• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

M

Miško 007

Guest
Ma bilo je tu puno posla i dosta stvari koje su kocile pa sad ovo nepase pa sad ovo i tako...Ali sjebali smo mi njega a najvise od svega sta mi je ostalo kod generalke je pranje to necu nikad zaboravit jel naprao sam se djelova kao nikad u zivotu neke sklopove sam preo po 3 puta 2 puta prije obrade, pa poslije strojne obrade opet sve na pranje uf otislo 8 litara ivasola...

Zaboravio sam reci da su karike lamelaste....kazu da su te jako dobre...

Trebao si kupit ako gdje imaš dimer za prati talijanski je.
Taj i boju skida samo curi kad pošpricaš ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Trebao si kupit ako gdje imaš dimer za prati talijanski je.
Taj i boju skida samo curi kad pošpricaš ...
Imaš kakav točan naziv ili lokaciju gde se bi taj preparat mogel kupiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
tacan naziv i jeste dimer
mijesa se s vodom 1:10, u vecem omjeru jede malu djecu ali nagriza farbu i metal, posebno aluminium, posebno je dobar za pranje katranskih naslaga u unutrasnjosti motora.....

dsc06091ix.jpg
To sam i ja zguglal na alibaba com-u ............
To je nekaj slično permetalu.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Dimer ja kupujem kod tokića.Mješam ga pola-pola i onda kistom sve dobro namažem i isperem vručom vodom.Jednom sam prao bez gumenih rukavica cjeli motor nokti su mi pocrnili i omekšali mislio sam da če mi otpasti,kako edo kaže jede malu djecu.
 
M

Miško 007

Guest
Imaš kakav točan naziv ili lokaciju gde se bi taj preparat mogel kupiti?


Kako je rekao jedan član kod tokića imaš ga super stvar kada radiš motor ...
Pere odlično masno...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Usipali smo vodu i ulje a za skoro sat vremena poslije smo skuzili da cijev od vode koja je na bloku pista ima jednu malu rupicu.Otisao kupiti cijev 165 kuna cijev sa 4 rupe i malo zeljeza na sebi....

Uploaded with ImageShack.us
to je ova tu stas e vidi jos sa ispucalom bojom pokraj grane od auspuha, zatim promijenili to krenuli upalit i upalismo. Zavrtio je dobro malo smo mu dali spreja i primio je odradio jednu minutu mozda malo vise i onda se desi ovo!!

Uploaded with ImageShack.us
ovaj holender nije izdrzao i slinio je ulje na bakrenoj podlosci bosh pumpa dolje i jos nesta lajtunga i tako dalje opet ispocetka a prije toga svega jos harlotanje cijevi bakrene od vodene pumpe do kilera jel nijedna nepase pa smo staru krpali i harlotanje kulera cak i ne pusta kiler vec se onaj oklop raziso malo..

Uploaded with ImageShack.us

na karaju dobio je i novu cuku i odradio je 10 minuta s tim da smo se odmah bacili na hidrauliku...

evo vure

Uploaded with ImageShack.us

a evo i djelova hidraulike



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

sta se tice ovoga pumpa je cak dobra ali osovina nevalja i ono na njoj onaj sklop, nevalja onaj plivajuci sistem.Cilindar je mjenjan i dobar je klip je stari ostalo cemo vidjet neki drugi dan jel zna netko kako se stavlja filmic tu na forum imam jedan kako motor radi ali neznam staviti pozzzz...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
filmic moras uploadat na youtube, imageshack ili neki drugi servis i onda link staviti ovamo.

ako do sada nisi bio na ti sa svom ovom mehanikom, sada ces to znati sve napamet :mrgreen: svaka cast na volji ;)
do sjetve ce biti kao nov :D
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
filmic moras uploadat na youtube, imageshack ili neki drugi servis i onda link staviti ovamo.

ako do sada nisi bio na ti sa svom ovom mehanikom, sada ces to znati sve napamet :mrgreen: svaka cast na volji ;)
do sjetve ce biti kao nov :D

ako ne i noviji hehehe....!

Trebao bi sliko od kataloga rezervnih djelova od hidraulike imt 533 znaci di je poprecna osovina onaj polumjeces ili ti cahura i ostale vilice i kotacici ako ima netko bio bih mu zahvalan pozzz...
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Jel zna ko koja je originalna dužina remena za 533/39 novi i stari tip?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj 533 prepravljen na alternator mislim da ima remen 17x1100, al sve ovisi o alternatoru i napravljenom nosaču, jer je prije imao dinamo......
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
I moj 539 je imao prije alternator, ali čovjek koji mi ga je prodao nije zamijenio remenicu na alternator tako da moram koristiti remen 13 umjesto 17.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507


jeli zdravo da ventilator nema usmjerivac....ili ga 533 nema od rodjenja?
Ovo kaj se vidi na slici i je difuzor ;)

@ Borna
Osovina se da popraviti isto kao i poklopac, nove pripasane čahure i teraj dalje. Jedino je onaj tvoj več varen.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Borna, svaka šast, bude mali još išao godina i godina....

Nego, imam pitanje, gdje je taj traktor stajal kad je ovak nn vanjski pogled propal na čisto?? :D
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Borna, svaka šast, bude mali još išao godina i godina....

Nego, imam pitanje, gdje je taj traktor stajal kad je ovak nn vanjski pogled propal na čisto?? :D

Traktor je stajao negdje vani na kisi suncu i ledu nemam pojma takvoga sam ga uzeo...

Hidraulika slozena nova osovina hidraulike,cahura, gumice na pumpi,pikse na osovini,obje vilice i ona dva kotacica sta se voze o cauri,semering kardana i ona gumica lezaj dobar,i to je to malo smo se mucili sa stelanjem hidraulike do max dizanja ruku da opet ne potrga poklopac. nalijali ulje kardan vrtio na ruke i stali dok nismo dobili odgovarajucu visinu.Inace i malo smo se vozili decki traktor ide kao sprih prima gas kao ferari ali nije imao filter zraka. Jednina mu je mana jos rezervar muku mucimo sa njume na dva mjesta curi sutra cemo vidjeti sta sa njime pozz do sutra svima....!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jesi gledal ispod poklopca kak izgledaju vijci na tanjurastom?
Rekli smo truba dolje da opereš oko difa ...podesi luft ležaja kotača(imaš u priručniku opisano kako se to radi)

Desni kotač malo masti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Jesi gledal ispod poklopca kak izgledaju vijci na tanjurastom?
Rekli smo truba dolje da opereš oko difa ...podesi luft ležaja kotača(imaš u priručniku opisano kako se to radi)

Desni kotač malo masti?
Ispod poklopca bu slabo videl, ali ako skine lijevu trubu sve bu mu jasno, a more i skinuti kardansku van (ustvari več je bila, mogli su to onda provjeriti) i malo prošetati magnet unutra. Možda na kaj naleti ..............

Kotač sam videl da masti ali mi se čini da je to na vanjskom semeringu, a njega je fešta promeniti (ustvari nije ako imaš opremu), a odma treba i ležaj promjeniti ..........
 

Najnoviji postovi

Na vrh