• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Koje crijevo?

Ide iz one pumpe sta se pumpa na ruku gorivo pokraj filtera za zrak sa desne strane. Kod mene je otkinuto i mislim da mi fali tamo casica jel tako kod te pumpice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
AC pumpa?
Jedno ide u rezervar, a drugo u grubi filter goriva (Ako su gore stari tip filtera)
AC pumpi ima i sa čašicom i bez nje (ovisno o proizvođaču), ali ako nema čašice na pipi rezervara onda bi trebala čašica biti na AC pumpi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
AC pumpa?
Jedno ide u rezervar, a drugo u grubi filter goriva (Ako su gore stari tip filtera)
AC pumpi ima i sa čašicom i bez nje (ovisno o proizvođaču), ali ako nema čašice na pipi rezervara onda bi trebala čašica biti na AC pumpi.

Stari su tipovi filtera, hm onda mozda je ovo stari tip bez casice vidjet cu sutra!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nema potrebe. Radije ti njemu daj baklju (ako si riješil alnaser), a ako nisi, dobro odzrači i razveseli ga poštenim šlepom.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nema potrebe. Radije ti njemu daj baklju (ako si riješil alnaser), a ako nisi, dobro odzrači i razveseli ga poštenim šlepom.

Industrijski fen na usis bit dovoljno?Alnaser spreman.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Baklji i breneru vjerujem, a ovo nisam nikad probal.
Probaj pa javi.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Baklji i breneru vjerujem, a ovo nisam nikad probal.
Probaj pa javi.

Nemogu dobit naftu na dizne,pumpa radi oni federcici idu gore dolje jedan je zastekao pa sam ga razradio.U filere sam nalio gorivo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nemogu dobit naftu na dizne,pumpa radi oni federcici idu gore dolje jedan je zastekao pa sam ga razradio.U filere sam nalio gorivo...
Letva zakreče elemente?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Letva zakreče elemente?

Letva? Nisam te razumio bas?Ali uglavnom na pumpi na onim lajtunzima uopce nece curit gorivo.A kada sam odsarafio na pumpi one lajtunge i one sarafe sta su na njoj tamo ima onaj feder i neka mala dizna.Kada nju izvadim izlazi gorivo!

Federi rade na pumpi idu gore dolje. Jedan je bio zahrdao pa smo ga razradili.A kada sam odsarafio onaj ispod poklopac iz njega sam izvadio nekog taloga hrde i tamo se nalazi ona osovina!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Uspio sam nije zpalio jel sam ispraznio akumulator,malo se javio ,ali mi baca kompresiju na jednu diznu jel mi je jedan onaj saraf pukao sta drzi diznu.Bio je problem sa onim selnama iznad federa na bosh pumpi ubiti bili su zakrenuti prema zadnjim kotacima kao da je povucen STOP za gasenje traktora, zato i nije tjerao naftu na lajtunge.Sutra cu pokusati jos jednom!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nismo ga uspjeli upalit dimi ,ali samo na jedan izlaz na ispuhu. Probali smo i na slepanje,ali nista cak sam mu u voznji stiskao start sprej...Kao da se malo javi onda nista....
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
A ja bi pital za ono baklju i brener?? To mu dojde kao grijanje zraka na usisu z recimo let lampuj ili plinskim plamenikom? Ja svoj 533 po ovakvom vremenu kak je sad, tj.hladno,palim na "dekompresor",praf ga zagrijem, ruka na usisnu cijev da mu zaprem zrak, zaanlasam, i kad ga "cujem" otprem zrak i pali ko mina!
 

Najnoviji postovi

Na vrh