• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Crna zob

mi smo isto posijali bez gnojiva,po kukuruzu...

u proljeće kan samo i bit će ok.ionako imamo viska zobi,ni lanjsku jos nismo potrosili..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Crna zob

Jaga kaže:
Posijana crna zob, moja! Bez gnoja! Da vidimo jel bude šta? U proljeće samo prihrana kanom. Susjed mi je rekao da poslije sjetve prođem s roto branama tako da klinovi uđu 3-4 cm u zemlju, a packer pritisne zemlju! Evo što je ispalo! Čekaju se rezultati.

Posijo sam ju i ja bez prihrane. Dobit će ju kad će joj trebat. Sijao sam sijačicom, ali i ovako sa rotobranom je super jer sam i tako znao raditi. Lijep napravljeno i ravnomjerno će izlazit za razliku kad se radi sa običnim branama koje navuku sjeme na hrpu negdje
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:mrgreen: ,

Bok dećki..ima li kaj?
Kako izgleda,dajmo novosti.
Ja danas idem gledati..ako bude kaj za videti! :shock:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Nisam bio na oranicama gdje mi je zob jer sam sredio prst na kolinju pa imam sranje oko toga! Kaže susjed da izgleda super. Otići ću ovaj tjedan i poslikati! Dosta sporo izlazi ove godine jer je bilo hladno i kišovito! Baš me zanima kak bude izašla u Čakovcu ova zagorska zob!!?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:mrgreen: :lol: ..,

he,he i mene zanima kako bude ta kombinacija ,zagorsko-međimurski mix?!
Nisam danas dospela otić pogledati a i po malo se ,ono..bojim da ne bude da je nigde nema :lol: :lol: :lol: :scratch :scratch :scratch ..,a ako je bude onako kako mislim da će biti,jojjjj,biće jala pravoga zdravoga,seljaćkoga..,jer svi sad ćekaju sa nevericom i volela bi da ih zeznemo..zloća sam!

A ti, kaj turaš prste gde ne treba..,ponestalo mesa pa si dodal prstiće za bolji ukus?! :lol: :lol:
Sutra odo i ja pogledati...poslikati ako bude kaj.
Istina je prevlažno.prehladno..hmmm :scratch
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

Jaga..,pozdravi suseda obavezno!!!Reci mu da ću doći u proleće obrezivati voćke i družiti se..kod vas tamo je prelepo..,nedostaju mi brda ovdije u ravnici! ;)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Budem! Samo kaj sused nije baš sav svoj pa ti ga ne bi preporučil! Puno pije pa priča i dela gluposti! :( :(
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

Jaga kaže:
Budem! Samo kaj sused nije baš sav svoj pa ti ga ne bi preporučil! Puno pije pa priča i dela gluposti! :( :(


:lol: :lol: :lol: ,

..ZNAM KAKAV TI JE SUSJED..I NE TREBA MI ALI JE ETO..BOGI..
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:mrgreen: ,

OTIŠLA DANAS SA STRAHOM GLEDATI IMA LI KAJ..I IMA ..U ZAĆETCIMA,HE,HE..

ne komentiraj/te previše njivu jer bolje se nije dalo obraditi jer je to bil travnjak..a i zemlja je peskovito-šudrana..
susedu pored jećam uspije vrlo dobro,valjda bu i meni crna zob!



..sreća da kad nikne,klica se sama potegne u zemlju jer je dosta ostalo na površini a i to sada na ovom suncu klija..he,he,imam sreću..




ovde je ispalo "na kup",a bilo je pokriveno suhom travom pa lepo izgleda ali pregusto!


..hajde sada vaše slike..ja se dovoljno "osramotih", :lol: :lol: :lol: :oops: :mrgreen:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Budu sutra ili prekosutra! Nisam danas stigao! Mislim da će ti to biti ok! Bolje je da sporije izlazi i da ne dočeka zimu prerazvijena ili u full busanju! Meni su je lani napale lisne uši pa sam morao u rano proljeće špricati! To bu ko grom! :) :) :)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Crna zob

Jaga kaže:
Jel zna netko kolko bi mogao biti težak jedan metar kubni crne zobi? Otprilike?
moral bi biti oko 600kg,inače ne bi htel biti zloguki prorok ali zob se mora do zime dobro ukorjeniti,možda pomogne ova toplina,moj šogor jedne godine kasno posijal i proljeće nije bilo ništa
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

breza kaže:
Jaga kaže:
Jel zna netko kolko bi mogao biti težak jedan metar kubni crne zobi? Otprilike?
moral bi biti oko 600kg,inače ne bi htel biti zloguki prorok ali zob se mora do zime dobro ukorjeniti,možda pomogne ova toplina,moj šogor jedne godine kasno posijal i proljeće nije bilo ništa


:mrgreen: ,

ne gući na zlo..he,he..

..svi smo mi posejali,koliko znam od 20.10-27.10..ni rano ni kasno..samo je vreme ovakvo kakvo je..
Ma biće to sve ok,verujem i znam :mrgreen:

Jaga,za prvi put sam i ovim što danas vidoh prezadovoljna jer sam u suštini skeptik..ali biće super kako si i rekao! :p
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Evo malo slika crne zobi!
Jedan veliki komad od 2 rali:


I manji komad od 1 rali i izbliza da Međimurci ne brinu oko gustoće!

 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:p ,

baš ti fino to izgleda,viš kaj znaći par dana razlike u sjetvi..
Lepo i sad se ne brinem više!
Ja danas prolazila pored svoje,stala i pogledala i mogu reći da je u ova dva dana baš oćupavilo i ne izgleda ni retko ni gusto,taman ko..grom!
Biće super i ovde u Međimurju a ne samo u Zagorju,he,he. :mrgreen:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Znaš, opasno je samo da ovo toplo vrijeme ne potraje pa da je napadnu lisne uši! Trebalo bi ih odmah pošpricati jer inače u proljeće imaš onu ljubičastu pjegavost na koju moraš ići sa nekim fungicidom! Bilo bi dobro da malo zahladi, a meteorolozi tako i kažu. Pozdrav. :) :) :)
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:scratch ,

..špricanje neće škoditi..napraviću to u utorak ili sredu,za svaki slućaj!
A ti?

:mrgreen:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Mislim da ne trebaš žuriti! Budemo se posavjetovali pa ako treba budemo reagirali! Ako netko ovo čita a kuži se neka da savjet! :) :)
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Re: Crna zob

zbog toplog vremena raste korov .špricati ili ne i sa čime?
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Crna zob

Kod mene nema ništa korova! Sada u jesen slabo i tjeraju. Ja ne budem ništa špricao. Jedina opasnost kod toplog vremena su lisne uši. :) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh