• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pa nemam pojma jel je puknuta on je to ovako pogledao i rekao sigurno je puknuta, sve mi je jasno previse ce sve ovo kostat ali jbg. svaka skola kosta pa tako i ova,samo mi je zao sta cu na kraju ulupat pun kufer para a imat cu traktor 50 godina star bez dvostepenog kvacila spera mi i nije toliko bitna....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pa nemam pojma jel je puknuta on je to ovako pogledao i rekao sigurno je puknuta, sve mi je jasno previse ce sve ovo kostat ali jbg. svaka skola kosta pa tako i ova,samo mi je zao sta cu na kraju ulupat pun kufer para a imat cu traktor 50 godina star bez dvostepenog kvacila spera mi i nije toliko bitna....
Rekel ti je puknuti to treba rastaviti do vijaka .
Sad dok čekaš motor digni poklopac hidraulke i ljevu trubu, operi ga pošteno , mali servis pumpe ,podesi zazore poluosovina , sredi kočnice , semering izlaznog , itd.
Trebaš 50 kuna potrošnog matrijala a napravil buš pravu stvar
Ako bude i malo sreče imaš traktor za sljedečih 20 godina ( poslje više vjerojatno neče biti djelova).
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Ako je pukla pukotinu treba tražiti između ventila jer uvijek tu pukne,meni se čini da je dobila vodu u cilindar pri visokoj temperaturi pa je onako isfrcala,ne vidi se puno udaraca klipa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pa nemam pojma jel je puknuta on je to ovako pogledao i rekao sigurno je puknuta, sve mi je jasno previse ce sve ovo kostat ali jbg. svaka skola kosta pa tako i ova,samo mi je zao sta cu na kraju ulupat pun kufer para a imat cu traktor 50 godina star bez dvostepenog kvacila spera mi i nije toliko bitna....
Poslušaj Puknutog i mal buš traktor za idučih 20 godina
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a jeste naplašili čovijeka, bezveze......nemora to sve puno koštati, bitno je koliko si spreman platiti......ja ovu glavu nebi vračao, nego prije bi našao polovnu, da je dobra, stavio nove ventile i vodilice......samo treba biti oprezan pri kupnji......prije polovna nego nova.....

klipovi jeftiniji indijski su 175kn+50kn karike, stublina indijska je 100-120kn

od motinsa je nešto skuplje, al nije neka razlika, mislim da je sklop motins, klip, karike, stublina 370kn, original od perkinsa 700kn

obrada radilice 450kn

ležajevi leteći+glavni max 200kn

obrada pumpe pvp 1500kn, dizne sa novim ulošcima, ugradnja+uložak oko 400kn

brtve 180kn

semering radilice 30kn, kod remenice, kod kvačila 100kn (kompletan)




................itd

ako sam sastavljaš, neće puno izaći, al pošto imaš još jedan jači traktor, ovaj se neće toliko ubijati......

i kako kažu, imaš traktor za slijedećih 20 godina



a možeš i jeftinije proći da to sve napraviš.......i opet će funkcionirati.......da nemjenjaš stubline ako nisu jako poderane, u nekim granicama trošenja, samo karike da zamjeniš, radilicu obavezno itd, neće izaći onda preko 2500kn......ako pumpa nije u banani......ili nabaviti neku polovnu koja još dobro funkcionira.......

ili opcija da uzmeš 539 motor, i pripašeš gore......iako meni je bolji 533.....

al sam ga nabrljao, pa si uzmi od toga što ti treba :mrgreen:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Membrana ac pumpe,ventili usisni i ispusni,vodice nisam uzimao dobre su stare,kosuljica silindra,klip, karike,cahura klipnjace,leteci i stabilni lezajevi,semering radilice prednji i zanji,semering prikljucka bosh pumpe,lanac razvoda,garnitura brtvi,pokazivac temperature i termostat,klizac lanca bakelitni,ventil pritiska ulja,lamela,auspuh, to sam danas kupio u Masiva Bjelovar djelovi su srpski osim kosuljica cilindra i lamela je turska, ceh je bio 2200 kuna... obrada glave, radilice, i bloka je 1600 kuna jos moram kupit druk lager kocnice i jos nekih sitnica ....racunao sam izacic e me oko 12000 kuna sve!
Kupio sam bosh pumpu i glavu motora to sam zaboravio rec polovno oboje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Membrana ac pumpe,ventili usisni i ispusni,vodice nisam uzimao dobre su stare,kosuljica silindra,klip, karike,cahura klipnjace,leteci i stabilni lezajevi,semering radilice prednji i zanji,semering prikljucka bosh pumpe,lanac razvoda,garnitura brtvi,pokazivac temperature i termostat,klizac lanca bakelitni,ventil pritiska ulja,lamela,auspuh, to sam danas kupio u Masiva Bjelovar djelovi su srpski osim kosuljica cilindra i lamela je turska, ceh je bio 2200 kuna... obrada glave, radilice, i bloka je 1600 kuna jos moram kupit druk lager kocnice i jos nekih sitnica ....racunao sam izacic e me oko 12000 kuna sve!
Kupio sam bosh pumpu i glavu motora to sam zaboravio rec polovno oboje...
Nadam se da si uzel i napinjač novi, a ako nisi samo mu dobro provjerite one zubiče jer ako je loše da nebi bilo ......
Uz to sve si trebal još nekak skupiti i kupiti hladnjak novi (makar je i turski)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ležajeve leteće i glavne, koje si uzeo, preporuka je od one tvornice iz futoga.......


ako te sve sa traktorom izađe 12000kn, onda to i nije puno, jer za te novce možeš uzeti traktor i sređivati......


a španer lanca je max 100kn, pa kada sve radiš, to je sitnica......


sad pitanje za majstore, ako pukne lanac jel bi dobili ventili, jel dohvate klipove????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
ležajeve leteće i glavne, koje si uzeo, preporuka je od one tvornice iz futoga.......


ako te sve sa traktorom izađe 12000kn, onda to i nije puno, jer za te novce možeš uzeti traktor i sređivati......


a španer lanca je max 100kn, pa kada sve radiš, to je sitnica......


sad pitanje za majstore, ako pukne lanac jel bi dobili ventili, jel dohvate klipove????
Hmmmm, najprije daješ stručne savjete, a onda postavljaš pitanja :scratch

Lanac skoro nikad ne pukne nego u večini slučajeva preskoči i onda normalno da malo porazgovaraju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imat ćeš pravi stroj, u to nesumnjam......:supz:

ja bi trebao mjenjati lanac, čuje se......koliko si ga platio, možda odem kupiti u srbiju, jer moram i kardan kupiti......

jel lančanike nečeš mjenjati????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Hmmmm, najprije daješ stručne savjete, a onda postavljaš pitanja :scratch

Lanac skoro nikad ne pukne nego u večini slučajeva preskoči i onda normalno da malo porazgovaraju.


pa gle, nisam nikada to doživio, na niti jednom stoju,autu......jer na nekima, ako pukne, ventili neće udariti u klip.....što je loše u mom pitanju????

koji je moj savjet stručni???? moji savvjeti su.....opčeniti.......jer dosta majstora preporučuje te ležajeve......a cjene sam neke znao, kada sam gledao za sebe......
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,322
pa gle, nisam nikada to doživio, na niti jednom stoju,autu......jer na nekima, ako pukne, ventili neće udariti u klip.....što je loše u mom pitanju????
A svrha bregaste? :rolfer:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
imat ćeš pravi stroj, u to nesumnjam......:supz:

ja bi trebao mjenjati lanac, čuje se......koliko si ga platio, možda odem kupiti u srbiju, jer moram i kardan kupiti......

jel lančanike nečeš mjenjati????

njih sam nabavio vec od prije nisam ih danas kupio... ma sve sam kupio novo osim kilera vj cu i vodenu uzet lanac ti je oko 100 ili 150 kuna...

samo je uljna pumpa stara, vidjet cemo sta cu imat nista ne vjerujem dok ga ne upalim!

trebao bi broj od druk lezaja ako ima netko nemam uzorak kod sebe a isao bi u trgovinu jednu pitat jel imaju?
 
Posljednje uređivanje:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
druk-ležaj

555 24 010
To je oznaka na" FKL - Yugoslavija" ležaju kojeg sam mjenjao pred puno godina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
njih sam nabavio vec od prije nisam ih danas kupio... ma sve sam kupio novo osim kilera vj cu i vodenu uzet lanac ti je oko 100 ili 150 kuna...

samo je uljna pumpa stara, vidjet cemo sta cu imat nista ne vjerujem dok ga ne upalim!

trebao bi broj od druk lezaja ako ima netko nemam uzorak kod sebe a isao bi u trgovinu jednu pitat jel imaju?
Vodena obavezno gusena, to ti je valjda jasno, 250 kn.

Uljnu pumpu otvorite i provjerite, rijetko ode.

potisnih ležajeva imaš dvije vrste, izmjeri unutarnji promjer.
 

Najnoviji postovi

Na vrh