• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
bornakutina, kolko dojde takav auspuh, čiji je to proizvod?

Svi me uvijek pitaju za auspuh svima zasjaji u ocima,auspuh sam dao napraviti kod curinog strica...a koliko kosta neznam nisam ga platio....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Pazi samo da ne uloviš koju granu, šteta bi bilo....kako da se nisi odlučio da ga staviš ispod...skineš ili spustiš luk i skoro metar je niži...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Pazi samo da ne uloviš koju granu, šteta bi bilo....kako da se nisi odlučio da ga staviš ispod...skineš ili spustiš luk i skoro metar je niži...

hm da ga ftrgne moral bi dobru granu uhvatiti i to pod gasom (može se shvatiti na dva načina;))
Auspuh ispod je po meni ranjiviji u šumi, moj stari je zajahal s traktorom na bukvu (oborenu) i pofrkal ga... zato sam i montiral novi auspuh prema gore, samo moj nije tak sjajni:?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pazi samo da ne uloviš koju granu, šteta bi bilo....kako da se nisi odlučio da ga staviš ispod...skineš ili spustiš luk i skoro metar je niži...

Ma dolje ne onda nema efekta za oci a i kad kvacim neki prikljucak ugusio bi se kao da sam u pusnici!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Borna, stroj još uvijk izgleda ko nov :)
Ma tko si jednom postavi auspuh gore, taj ga više nikad ne vrača dolje.
Ja kad sam sređivao 540, obavezno je bilo kupiti novo koljeno i staviti lonac gore, jer ovo iza je smrtna presuda kad moraš kopčati stroj ili piliti drva pol dana iza :)
Uostalom ko imalo drži do traktora tome grane ne lome auspuhe i šaraju boju po traktoru. Zato postoji motorka i sjekira i sve što smeta nestaje. ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imao sam auspuh dolje, i veća je buka u kabini, a orati vrtove naprijed-nazad na jednu stranu je smrt, kada ideš u rikverc, sav dim uđe u kabinu, to se nije moglo izdržati........
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Može li netko pomoći? Nakon što je zbog niske temp. teže upalio, traktor do 1200-1500 okretaja normalno radi preko toga počinje dimit i guši se. U čemu je stvar?:madmana::confused: ym 15 ks, 3 cilindra
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Može li netko pomoći? Nakon što je zbog niske temp. teže upalio, traktor do 1200-1500 okretaja normalno radi preko toga počinje dimit i guši se. U čemu je stvar?:madmana::confused: ym 15 ks, 3 cilindra

najverovatnije ti se parafin nakupio na cedilu i filteru pa nema protoka nafte dovoljno. probaj vrucom vodom malo politi po kucistu filtera ili natopi krpu pa stavi preko. pogledaj u rezervoar da li se zgusnula nafta od parafina. ako ni posle nebude prokinuo menjaj filtere od nafte
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
nije mi jasno kako da do 1500 normalno radi, a što znači taj gusti dim iznad 1500?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije mi jasno kako da do 1500 normalno radi, a što znači taj gusti dim iznad 1500?

na manjim obrtajima nekako provuce neku kolicinu nafte do pumpe. cim se trazi veci gas pumpa nedobija dovoljno i sastav smese za sagorevanje nije odgovarajuci i vise dimi. drugo i ulje je se steglo i svi elementi u motoru od hladnoce i dok je hladan mora vise dimiti. probaj zatvori hladnjak nacisto i ostavi da radi na manjem gasu da se zagreje motor pa onda vidi hoce li smanjiti dim. ako mozes prekrij ga malo preko kad se ugreje da zagreje malo rezervar i filtere
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pokušat ću i to s tim da je radio 40 min na cca 1400 ok

sa motorima na hladnoci nikad netreba preterivati sa gasom jer mogu popucati karike pa napraviti urnebes. ako nema termostat zatvoris hladnjak i pustis malo da odradi na manjem gasu . malo filtere polijes vrucom vodom da popusti parafin i da moze nafta proticati. stric mi je jednom prilikom za 15 min. izlomio karike na audiju. forsiro da nezakasni na posao a kod je trebao poci sa posla nije mogao upaliti . zato je najbolje nesipati mnogo nafte u rezervar da bude nego euro dizela , ili dodati malo benzina ili najbolje petroleja ako ima .onda tih problema nema. otkaci i filter vazduha kolega ti je i to napomenuo . mozda je i on zaptio pa nema vazduha dovoljno
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Proradio je, vjerovatno se pod ceradom od topline motora odmrzlo što je trebalo. Hvala na pomoći! Pozdrav!:prayer::supz::partyman:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Proradio je, vjerovatno se pod ceradom od topline motora odmrzlo što je trebalo. Hvala na pomoći! Pozdrav!:prayer::supz::partyman:

zato sam ti rekao da ga prekrijes i zatvoris hladnjak jer se usmeri toplota na naftnu instalaciju i rezervar i nestaje parafin .
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
U planu sam na svom Maseyu ferguson 35 da mijenjam piksne i to centralnu na kolijevki i one piksne što idu u rukavce interesujeme kako se to mijenja,postavlja i dali odgovaraju piksne od IMT 533 ili 539. Molim pomoć sezona samo što nije počela,a tzraktor mi nije spreman ima puno luftova na prednjem dijelu.:(handshake):
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Zamijenio sam piksnu centralnu na kolijevci ali ima mi lufta u desnom rukavcu dali neko ima vremena i zna kako se to postavlja da napiše na forumu i koliko ima piksni u rukavcu,pozdrav
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ima ti dvije pikse u rukavcu,moraš skinut rukavac van iz mosta i dalje ti bu sve jasno kak da izbiješ i staviš nove,samo možda ti je več i rukavac malo pojeden pa nova piksa nebu puno pomogla kao što ja imam slučaj na IMT-ju
I da kad staviš nove pikse treba bi rajber da ih malo proširiš da bi ti rukavac išao nutra jer su ti nove pikse manjeg promjera od rukavca
 

Najnoviji postovi

Na vrh