• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ati treba ga nosit dolje i strošak je to.
Na kraju dođe kaonovi i ko zna kako ce radit.

spojiš ga na 24 v i palit će ja imam na rusu 82 ks anlaser od 533 ipali na 24 v već 10 godina a stavljen za probu ,:supz:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jesi siguran da je od 533, jer mislim da ima anlaser isti kao za 533, samo je od kamiona, i 24V.......pa možda imaš i takav.....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Siguran od 533 a pola bendiksa i zadnje kučište od rusa na statoru jedan šaraf 24 v ima dva šarafa a i skinut sa 533 !!!
 
N

Nevjernik

Guest
bornakutina; Uploaded with [URL=http://imageshack.us kaže:
ImageShack.us[/URL]

Uploaded with ImageShack.us


Bilo je problema sa nekim navojima npr. od one sonde za temperaturu i pipe na bloku to su neki fini navoji noje se dalo zasarafit ali rjesili smo problem.Sarafi od zamajca su bili radeni pa sam kupio druge naravno morao sam ih malo oturpijat jel nisu cijeli u navoju pa onaj diio do glave je bio za par milimetara siri i tako uvijek nesto mora kenjat..

jos moram slozit alternator i naci odgovarajuci remen i sloziti ono bakreno crijevo od vode sta ide ispod vodene pumpe pa do kilera.Staro je probuseno i izlizano od donje remenice nije bilo dobro ucvrsceno a novo sam kuppio koje nepase imaju samo od 539 542 i takvo mi je dao u trgovini. A to nema isti kut motanja i nepase. Sutra vj paljenje pozzzz.....

Kakav je to grijač na njemu?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas neki vinkler je ubrzavao fordove,mercedesove i opelove alnasere.nisam siguran za 533,ali znam da mu rotor proracuna na 9v i namota tako da na 12v je dosta brzi.nesto slicno ko sto neki pale rednim vezivanjem akumulatora pa naprave 24v. ali ako nije ostalo dobro slabe vajde i od ubrzavanja.mrtvace od motora jedino start sprej pali .
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Poštovani forumaši pozdrav ,i imam jedno pitance.Što kažete na dodatak benzina u plavi dizel za bolje paljenje traktora.Naime dozvoljeno je do 5 posto benzina u rezervar.U zimsko vrijeme dobro je protiv niskih temperatura kao i za bolje paljenje .Isprobano i dobro se pokazalo što vi mislite otome.Pozdrav
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
preko zime i stavljam malo zbog smrzavanja, a da će ti traktor bolje paliti, to NEĆE........
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima jedan dobar sistem za grejanje vode u bloku motora za zimu.rodjak je imao opela dizela koji je jako tesko palio.majstor mu je ugradio grejac na mestu gde je cep na bloku .jos bolji sistem sam video u halo oglasima da jedna firma u blizini beograda je radila grejace koji se ubacuju na crevo za rashladnu tecnost.ukljuci se na 220v par minuta i mnogo olaksa paljenje na velikom minusu.to je mnogo bolja solucija od sipanja vrele vode u zaledjen motor i stvaranja kamenca u sistemu.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Dalo bi se onda prepraviti protočni grijač od perilice posuđa, taman za ubaciti među crijevima i ima 2.4kW.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
zašto izmišljati toplu vodu kad je već imamo
downloadkd.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam samo da se rasece crevo izbaci komad njega i ma to mesto ubaci grejac koji je oblika cevi .uvuce se u crevo sa jedne i druge strane i selnama stegne.radili su i za kamione.ovo na kadetu mi se svidelo resenje jer se ubacuje umesto sigurnosnog cepa u bloku ali prodo je auto pre 2 god da bih mogao slikati.plitak je neki grejac u pitanju a na 220v je radio. zagreje vodu u bloku za 15min skoro na radnu i nije vise imao problema zimi.ja sam na golfu I napravio grejac za naftu pre filtera od bakarne cevi za auto gas.napravio spiralu i stavio oko creva za grejanje.tako mi vrlo brzo odgreje filter .takve grejace su pravili i za rezervoare kamiona, ubaci se parce bakarne cevi u rezervoar i spoji sa vodom .desavalo se da zaledi nafta u putu kad su jaki mrazevi a ovako nema sanse
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo je otprilike bas to.nisa ga video unutar bloka ali ovako bi moralo biti da bi se uvuklo jer malo je prostora do hilzni.svaka cast kolega
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
napravi generalku na traktoru, je*eš ove grijače.....:finga::rolfer:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e pa vidis kolega meni se ledila nafta na auto putu kad je oko -15 i hladnije.metalni rezervar i cevi i sledi se u putu .kad sam napravio grejac pre filtera vise nikad ni na -28 nisam imao problem.a znas osecaj kad ti auto stane a napolju pingvini padaju u nesvest
 

Najnoviji postovi

Na vrh