• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
A zašto ste kupili tako stari i niespravni traktor?

ma daj pjero ne zezati zašto je kupio tak star traktor pa da ima čovjek mogućnosti kupiti nov on bi kupio ali što da ne i kupiti stariji traktor to su uvijek bile mašine i biti će sve se može popraviti samo malo strpljenja i trude i sve može a tu smo mi da mu i pomognemo.Što se tiče motoro u predhodnom postu,izlaganju napisano je da bi trebao skinuti dizne i pogledati klipove i karike te malo nasuti u cilindre ulja pa pokušati ručnino okretati,ponovo sve vratiti nasuti novu naftu i probati upaliti motor toliko za sada valjda će još neko dati neki savjet i prijedlog ima tu na forumu dosta njih koji puno znaju oko motora.
kod mene je bijo slučaj da je moj Masey ferguson 35 stajao 3 godine malo ga ručno okrenuo motor pogledao ulje i vodu i na šlepanje od prve je upalio ,ali kada je upalio kao lokomotiva je dimijo ,da bi nakon nekolio minuta prestao i sda radi normalno,Zamijenio sam mu sve filtere i ulje u motoru i diferencijalu.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma daj pjero ne zezati zašto je kupio tak star traktor pa da ima čovjek mogućnosti kupiti nov on bi kupio ali što da ne i kupiti stariji traktor to su uvijek bile mašine i biti će sve se može popraviti samo malo strpljenja i trude i sve može a tu smo mi da mu i pomognemo.Što se tiče motoro u predhodnom postu,izlaganju napisano je da bi trebao skinuti dizne i pogledati klipove i karike te malo nasuti u cilindre ulja pa pokušati ručnino okretati,ponovo sve vratiti nasuti novu naftu i probati upaliti motor toliko za sada valjda će još neko dati neki savjet i prijedlog ima tu na forumu dosta njih koji puno znaju oko motora.
kod mene je bijo slučaj da je moj Masey ferguson 35 stajao 3 godine malo ga ručno okrenuo motor pogledao ulje i vodu i na šlepanje od prve je upalio ,ali kada je upalio kao lokomotiva je dimijo ,da bi nakon nekolio minuta prestao i sda radi normalno,Zamijenio sam mu sve filtere i ulje u motoru i diferencijalu.

ja sam cuo da bi bilo dobro nasuti petro leja malo i skinuti karter pa da vidim da li ce petrolej iscuriti odma ce se vidjeti u kakvom su stanju karike i cilindri naravno pozeljno je dobro isprati da ne dode do praska hehe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To treba rastaviti do vijka ..Jer ako ne budeš sad kad je vremena , budeš kroz sljedeču godinu .
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Dobar Traktor taki bi i ja volio da prckam oko njega
to bi mi bilo zadovoljstvo.

Ja bi ti rekao da izvrsis kontrolu malo pregledas jeli
sve drugo uredu.jer i ako ga mozes upaliti pitanje je dali su lezajevi
koji su vani i ostale sitnice koje imaju kontakt sa vazduhom da nisu korodirale
jer sta ti vrijedi ako nemozes da vozis kako treba. ali ja ti garantujem ako je
traktor radio do zadnjeg parkiranja da bi trabao motor biti ispravan.


ali prije plajenja vako il nako promijeni sve filtere vodu il antifriz...a pogotovo ulje jer se ulje slegne kad skines karter bice slegnuto kao kajmak.to obavezno.

ja ti zelim da ga pokrenes i da te u zdravlju i sreci sluzi i da sa njim zaradis novog!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Dobar Traktor taki bi i ja volio da prckam oko njega
to bi mi bilo zadovoljstvo.

Ja bi ti rekao da izvrsis kontrolu malo pregledas jeli
sve drugo uredu.jer i ako ga mozes upaliti pitanje je dali su lezajevi
koji su vani i ostale sitnice koje imaju kontakt sa vazduhom da nisu korodirale
jer sta ti vrijedi ako nemozes da vozis kako treba. ali ja ti garantujem ako je
traktor radio do zadnjeg parkiranja da bi trabao motor biti ispravan.


ali prije plajenja vako il nako promijeni sve filtere vodu il antifriz...a pogotovo ulje jer se ulje slegne kad skines karter bice slegnuto kao kajmak.to obavezno.

ja ti zelim da ga pokrenes i da te u zdravlju i sreci sluzi i da sa njim zaradis novog!

e pa hvala ti vidjet cemo danas je novi dan !
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
uh uh, sretno s ovim :|
nadam se da je bila simbolicna cijena u pitanju?
u svakom slucaju, zima je duga i sada ti barem nece biti dosadno ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Borna stanje je i više nego loše, ali uz volju se mogu čuda napraviti ;)

Po mojem bi prvo trebalo pokušati okrenuti motor. To možeš pokušati na par načina, okretanjem za remenicu radilice ili da ga staviš u 3 brzu i pokušaš ga za kotače pomalo poguravati, normalno, povadiš dize van. Ako uspiješ motor okrenuti par krugova, a da ništa ne zapinje, pokušaš ga pripremiti za paljenje (znači odzračiš, nadoliješ ulje u motor, bilo bi poželjno da naliješ bar 10 litara ulja u hidrauliku, pokušaš odlijepiti kvačilo). Kad to sve napraviš probaj ga upaliti da vidiš otprilike na čemu si.

Puno sreče i nadam se da nisi preveč dal, a to mi moreš šapnuti na pp ;)
 
B

Bobo

Guest
Taj je kak mi se cini bio na njuskalu za neke dzabe novce... Ako je to taj, nije dao puno, jer je u oglasu pisalo da ima i uredne papire, a po meni samo papiri vriejde tih novaca ;)

Borna, sretno!

Citao sam davnih dana na nekoj stranici stranoj (mozda je i farmphoto bio, nemam pojma vise) da su likovi kupili nov traktor i MF malog ostavili na dvoristu i nisu ga ni pogledali par godina, dok im nije trebao za neku kultivaciju il stogod...

Uglavnom, auspuh bio otvoren, i voda curila unutra, i nikako ga nisu mogli odglaviti. nasli su ogroman dugacki kardan i spojili neki traktor sto ima kardan i u rikverc (ursus, recimo), na malom traktoru ukljucili kardan na direktno i polako pokusavali... Nisu napravili nista, samo su spalili lamelu kardana na traktoricu...

Recimo, jedna od ideja ako nemas ispravan anlaser ;)
 
M

Miško 007

Guest
e pa hvala ti vidjet cemo danas je novi dan !

Vidio sam tog na njuškalu ne izgleda loše opet za te novce milina .
Malo ga uredi i teraj...
A sad rastavi sve očisti naspi u motor imam ja negdje sam skinuo za 533 upustvo što sve treba radit ako dugo stoji.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Borna stanje je i više nego loše, ali uz volju se mogu čuda napraviti ;)

Po mojem bi prvo trebalo pokušati okrenuti motor. To možeš pokušati na par načina, okretanjem za remenicu radilice ili da ga staviš u 3 brzu i pokušaš ga za kotače pomalo poguravati, normalno, povadiš dize van. Ako uspiješ motor okrenuti par krugova, a da ništa ne zapinje, pokušaš ga pripremiti za paljenje (znači odzračiš, nadoliješ ulje u motor, bilo bi poželjno da naliješ bar 10 litara ulja u hidrauliku, pokušaš odlijepiti kvačilo). Kad to sve napraviš probaj ga upaliti da vidiš otprilike na čemu si.

Puno sreče i nadam se da nisi preveč dal, a to mi moreš šapnuti na pp ;)

ovo sa guranjem sam probao ali neide bojim se da je mozda pukla koja karika pa da mozda zato zapinje, dizne su vec odnesene na kontrolu ulje sam ispustio i rasarafio sam klackalice i glavu motora sad cekam da ga zaguram u garazu pa sidam glavu i idem vidjeti u kakvom su stanju klipovi i cilindri pa cemo dalje...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Taj je kak mi se cini bio na njuskalu za neke dzabe novce... Ako je to taj, nije dao puno, jer je u oglasu pisalo da ima i uredne papire, a po meni samo papiri vriejde tih novaca ;)

Borna, sretno!

Citao sam davnih dana na nekoj stranici stranoj (mozda je i farmphoto bio, nemam pojma vise) da su likovi kupili nov traktor i MF malog ostavili na dvoristu i nisu ga ni pogledali par godina, dok im nije trebao za neku kultivaciju il stogod...

Uglavnom, auspuh bio otvoren, i voda curila unutra, i nikako ga nisu mogli odglaviti. nasli su ogroman dugacki kardan i spojili neki traktor sto ima kardan i u rikverc (ursus, recimo), na malom traktoru ukljucili kardan na direktno i polako pokusavali... Nisu napravili nista, samo su spalili lamelu kardana na traktoricu...

Recimo, jedna od ideja ako nemas ispravan anlaser ;)

sta se tice alnasera i alternatora vec su na popravku a neznam jel pase od 558 onaj brzi??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
ovo sa guranjem sam probao ali neide bojim se da je mozda pukla koja karika pa da mozda zato zapinje, dizne su vec odnesene na kontrolu ulje sam ispustio i rasarafio sam klackalice i glavu motora sad cekam da ga zaguram u garazu pa sidam glavu i idem vidjeti u kakvom su stanju klipovi i cilindri pa cemo dalje...
Ako zapne tu smo ;)
sta se tice alnasera i alternatora vec su na popravku a neznam jel pase od 558 onaj brzi??
Ne paše, drugačiji prihvat na međuploču, jedino da koristiš svoj prednji dio alnasera.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
ovo sa guranjem sam probao ali neide bojim se da je mozda pukla koja karika pa da mozda zato zapinje, dizne su vec odnesene na kontrolu ulje sam ispustio i rasarafio sam klackalice i glavu motora sad cekam da ga zaguram u garazu pa sidam glavu i idem vidjeti u kakvom su stanju klipovi i cilindri pa cemo dalje...

Probaj motor okrenuti pomoču remenice jer možda zapinje u mjenjaču,šteta je odma skidati glavu a da se motor ne pokuša bar malo ozbiljnije okrenuti.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ovako skinuo sam dizne i odnesao ih na provjeru i nalio sam u one otvore di idu dizne ulja i danas isao brat probat zavrtit remenicu i moze se vrti ferkic je odstekao ali kada sam sidao glavu potrgao sam onaj lajtung sta se nalazi na ventilima sta slizi za vracanje podmazivanje ulja znaci onaj lajtung na klackalicama
sad je pitanje da li mogu kupit samo taj lajtung li m moram nabavit cijelu klackalicu sa time?? jel probao bih ga upalit bez da radim ista u ovakvom stanju?

sad sam zvao 230 kuna to dode a jel se da sta iskombinirat da to nemoram kupit pukao mi je na onom sarafu sta ide u glavu lajtung?
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
Bolje kupi s takvima se stvarima nije za igrat da ne podmazuje potgalo bi klavijaturu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
ovako skinuo sam dizne i odnesao ih na provjeru i nalio sam u one otvore di idu dizne ulja i danas isao brat probat zavrtit remenicu i moze se vrti ferkic je odstekao ali kada sam sidao glavu potrgao sam onaj lajtung sta se nalazi na ventilima sta slizi za vracanje podmazivanje ulja znaci onaj lajtung na klackalicama
sad je pitanje da li mogu kupit samo taj lajtung li m moram nabavit cijelu klackalicu sa time?? jel probao bih ga upalit bez da radim ista u ovakvom stanju?

sad sam zvao 230 kuna to dode a jel se da sta iskombinirat da to nemoram kupit pukao mi je na onom sarafu sta ide u glavu lajtung?
To ne služi za vračanje ulja, nego preko njega ide pritisak za podmazivanje klackalica, a povrat je preko kanala (rupa) u glavi.

Bez toga ga možeš pokušati upaliti, ali bez toga nemožeš raditi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
To ne služi za vračanje ulja, nego preko njega ide pritisak za podmazivanje klackalica, a povrat je preko kanala (rupa) u glavi.

Bez toga ga možeš pokušati upaliti, ali bez toga nemožeš raditi.

pa jel ima za kupit samo lajtung?
 

Najnoviji postovi

Na vrh