• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sta se tice luka mi smo stavili visinu 145,

muhanicar pa neznam sad i ja vidim da se kao nesta vidi ali glava je bila kod tokara..glatka je gore!
 
M

Miško 007

Guest
Bome biće nov traktorčić hoćeš ga bojat kad završiš..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da naravno bojat cemo ga kompletnog motor i lim nova struja. Pa sve je novo na njemu vratio sam ga iz mrtvih!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
muhanicar pa neznam sad i ja vidim da se kao nesta vidi ali glava je bila kod tokara..glatka je gore!
To je blok motora na slici, a ona strelica ukazuje na moguču pukotinu između kanala od vode, a sumljivo mi i na onoj prvoj slici
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Bilo je problema sa nekim navojima npr. od one sonde za temperaturu i pipe na bloku to su neki fini navoji noje se dalo zasarafit ali rjesili smo problem.Sarafi od zamajca su bili radeni pa sam kupio druge naravno morao sam ih malo oturpijat jel nisu cijeli u navoju pa onaj diio do glave je bio za par milimetara siri i tako uvijek nesto mora kenjat..

jos moram slozit alternator i naci odgovarajuci remen i sloziti ono bakreno crijevo od vode sta ide ispod vodene pumpe pa do kilera.Staro je probuseno i izlizano od donje remenice nije bilo dobro ucvrsceno a novo sam kuppio koje nepase imaju samo od 539 542 i takvo mi je dao u trgovini. A to nema isti kut motanja i nepase. Sutra vj paljenje pozzzz.....
 
Posljednje uređivanje:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Druže jesili možda mijenjao centralnu bolsnu na kolijevki i kako se ona mijenja jer primjetio sam da na mom Masey fergusonu 35 ima lufta odlučio sam i to da zamijenim ali nisam nikada to radio,šta moram prvo odšarafat i skinuti,procedura MOLIM.:prayer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ti vijci na zamajcu ..su vjerojatno kalibrirani ...kak bu to turpija zdržala ne znam ...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ti vijci na zamajcu ..su vjerojatno kalibrirani ...kak bu to turpija zdržala ne znam ...

ti vijci su vj od 539 za ovo sranje ima sve manje djelova i ovo sta ima su neki ili ti vecina od 539 ali ti to znas bolje od mene!


Sta se tice bolcna tu na ovoj prvoj slici ti se vidi ima ispred jedan saraf koji je kao osigurac njega skines i bolcn ima dvije neke pikse ili ti tako nesta ja to nisam mjenjao moj je dobar jos jedino sam podbacivao od kozne rukavice u ove ruke (ovo pokraj spona) di su kugle koje znaju imat luft sad ima jos na volanu lufta...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako sve manje djelova????

ima ih koliko hočeš, samo je pitanje jel ih ima u određenim trgovinama.......svoj 533 nebi dao za 539........nikada.......a ako je tvoj dobro odrađen, vjeruj da ćeš i ti tako misliti nakon par godina.......samo vjerujem da si se najebao sa svime oko ovog traktora, pa zato si i malo ljut na to sve.......al budeš uskoro promjenio mišljenje.....
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kako sve manje djelova????

ima ih koliko hočeš, samo je pitanje jel ih ima u određenim trgovinama.......svoj 533 nebi dao za 539........nikada.......a ako je tvoj dobro odrađen, vjeruj da ćeš i ti tako misliti nakon par godina.......samo vjerujem da si se najebao sa svime oko ovog traktora, pa zato si i malo ljut na to sve.......al budeš uskoro promjenio mišljenje.....

Ma bilo je tu puno posla i dosta stvari koje su kocile pa sad ovo nepase pa sad ovo i tako...Ali sjebali smo mi njega a najvise od svega sta mi je ostalo kod generalke je pranje to necu nikad zaboravit jel naprao sam se djelova kao nikad u zivotu neke sklopove sam preo po 3 puta 2 puta prije obrade, pa poslije strojne obrade opet sve na pranje uf otislo 8 litara ivasola...

Zaboravio sam reci da su karike lamelaste....kazu da su te jako dobre...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
jel imaš možda sliku karika????

e nemam nisam slikao ali nisu one kakve su bile 3 kompresiske i 2 uljne vec su neke malo drugacije...muhanicar ili puknuti znaju o cemu ja pricam mozda netko od njih ima sliku...

evo slike od jedne

asassa.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
aha, ja nisam takve stavljao......moje su imale unutra jednu kao oprugu i uljna karika iz jednog djela, a ona ispod bolcena nije imala tu oprugu i malo drugačija od uljne......

ova kao sa slike, nalazi se i u motokultivatoru G200 od honde, u originalu, dok zamjenske su kao ova gore što sam opisao......
 

Najnoviji postovi

Na vrh