• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pad vrijednosti traktora i priključnih strojeva

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Evo po meni jedna zanimljiva tema

Recimo kod automobila se zna kojoj marci i kak pada cijena.
Evo za primjer WV naspram Fiata (stavljeno samo za primjer, nemam nis protiv ni jedne marke).

Kak je stanje sa traktorima?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
evo npr vtz moz ga skoro nova uzet za 8000 eurica a nov kolko je ne znam ali sigurno je velika razlika u cijeni
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
mene vise zanima cijena strojeva oko 150 ks :mrgreen:

Recimo Lamborgini R6 onaj di ga je Mario poslikal je bil ak se ne varam 62000 + PDV, i recimo za jedno 5 god kolko bi
taj stroj vrijedil?
 
K

kemicar

Guest
Ovisi da li je taj koji ga je kupil bankrotiral i banka ga trži :?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Niste me svatili..

Nikakava banka i bankrot.

Znači teras traktor koji kosta 70 000 ojra recimo 5 god i ak je kolko tolko ocuvan i recimo da ima 3000 r/h kolko bi mu cijena pala? za pola?

kao što rekoh i kod auta ne pada isto cijena Golfu,Seatu,Fiatu ili Toyoti.


ili da prevedem: Koja marka traktora dobro drži cijenu :mrgreen: :mrgreen:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Fendt i JD su skupi i kad su u godinama i sa puno sati,mislim da te to zanimalo_Odeš na Agriafaires,ukucaš tip traktora godinu,radne sate i vidiš što se nudi i u kojem rasponu cijena ,ako znaš cijenu novog lako je izračunati koliko se gubi.
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
skladistar kaže:
Niste me svatili..



kao što rekoh i kod auta ne pada isto cijena Golfu,Seatu,Fiatu ili Toyoti.


pa u danasnje vrijeme najvise gube cijenu skupi auti, koji su do jucer bili precjenjeni. to su trgovci bili sposobni (he,he) da procjene vrijednost auta unaprijed (3-5 godina), pa sada propadaju sirom cijele njemacke. radnicka klasa je riknula (vecina) i sada je spala na daciju i ostale jeftine marke. to je i neka normala za radnika, bila su nedavno vremena da je svaki sljaker mogao voziti bolje auto od direktora.

ta dobra i skupa auta (ca. 35-50.000€) nakon garancije vise i nisu tako dobra kakva je bila kupovna cijena, vec su ona
onda skupa u odrzavanju a i niko ih nece kupiti , jer su samo smika od koje nema koristi.

to je stanje kod automobila i radnicke klase


dali moze neko opisati kakvo je stanje sa traktorima, onim malo skupljim?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Mozda nije forum adekvatan za ovo pitanje, ali se nadam pomoci od vas, brat mi planira kupiti auto u HR, malo smo gledali i vidimo da su znatno skuplja nego u BiH, pa smo mozda mislili uvesti ga sa zapad i raditi carinu i porez u HR, koliko to dodje novaca da se uradi, koliki je procenta na vrijednoist auta, dodaani troskovi, jeli neko od vas to radio, da navede konkretan primjer, ili da kupi gotovo registrirano u HR. Kod nas je carina 7 plus porez 17, od ove godine carina ide na 3, sad neznam koliko je mkod vas i sto su skuplja kod vas kad sva dolaze sa zapada.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
IMT traktorima najmanje poda cijen a dobar imt 539 iz 90godina pred deset godina i danas još uvijek vrijedi isto čim veći traktor to im više pada cijena
 
Z

zetor4718

Guest
Mozda nije forum adekvatan za ovo pitanje, ali se nadam pomoci od vas, brat mi planira kupiti auto u HR, malo smo gledali i vidimo da su znatno skuplja nego u BiH, pa smo mozda mislili uvesti ga sa zapad i raditi carinu i porez u HR, koliko to dodje novaca da se uradi, koliki je procenta na vrijednoist auta, dodaani troskovi, jeli neko od vas to radio, da navede konkretan primjer, ili da kupi gotovo registrirano u HR. Kod nas je carina 7 plus porez 17, od ove godine carina ide na 3, sad neznam koliko je mkod vas i sto su skuplja kod vas kad sva dolaze sa zapada.

kod vas je manja carina i sve,vrijednost auta se gleda po katalogu i trenutno nije nikako isplativo,jedino poduzeti neke ilegalne poslove poput prekucavanja brojeva ali i to se neisplati kad pgledaš rizik i posljedice.

IMT traktorima najmanje poda cijen a dobar imt 539 iz 90godina pred deset godina i danas još uvijek vrijedi isto čim veći traktor to im više pada cijena

slučaj 539 je točan,ali pogledaj 577,a kad pogledam zetora npr.2003.g. i na njegovu cijenu dometneš cca.8000 eura i kupiš novi.sve ovisi na kakvom je glasu određeni model...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
IMT traktorima najmanje poda cijen a dobar imt 539 iz 90godina pred deset godina i danas još uvijek vrijedi isto čim veći traktor to im više pada cijena


da, taj 539 ko da je od zlata......
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
kod vas je manja carina i sve,vrijednost auta se gleda po katalogu i trenutno nije nikako isplativo,jedino poduzeti neke ilegalne poslove poput prekucavanja brojeva ali i to se neisplati kad pgledaš rizik i posljedice.



slučaj 539 je točan,ali pogledaj 577,a kad pogledam zetora npr.2003.g. i na njegovu cijenu dometneš cca.8000 eura i kupiš novi.sve ovisi na kakvom je glasu određeni model...

Nista ilegala, samo sam htio da vidim razlog sto su skuplja, posto ima je nabavna cijena ista, ostaje marza i nameti, e gdje sad lezi ta razlika, u trgovackoj marzi ili nametima,
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Mozda nije forum adekvatan za ovo pitanje, ali se nadam pomoci od vas, brat mi planira kupiti auto u HR, malo smo gledali i vidimo da su znatno skuplja nego u BiH, pa smo mozda mislili uvesti ga sa zapad i raditi carinu i porez u HR, koliko to dodje novaca da se uradi, koliki je procenta na vrijednoist auta, dodaani troskovi, jeli neko od vas to radio, da navede konkretan primjer, ili da kupi gotovo registrirano u HR. Kod nas je carina 7 plus porez 17, od ove godine carina ide na 3, sad neznam koliko je mkod vas i sto su skuplja kod vas kad sva dolaze sa zapada.

ti pitaš za auto oni naceli temu staru 2 god. neki ljudi ne čitaju valjda sve redom,

a sad o tvom slučaju ako možeš nadi koga s povlasticom pa riješi carinu i to,

ja sam prošle godine na povlasticu kao dijete palog branitelja uvezao passata 2006 a ove godine tourana 2008 g. na maminu povlasticu kao udovice e sad neznam kako kod vas to ide ali znam isto da je bilo nekih povlastica, kod nas su se prodavale masovno,

obadva auta sam kupio kod dilera u sloveniji od koga kupuju šverceri za cjelu bivšu jugu a evo ti link pa malo vidi

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?broker=11569&oglasrubrika=1
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
a kako voziti na tu povlasticu, posto on putuje cesto vani, jedno vrijem kod nas su ljudi to zloupotrebljavali pa su donijeli zakon da mora biti vlsanik u vozili, tad su mnogi ispusili, zanm neke kojima je auto stajalo u garai godinama dok nije sitekla zabrana roka na prepis, prodaju
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
a kako voziti na tu povlasticu, posto on putuje cesto vani, jedno vrijem kod nas su ljudi to zloupotrebljavali pa su donijeli zakon da mora biti vlsanik u vozili, tad su mnogi ispusili, zanm neke kojima je auto stajalo u garai godinama dok nije sitekla zabrana roka na prepis, prodaju

a to je druga stvar ako ide vani, ja sam sve legalno pa nemam problema samo ih nesmijem otudit 4 god ali ako bi kupovao u hrvatsko bolje kod ovog tipa u sloveniji puno su povoljniji a ood njega ti dosta auta ide i u bosnu samo ti šverceri koji imaju neke firme od njega kupuju na aukciji, to pogledaj ovdje koje su cjene

http://www.paauction.si/
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ako bi isao na povlasticu i to bi bilo regularno, kazes 4 godine zbrana otudjenja, sad mi reci kolika je usteda ako ides preko povlastice, npr auto koje u njemackoj platis 9000 EURA koliko ustedis sa tom povlasticom
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
ako bi isao na povlasticu i to bi bilo regularno, kazes 4 godine zbrana otudjenja, sad mi reci kolika je usteda ako ides preko povlastice, npr auto koje u njemackoj platis 9000 EURA koliko ustedis sa tom povlasticom

ja sam na turanu uštedio oko 5000 u hrvatsku me je došao 9200 eura sa tehničkim a ovdje su se cjene s tom opremom kretale oko 15000 i sad su tako
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
sad gledam trebam se registrirati da bih sudjelovao u aukciji na auta, jesi li ti kupio preko aukcije ili...
 

Najnoviji postovi

Na vrh