• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
to nije puno novca, s obzirom da se 533 za 20 000kn nemože usporediti sa ovim, jer tu je sve novo......i sada zna što ima, kao da je kupio novi......

a što se tiče sjedala, ja htio kupiti to novo, što kažete jednogodišnje, pa sada odustajem, jer imam isto kao i njegovo......jednom sam ga popravljao, pa sam stavio nove opruge, a amortizer je odličan.......samo stavim neku deku gore i to je to.......

cuvaj to sjedalo kod mene su one pikse bile lose pa sam to slagao feder i amortizer su tu kod men u super stanju i bolji je od sica kojeg imam na ursusu...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
iako vrijeme i zivce nisi uracunao, definitivno se isplatilo.
novi traktor po cijenu staroga :mrgreen:
jos jednom, dobar posao..! ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
iako vrijeme i zivce nisi uracunao, definitivno se isplatilo.
novi traktor po cijenu staroga :mrgreen:
jos jednom, dobar posao..! ;)

da to ti nitko nikad nece platit ali ajde ovako za sebe se kao isplati ....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
cuvaj to sjedalo kod mene su one pikse bile lose pa sam to slagao feder i amortizer su tu kod men u super stanju i bolji je od sica kojeg imam na ursusu...

i još sam ubacio nove ležajeve u one klizače, tj vodilice, jedna se istrošila, pa sam pravio drugu, i to već tako radi 10 godina
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Moj Masey Ferguson 35 perkins motor 3 klipa u saobraćanoj dozvoli piše da ima 25Kw nigdje nepiše koliko ima konjskih snaga dali neko zna koliko je jaki jeli jači od IMT 539 ili je slabiji.pošto ove godine sam tek sa njim počeo da radim pa baš nisam dobro upoznat ali kako sam primjetio da ima istu potrošnju goriva kao IMT 542 dali je to normalno ili nije,dali bi trebao da troši manje goriva od IMT 542 i od IMT 539.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
25kW=34KS dakle slabiji i od 533

Pa nisam nešto osjetio slabost u vuči jer vozim i IMT 539 i IMT 542 slabiji je od IMT542 sigurno ali čini mi se da troši isto do čega bi moglo biti
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
539 i 542 su potpuno isti motori. 542 je teži, snaga na PV je za koji ks viša zbog drugog omjera zupčanika. Tih 3 ks više je dobiveno samo na brzini vrtnje motora na 2250o/min.
Možda ne osjetiš slabost na maseju, ali 539 i 542 veselije se vrte. Ja imam 533 i 539, 533 troši 1/4 manje goriva od 539 i razlika u snazi je dakako vidljiva. U tvom slučaju, neka se javi ko ima masej od 35 da kaže koliko mora da troši.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
414201190326pm.jpg

By kemolisnik at 2012-03-18

414201190330pm.jpg

By kemolisnik at 2012-03-18
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
lisnik hvala ti na na ovim odgovorima nego imašli možda radionički priručnik za Masey ferguson 35 ili IMT 542 jer imam oba ta traktora a nemam nikakva pripručnika za njih.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Danas sam nakon skoro 5 mjeseci pokušao upaliti mf 135,nasuo vodu stavio unutra bateriju 75 ampera,uključio kontakt i zaverglao.I gle čuda,okrenu dva kruga i upali kao da je netom ugašen,sam se iznenadio jer star je to traktor ali eto.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Danas sam nakon skoro 5 mjeseci pokušao upaliti mf 135,nasuo vodu stavio unutra bateriju 75 ampera,uključio kontakt i zaverglao.I gle čuda,okrenu dva kruga i upali kao da je netom ugašen,sam se iznenadio jer star je to traktor ali eto.

Englezi su nekad bili kraljevi u poslu.Inace svi stari MF-ovi bolji ssu od novih.Vecinom se ljudi zacude kad tako slatko upale,a o daljem da nepricam.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
lisnik hvala ti na na ovim odgovorima nego imašli možda radionički priručnik za Masey ferguson 35 ili IMT 542 jer imam oba ta traktora a nemam nikakva pripručnika za njih.

Ja licno nemam ,al kolega Čugi sa susjednog foruma je postavio link za radionicki prirucnik od imt-a.

http://www.box.com/shared/63xb6kt44w

Za MF je postavio kolega By Zombie666.

Prirucnici su javni pa mislim da ti mogu dati adresu gdje ih mozes skinuti.

http://www.4shared.com/document/Ejba30Sd/mf135_mf150_mf165_shop_service.html
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
tokom kretanja traktora trza

Molim za pomoć danas sam orao sa svojim Maseyu Fergusonom 35 i kada sam završio izlazeći na asfvalt primjetio sam da mi traktor pordhtava kao da pomalo skakuće prilikom kretanja ,pregledao sam gume pogonske smatrajući da nema kakvu gutu ili nešto slično međutim nisam ništa primjetio.Do čega bi to moglo biti. Dali postoji mogućnost da nije do konusno tanjirastog zupčanika ili da nije do lamele,korpe kvačila dočegabi moglo biti imali neko da je imao sličan problem pa da preduzem nešto jer evo već počinju radovi sjetve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Najvjerojatnije jedna od capica, e sad dali je do šarafa na kojem se štela ili do bolcniča ............
Skini poklopac odozdo i pogledaj
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Muhaničar jeli to da pogledam na lameli-Korpi koji poklopac jeli onaj poklopac ispod sjedala ako je taj poklopac ,kada budem skidao imali ispod kakvih zakačenih opruga ili nešto tako slično pa da nezeznem šta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Koji poklopac ispod sjedala :axe:
Poklopac ispod zamajca. 4 šarafa M16, tu se i kosa šarafi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Muhaničar jeli to da pogledam na lameli-Korpi koji poklopac jeli onaj poklopac ispod sjedala ako je taj poklopac ,kada budem skidao imali ispod kakvih zakačenih opruga ili nešto tako slično pa da nezeznem šta

Skidas poklopac oznacen zutom strelicom na slici.Kroz otvor mozes vidjeti capice i bolcne.



Uploaded with ImageShack.us
 
Na vrh