• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
blokira hodom unazad

Danas sam odvrno četri šarafa ispod traktora ključ24 i skinuo ploču šta sam mogao primjetiti da su jedino se malo izlizali ona tri vijka što se zovu (capici) crne su boje drugo nisam mogao ništa primjetiti,takođe pedalu kvačila sam malo podigao ali i dalje slabo lamela odvaja mjenjač krči.I kada sam krenuo unazad vidio sam traktor ponovo podrhtava.Podigao sam zadnji kraj dizalicom kad vidi čuda desni točak neće upošte da se okreće unazad a unaprijed se okreće,okrenem lijevi točak on se okreće i naprijed i nazad bez ikakvih problema.Šta bi to moglo biti dali je do kočnice mada sumnjam da je jer sam je malo popustio ili da nije do konusno tanjirastog.Šta je prijeko potrebno da se uradi.M o l i m sve forumaše za pomoć.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Moja zadnja vuca za imt 533 i kutija za alat...30 radnih sati je odradio pusta na puzu volana cmazi ulje to nisamo rastavljali ,zivcira me onaj visak nafte od dizni sve mi zasere traktor ovo ostalo je ok za sada....Sretan Vam Uskrs svima!
 
Posljednje uređivanje:

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Hm ......šteta što se ne učvrščuju i na zglobni klin, gdje je i predviđeno...
.....izgleda čvrsto.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Na pužu promjeni semeringe, jedino ako imaju čahure puno lufta onda širom.
Povrat nafte sa diza, tu ugradi jednu cijevčicu i spusti ju ispod kartera. Možeš spojiti zajedno onu od povrata sa dizi, onu od viška nafte (ulja) iz boš pumpe i onu za ozračivanje, pa sve spustiti dole.
Vuča :prayer:
Onaj semering kardanske :axe:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Danas sam rasklopio lijevu lulu na mom Maseyu fergusonu 35 i izvadio poluosovinu i diferencijal da se uvjerim koji je razlog zbog čega se neokreće desni točak unazad a okreće se naprijed.Uz konsulataciju sa mehaničarom isti mi je predložio da izvadim lijevu poluosovinu i diferencijal jer on je smatrao da je do blokade jer sumnjao je da ista nije ostala uključena ili nešto oštećeno.Međutim pravo čudo u unutrašnjosti nisam pronašao nikakv opiljak sve je novo svi šafovi-matica na konusno tanjirastom su zategnuti,pregledao sam sve ležajeve potisnu ploču za ubacivanje blokade pregledao uredno.Eh sad stvarno neznam zbog čega blokira jedini razlog mogao bi biti kočnica ali neznam koji razlog kada sam nju skidao i sve uredno.- Jeli ima još nešto da bih trebao da pogledam kako bi otklonio taj kvar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Možda je do trkača u diferencijalu ili onih bakrenih pločica ispod
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
e kako doći do tih trakača i tih bakrenih pločica izvadio sam napolje diferencijal on je skupa sa onih 12 matica pričvršćen jeli moram njih odvrtati
imašli kakvu fotografiju molim te da pogledam da mi objasniš jer planirao sam to sutra sve ponovo da sklopim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ops, malo sam krivo napisal.
Skineš ležaj dole i otpustiš one šarafe kroz koje je propeljan drot radi osiguranja.
Evo slike trkača i pločica.



image hosting adult
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Jeli ovi trkači se nalaze u onom sklopu gdje je konusno tanjirasti zupčanik kako do trakača doći šta treba da odvrnem jeli moram odvrnuti 12 matica na konusno tanjirastom zupčaniku ili nemoram
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ok hvala puno ali mislim da kod mene nije takav diferencijal traktor je Maseyu ferguson 35, godište 1964 sve mi se čini da nije takav diferencijal ali nisam baš siguran sutra ću pogledati u svakom slučaju hvala ti puno valjda je isti princim rada letećih zupčanika
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ima špera i to ona na stiskanje nije kao u 539 sa onom jabučicom nego ti je princip stisak na onoj osovini desne kočnice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Onda je ovakva. Postupak je isti, sa razlikom da je jebeno skinuti ležal dole. Pazi da ne sliomiš onaj guseni dio na kojem je špera.


image hosting adult
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Slična jeste ali nije ni takva nema uopše tih vezica od žice nit tog dijela od gusa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Onda neznam.
Ako zapneš poslikaj pa da pomognemo ako bumo mogli i znali.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ok sutra ću poslikati,izgleda da moram pričekati sa vraćanjem dijelova i sklapanjem sada si me malo zabrinuo oko tih trkača jer nisam ni znao da oni postoje u tom diferencijalu,jer moram to pogledati neisplati se ponovo skidati i onako sam slomio dva brizona sada nemogu da ih izvrnem postojili kakav način da ih izvadim i druge stavim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ili grijati brenerom ili variti CO2 aparatom maticu gore, ili bušiti.
Gde si ih strgal, na kučištu diferencijala? Jel su obadva zaredom ili? Gde planiraš colove šarafe nabaviti, ili buš narezival milimetarski navoj?
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Na kućištu diferencijala sam zalomio gore pored sjedala uzastopno jedan pored drugog pokušavao sam variti elektro aparatom ali neide pa sam uzeo bušilicu i počeo sam vrtiti rupe ali nije baš išlo kako sam planirao pa sam odustao pa ću nastaviti sutra a kupio sam nove druge brizone kontam te da navrnem ako nemogodne urezat ću novi navoj pa nemora brezon biti može obični vijak.
Molim tvoj komentar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ma može i obični, možeš šaraf koji ima dulji navoj zašarafiti na tvrdo pa ga skratiti i staviti na njega maticu, a možeš i dati istokariti brezone.
 
Na vrh