• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
naravno da jesi od savjeta do racunice kad se prevezem kroz selo svi se okrecu za traktorom ali mislim da zbog auspuha sija se kao hrom hehe...
sta se tice racunice vec sam to rekao preko 2500 eurica

Super si sredio malog izgleda ko bomboncek svaka cast nek te dugo sluzi bez kvarova!!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislio sam da se to podrazumjeva, al meni je bolji 533 od 539......
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
mislio sam da se to podrazumjeva, al meni je bolji 533 od 539......

ja imam doma 2 kom 539 i jednog 533.. taj 533 ak je u zadnjih 10 godina napravil kod mene 10 sati, uglavnom samo stoji u garazi.. ja bi ga vec odavna prodal samo da ga se rijesim ali stari neda.. svako ima svoje misljenje a moje je da je 533 s*anje od traktora.. nebude taj upalil dok je ispod +5 temperatura pa da mu boga das, a 539-tke upale i na -10, cisto poskoce z mjesta..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve ovisi u kakvom je stanju 533, ne samo 533, nego bilo koji traktor sa lošim motorom, neće upaliti ni na +20.....
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja imam 533 iz 1976 i 539 iz 1985. 533 bi bil savršen samo da ima anlaser od 539 al ne ide jbg.:madmana: Prespor je. Samo da je brži palil bi ko mina.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to se može rješiti, da se ubrza postojeći anlaser.....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
sve ovisi u kakvom je stanju 533, ne samo 533, nego bilo koji traktor sa lošim motorom, neće upaliti ni na +20.....

ima 5000 rs, stari je prvi vlasnik, neznam tocno koje je godiste, ali ima i speru i dupli kuplung.. a veli stari da je tak palil i dok je iz ducana dosel.. u ljetu nemas brige, al dok dodu malo nize temperature zaboravi na paljenje.. i smeta mi jako kod toga traktora sto ima jako los odziv na gas.. dok treba nesto povuci s njim, taj se zaterava pol dana.. kod nas ljudi kazu za te traktore (imt 533) da koliko trose, tak i idu, hehe.. tak da vise nist ne radimo s njim, polako skuplja prasinu..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja imam 2 kom, i ujutro pali bez problema, još i bez grijača, jer moram zamjeniti bravu, kad uhvatim vremena, a kupio novu, fadip......a ovaj drugi je nešto lošiji i nepali tako dobro.......al kada bude malo novčića, onda ću i njega srediti......

što se tiče anlasera, u srbiji ima za 80€ ubrzan anlaser, valjda stavljaju druge namote gore.......planiram ga uzeti, kada mi jedan bude otišao, da vidim kako to funkcionira.......a imt 533 anlaser ima sa 9 i 11 zubi, na 533 je sa 9, a sa 11 neznam od čega je točno, mislim od onog sa 6 cilindara, što se ugrađivao u zmaj 780....i kažu da paše na 533, iako nisam probao, da mogu reći nešto o tome iz prve ruke......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
ima 5000 rs, stari je prvi vlasnik, neznam tocno koje je godiste, ali ima i speru i dupli kuplung.. a veli stari da je tak palil i dok je iz ducana dosel.. u ljetu nemas brige, al dok dodu malo nize temperature zaboravi na paljenje.. i smeta mi jako kod toga traktora sto ima jako los odziv na gas.. dok treba nesto povuci s njim, taj se zaterava pol dana.. kod nas ljudi kazu za te traktore (imt 533) da koliko trose, tak i idu, hehe.. tak da vise nist ne radimo s njim, polako skuplja prasinu..

Kolega,, a taj 533 je v Jaseniku, jel??
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Kolega,, a taj 533 je v Jaseniku, jel??

Da, tam stoji v garazi, bas sem ga ovoga ljeta dopeljal doma i detaljno ga opral i premenil filtere i opet ga nateral v garazu.. velim staromu da ga prodamo, ali on nece, al dobro, nikomu ne smeta.. mozda nekad nekaj bude i zatrebal..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Da, tam stoji v garazi, bas sem ga ovoga ljeta dopeljal doma i detaljno ga opral i premenil filtere i opet ga nateral v garazu.. velim staromu da ga prodamo, ali on nece, al dobro, nikomu ne smeta.. mozda nekad nekaj bude i zatrebal..

S obzirom da imaš dva 539 taj ti je stvarno nepotreban...
 
N

Nevjernik

Guest
ja imam 2 kom, i ujutro pali bez problema, još i bez grijača, jer moram zamjeniti bravu, kad uhvatim vremena, a kupio novu, fadip......a ovaj drugi je nešto lošiji i nepali tako dobro.......al kada bude malo novčića, onda ću i njega srediti......

što se tiče anlasera, u srbiji ima za 80€ ubrzan anlaser, valjda stavljaju druge namote gore.......planiram ga uzeti, kada mi jedan bude otišao, da vidim kako to funkcionira.......a imt 533 anlaser ima sa 9 i 11 zubi, na 533 je sa 9, a sa 11 neznam od čega je točno, mislim od onog sa 6 cilindara, što se ugrađivao u zmaj 780....i kažu da paše na 533, iako nisam probao, da mogu reći nešto o tome iz prve ruke......

Koliko sam ja upućen za 533 se alanser ne radi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a što da ti kažem, onda nisi dobro upućen.....80€ i daš svoj anlaser, i oni ga ubrzaju......kasnije pali ko mina
 
N

Nevjernik

Guest
a što da ti kažem, onda nisi dobro upućen.....80€ i daš svoj anlaser, i oni ga ubrzaju......kasnije pali ko mina

Ja znam za nov da nema u trgovini...
Da se kupi...
A sad to isto ko zna kakvo je to..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,322
80€ i daš svoj anlaser, i oni ga ubrzaju......kasnije pali ko mina
Po meni je ipak bolje zadržati vlastiti funkcionalni anlaser, nikad se nezna...
i tražiti neki izgoreni radi premotavanja
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kažu da je dobro, volio bi probati, al naravno sa neispravnim anlaserom, jer šteta je dati ispravan......zanima me i vjek trajanja tog anlasera i paljenje po hladnom vremenu.....
 
N

Nevjernik

Guest
kažu da je dobro, volio bi probati, al naravno sa neispravnim anlaserom, jer šteta je dati ispravan......zanima me i vjek trajanja tog anlasera i paljenje po hladnom vremenu.....

Ati treba ga nosit dolje i strošak je to.
Na kraju dođe kaonovi i ko zna kako ce radit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh