• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
A da bitan je lanac i pumpa i pali ko lud...
Inače kad je leden voli okretaje varirat.

koji lanac? valjda je bitno kak ga uzubiš, a pumpa i dizne normalno da moraju bit ok
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sve kaj je iznad 2 (na hladno) je dobro

Sve je lose, od lezajeva, letecih i ne letecih, karike spucale, dosjed ventila strunuo,lamela napukla,lanac razvucen,lezaji na bosh pumpi losi uglavnom sve je lose!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Sve je lose, od lezajeva, letecih i ne letecih, karike spucale, dosjed ventila strunuo,lamela napukla,lanac razvucen,lezaji na bosh pumpi losi uglavnom sve je lose!
Onda nažalost znaš postupak :cry:
Sve novo jer od kemikalija nema ništ.
 
M

Miško 007

Guest
koji lanac? valjda je bitno kak ga uzubiš, a pumpa i dizne normalno da moraju bit ok

Lanac se rastegne...
Kad je star i olabavi...
i onda banana.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Lanac se rastegne...
Kad je star i olabavi...
i onda banana.

znači održavanje je u pitanju (a svi pljuju eboga onaj ko ga proizveo/projektiro),... jedino razvod u kojem su zupčanici ne traži gotovo nikakvo održavanje
 
M

Miško 007

Guest
A da treba održavat .
Normalno je iako da mi los motor ja bi na takav stroj nađeš od 539 i opališ gore paše..
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
A da treba održavat .
Normalno je iako da mi los motor ja bi na takav stroj nađeš od 539 i opališ gore paše..

al ovaj puno manje troši...(jest da je slabiji al ne baš previše)
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Evo kak pali "zadnja riječ tehnike" nakon jednu godinu ljenčarenja..sporo vergla al pali ko mina :weedman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6rwffccX2Es[/YT]
Malo je lošiji video,al _ebi ga
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Svi imt 533 imaju viskok pritisak ulja u odnosu od 539? zašto?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo kak pali "zadnja riječ tehnike" nakon jednu godinu ljenčarenja..sporo vergla al pali ko mina :weedman:

Kumić gde ga držiš , pazi da ti ga Rusi ne mazneju ( pogotovo ak je na mrzlom) :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Svi imt 533 imaju viskok pritisak ulja u odnosu od 539? zašto?
Ovaj ima previsok, ili (najvjerojatnije) neispravan manometar i nemogu vjerovati da mu je to paljenje nakon godinu dana, ustvari ne da ne vjerujem nego je to nemoguče. Hladan je možda i bil ali je malo prije toga bil bar malo zagrijan ili je ovaj snimak bil usred ljeta.
 
M

Miško 007

Guest
al ovaj puno manje troši...(jest da je slabiji al ne baš previše)

A to je ali ostale prednosti su na 539 motoru od pumpe pa nadalje.
Jedino sto 533 kako radi na leru to nijedan stroj nece nikad.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ovaj ima previsok, ili (najvjerojatnije) neispravan manometar i nemogu vjerovati da mu je to paljenje nakon godinu dana, ustvari ne da ne vjerujem nego je to nemoguče. Hladan je možda i bil ali je malo prije toga bil bar malo zagrijan ili je ovaj snimak bil usred ljeta.
I meni se čini da je previsok pritisak,al kad je zagrijan,na leru padne na 2 bara,al s manje od pola gasa ide već na 6 bari ..Paljen je pred kraj ljeta,po zimi već teže ide :)
Kumić gde ga držiš , pazi da ti ga Rusi ne mazneju ( pogotovo ak je na mrzlom) :)

Hahaha,tu u šupi stoji cjelo vrijeme...ovde je paljen na toplom,tak da se ne brinem za Ruse :supz:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
di ima za kupiti djelova za bosh pumpu ovu moju za imt533 znaci trebaju mi samo djelovi za pumpu lezajevi i sad neznam u kakvom je stanju ona osovina mozda i nju treba mjenjat?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo kak pali "zadnja riječ tehnike" nakon jednu godinu ljenčarenja..sporo vergla al pali ko mina :weedman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6rwffccX2Es[/YT]
Malo je lošiji video,al _ebi ga

Izvini,možda se varam,jel to u Brezinama taj 533?
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
533 u sred ljeta kad ga hladnog upališ pritisak ulja je (bar na mom koji je ima 3000 rh od generalne) oko 6 bara, povećaš broj okretaja i pritisak ide na 7 bara, a topal (vruć) na leru maže 1,5 bara, a na gasu i do 4 bara, što 539 nema niti novi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
di ima za kupiti djelova za bosh pumpu ovu moju za imt533 znaci trebaju mi samo djelovi za pumpu lezajevi i sad neznam u kakvom je stanju ona osovina mozda i nju treba mjenjat?
Ležajevi ti pašu od Tomosa (ustvari ne pašu nego su orginal), bregasta posebno nova :scratch neznam, elemenata ima u malo bolje opskrbljenim dučanima (onaj moj najvjerojatnije ima) ili bošista, membrana u bilo kojem dučanu i to je skoro sve.
Ili da ti ja uvalim cijelu rabljenu, ispravnu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh