• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
bornakutina ............ Vizualno će izgleda biti ajnc A.....
....ali velika šteta što je jednostepeno kvačilo....
....u jednom postu si napisao da ti "špera nije bitna"...????..pa jel nema ni šperu...šteta,šteta....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Blokada diferencijala je važnija od jednostepenog kvačila...vjerujem da se to može naknadno ugraditi, ako cijena ima smisla...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
bornakutina ............ Vizualno će izgleda biti ajnc A.....
....ali velika šteta što je jednostepeno kvačilo....
....u jednom postu si napisao da ti "špera nije bitna"...????..pa jel nema ni šperu...šteta,šteta....

da nema ni speru ,a ni dvostepeno kvacilo jbg...pa glle spera mi netreba vaznije bi mi bilo dvostepeno kvacilo zbog poslova koje ce on radit.A ak nemogu kultivirat i spricat bez spere onda netrebam ni ulazit u polje...za te stvari imam ursusa....
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Blokada diferencijala je važnija od jednostepenog kvačila...vjerujem da se to može naknadno ugraditi, ako cijena ima smisla...

Svašta...

Tu se uvjek možeš pomoć kočnicom, ali baliranje, košnja kao i većina stvari s jednostepenim kvačilom je pušing.. Ni hidraulik nefercera ako je noga na kvačilu ;)

Ja kažem, hebo šperu, faktor x koji razvlači opruge sica je bitan a ne špera, dok kod jednostepenog kvačila moš bit xxx faktor al što neide neide.
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
I jedno i drugo je važno,u zavisnosti od situacije i posla koji se obavlja....

upravo to meni nije vazna blokada vaznije bi mi bilo dvostepeno kvacila ali nema veze za sad je ovako naviknut cu se nadam se!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Dao si se truda...izgledati će bolje od novoga...misliš registrirati? Zaštitnog luka bi ga pojačavao pogotovo na gornim kutevima....
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Svašta...

Tu se uvjek možeš pomoć kočnicom, ali baliranje, košnja kao i većina stvari s jednostepenim kvačilom je pušing.. Ni hidraulik nefercera ako je noga na kvačilu ;)

Ja kažem, hebo šperu, faktor x koji razvlači opruge sica je bitan a ne špera, dok kod jednostepenog kvačila moš bit xxx faktor al što neide neide.

potpisujem!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Dao si se truda...izgledati će bolje od novoga...misliš registrirati? Zaštitnog luka bi ga pojačavao pogotovo na gornim kutevima....



ma nema potrebe jaki su profili to mi je bilo na zetoru sam sam ga pripasao na njega....da regat cu ga
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Blokada diferencijala je važnija od jednostepenog kvačila...vjerujem da se to može naknadno ugraditi, ako cijena ima smisla...

Blokada nije zdrava za vijke na tanjirastom zupcaniku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemojte samo kit predebelo stavljat....bude ispucao od vibracija...ipak nije to auto.
Ja sam po varovima koristio neku vrstu diht-mase kad sam radio limariju na 540....zadovolajn sam i s tim
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Istina, kit i vibracije se baš ne vole. Jel itko ikad radil sa prastarom metodom, koja je malo zahtjevnija, ali i super stabilna. Posebno za deblje slojeve. Radi se o mekom cinu. Video jednog oldtimeraša i moram priznati, super stvar.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Necu puno kitat stavili smo malo armaturnog kita i malo obicnog jucer temeljna i sprickit bacena danas ako bog da farbanje...i slike naravno!
 
M

Miško 007

Guest
Ako je dobro napravljeno neće pucat...
Prvo ide vlaknasti kit pa onda ovaj.
Ako udariš puknut ce drukčije nikako...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Istina, kit i vibracije se baš ne vole. Jel itko ikad radil sa prastarom metodom, koja je malo zahtjevnija, ali i super stabilna. Posebno za deblje slojeve. Radi se o mekom cinu. Video jednog oldtimeraša i moram priznati, super stvar.

Ovo s cinom je odlična stvar kod limarije ,prvo se povari s co2 pa se obruse varovi da su niži od okolnog lima i onda se svi preklopi limova zaliju z cinom.Poslije se fino s fiber diskom obrusi v jednom smjeru i kitanja ima jako malo.Al je to skuplje i treba pazit kad se zaljeva cinom da se ne pregriju limovi (brenerom) pa se napravi više štete neg koristi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh