek zakaparil 200 kg za ovce.

Ja je inače imam prvi puta ove godine i planiram je dodavati u smjesu za krave i bikove.

Plan je najasen obavezno 1Ha posijati, možda i više, onda je bude za prodaju koliko god bude trebalo.

Imam ja i bijele jare zobi koja se bude skidala za oko 10 dana, tako da bude dio i tog za prodaju.

Nego, dali netko zna koja je trenutno cijena crne i bijele zobi??
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
... :Kiss: za cijenu ne znam, nisam dugo bila na sajmu..mada mislim da nikada nije niža od 160kn pa sve do 200kn ovisno kada je kupuješ, kod nas u Međimurju je barem tako, a ja bi trebala oko 200kg cca ,za 1600 klaftri , nešto više od pola h ili čak za cjeli hektar, imam još jednu malu zemljicu pa možda i tamo frknem malo.
Uglavnome čuvaj mi 200kg iliti 8 vreća, ovisno koliko utrpaš u njih volumenski :icon_thumright:..ja se samo dopeljem i odpeljem :icon_wink:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
11751470_10204699329423145_4415026954022199171_n.jpg


Staviš ovako sliku i svi ju mogu vidjeti
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
jeli to optimalni rok sjetve za nju ili??....koliko ide na ha sjemena i koja je tehnologija najisplativija?
hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
JE ,,,ORGINAL svoju ,kakti prva reprodukcija,,jer kad ju kupiš na vreči piše druga reprodukcija ...Lani sam ju kupil .Prije sam ju znal imati i do četri godine svoju,onda sam zmiješal kupljene ozime bijele-žute ,i skombajniral ju normalno..isto sjeme sam poslije opet sijal i bilo je dobro jedino je boja bila svjetlo smeđa ,,al prinos skoro isti,,,nije zob tak osjetljiva ,još ak ju prihraniš dobro...uglavnom konji se ne bune ,ni na zrno ni na slamu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja je budem sijal još 2 ha poslije Svih svetih...još je kukuruza na parcelama.

Uspjeli smo posijat svega ral crne do sad, bio neki stari ljulj za preorati pa ajde...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Mislio sam posijati crne zobi a komšija me uvjerava da ne smijem jer nije sjemenska ili druga reprodukcija vec treća ..
Da li je to točno i da li ju smijem sada posijati pošto kažu da je to proljetna kultura a ne ozima ??
Molim samo one koji znaju sigurno..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Kao prvo crne ozime zobi koja se kod nas prodavala pod imenom Joker nema za kupiti. Nju je ili proizvodio ili prepakiravao onaj neki selekcijski centar ili nešto slično, ali je više nema na sortnoj listi. Možda se kroz godine sijanja gube neka svojstva, ali se ne mogu izgubiti sva. Ako se solidno pognoji treba dati i solidan urod. A pitaj te pametnjakoviće koji te savjetuju o ozimoj i proljetnoj kulturi šta piše u katalogu Bc Instituta za zob Marta. U krajnjem slučaju ako i ne bude puno zrna biti će slame.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Znaci da ne sijem sada crnu zob jer nece biti ništa ??
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ne znači da ne smiješ, nego tvoj strah da je to treća reprodukcija. Malo sam gledao po internetu o sjemenu i pronašao da je zob samooplodna sorta, znači u daljnjoj sjetvi nakon elitnog sjemena treba paziti da se ne ukriža sa nekim drugim, znači ozima sa jarom, da se ne izgube osobine sorte. A kako je kod vas u Slavoniji uvijek toplije nego npr.kod mena, a najavljuju još toplog vremena slobodno ju posij.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ma sij ju ,,,nemaš se kaj plašiti kod zobi ,to ti je kak trava,,i pod snegom raste,poslje baciš prihranu ,čak i ona kaj je niska ostala,,ali ga sipa...a datumi ionak više ne vrijede kad se z vremenom neko igra kak mu paše,,,sij nemaš kaj zgubit ,,na prolječe se zmisli kaj sam ti napisal ,,za ostale žitarice neznam al ovo da siješ za novu godinu v snijeg vjerujem da bi i onda bilo nekaj ,,možda bi malo kasnila,,,
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ja sam ove godine jedan dio crne ozime zobi sijao na proljeće, stajala mi na jesen voda na zemlji, a htio sam na tom cijelom polju imati zob. Razlika u prinosu minimalna, jedino je ova "proljetna" na oko malo svijetlija, nije tako crna kao jesenska. Prije par godina na tom sam polju sijao žutu zob i na samo Đurđevo, pisao sam o tome, i bila je ok. Po meni zob možeš sijati u bilo kojem roku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh