• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ma vjerujem da cu ga uspijet kresnut. Vidim da svi vecina kazete da mu nemoze nis bit.

Ma biti ce sve u redu , ja sam zimus upalio kamion mercedesa koji nije palio osam godine , kresno je od prve i to na polovne male baterije od auta !
Dizelski motori su vjecito masni od nafte tako da se rijetko desi da zahrdjaju !
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ti kako vidim se bojis upallt masinu.Ako se bojis uradi generalku pa onda pali.-Ako se ne bojis daj gas i kresni taj motor.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ako se vrti motor ručno razveseli ga šlepom. Ništ mu nemre biti.
prije da se kvačilo zalepilo nego da je on tak jako zacvikal
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
evo jutros sam izvidio stanje,da se okrenuti ventilator ali ne skroz,remenica se olabvila. moram skinuti ono koljeno koje ide sa hladnjaka na blok motora te ga dat variti. moram crijeva promjeniti te se nadam da cu ga moc kresnut. i da , vidim da ima unutra jos nafte. samo mi se jos po glavi mota to da neznam kaj je s vodenom pumpom,jel ona otisla od stajanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Jel se vrtel samo propeler ili i cjeli motor?
Vodena pumpa je sigurno neispravna, a naročito ako zadnje u njemu voda bila.
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Jel se vrtel samo propeler ili i cjeli motor?
Vodena pumpa je sigurno neispravna, a naročito ako zadnje u njemu voda bila.

vrti se sve,ne samo propeler ali samo do jednog dijela,pa se dalje ne može,valjda zbog kompresije? počne onda remenica proklizivat,stara je već. vode u njemu nije bilo,ispuštena je od kad smo ga prestali koristiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
To sam i mislil da je bila voda prije 6 let i zato je najvjerojatnije pumpa
1347536052.gif


Stisni remen prstom kad okrečeš pa nebu klizalo ili skini alnaser pa probaj onda okrenuti za puni krug.
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Pozdrav svima!
Napokon sam ulovil cajta da ga raskopam,nije mi pajdo koji se razumije bolje u mehaniku mogao doći pa sam se sam upustio u avanturu iako nisam baš u tome..
Skinuo sam haubu,skinuo hladnjak,rezervoar,vodenu pumpu i dalje neznam te trebam pokoju informaciju. Trebam skinuti dio koji ide na motor sa hladnjaka i na koji se spaja vodena pumpa jer je puknuo.
Mislio sam da ga dam variti ali je puknuo jako te mi se čini da je bolje nabaviti novi dio.


Sad..problem je da ja moram skinuti taj dio(označen crvenom bojom) ali ne mogu jer moram skinuti ovo napred sve(označeno zelenom bojom) jer su mi svi šarafi dostupni osim jednog koji se nalazi tamo gdje je označeno žutom strelicom.




Sad,pošto taj dio nisam nikad skidao te neznam što napravit tražim nekog od Vas savjet ako ga znate..:icon_pray:
zanima me da li mogu to bez problema odšarafit te skinut redom da bi uspio taj šaraf odvrnut ili moram pazit na nekaj?
Puno hvala unaprijed
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ovaj dio u zelenom nemoj dirat
Kaj bu ga vgrizlo nekaj znutra? :icon_scratch: Nek skine čovek poklopac ak ima volju... tak se najbolje razvija interes za mehaniku, a i ima i pajdu koji bu poslje to na mesto vrnul
:drink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo crveno oznaceno je kuciste termostata i ak je on pukel onda bi jos moglo svasta bit sprungirano,glava,blok....
Vjerojatno je bila voda unutra i smrzlo je.....
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
To je kučište termostata, lako se i zavari, no nebuš to skinul ako ne skineš glavu motora, nemoj ni slučajno razvod rastavljati! tj, ono kaj si zeleno označil..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Pozdrav svima!
Napokon sam ulovil cajta da ga raskopam,nije mi pajdo koji se razumije bolje u mehaniku mogao doći pa sam se sam upustio u avanturu iako nisam baš u tome..
Skinuo sam haubu,skinuo hladnjak,rezervoar,vodenu pumpu i dalje neznam te trebam pokoju informaciju. Trebam skinuti dio koji ide na motor sa hladnjaka i na koji se spaja vodena pumpa jer je puknuo.
Mislio sam da ga dam variti ali je puknuo jako te mi se čini da je bolje nabaviti novi dio.
Sad,pošto taj dio nisam nikad skidao te neznam što napravit tražim nekog od Vas savjet ako ga znate..:icon_pray:
zanima me da li mogu to bez problema odšarafit te skinut redom da bi uspio taj šaraf odvrnut ili moram pazit na nekaj?
Puno hvala unaprijed
Naj brže buš gotov ako skineš glavu.

Da bi skinul poklopac razvoda i onaj aluminijski poklopac od ispod trebaš skidati i prednji trap te karter.


Kučište termostata novo teško da buš našel.
Opcija rabljeno
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za ovaj pothvat trebas skinuti glavu motora.Ovaj dio (kuciste termostata) mozes kupiti u sve jednoj bolje opremljenoj trgovini.Bar je tako u mom krajStaro istoo mozes zavariti.-
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Ok,znači glavu motora skidam? Sad,kojim to redosljedom ide i jel ima nekaj na kaj moram extra paziti?:icon_e_confused:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Odpojiš cijevi za dizna,poklopac ventila dole,skineš klackalice i kreneš odpuštat glavu od sredine prema van,znači odvrči vijke po dijagonali ili ti ga na X jer se tak najmanje deformira i to ti je sva mudrolija,nemaš previše na kaj exstra pazit,kad kreneš rastavljat skužit češ kaj ti kojim redom mora ič dole,tu smo ak zapne negdje pa pitaj
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Odpojiš cijevi za dizna,poklopac ventila dole,skineš klackalice i kreneš odpuštat glavu od sredine prema van,znači odvrči vijke po dijagonali ili ti ga na X jer se tak najmanje deformira i to ti je sva mudrolija,nemaš previše na kaj exstra pazit,kad kreneš rastavljat skužit češ kaj ti kojim redom mora ič dole,tu smo ak zapne negdje pa pitaj

Tnx! kad skinem glavu i zamijenim termostatsku glavu,sve vraćam sa istim redosljedom te stavljam novu brtvu? ne moram klackalice nekaj namjestavat il sl? Sorry ak su mutava pitanja al ovo prvi put radim...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Da sve vračaš istim redosljedom opet gore.
Poželjno da malo poštelaš ventile kad je več sve raskopano
I za stezanje glave ti treba kiloključ to valjda znaš
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
aha,znam,vec imam kilokkljuc.
onda kad copim ovaj tj opet vremena krecem dalje u raskapanje. na koliko se steze kilokkljucem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh