• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Papiri za proizvodnju voćnih rakija

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Proizvodis 150L? Znas da 50L moze ispeci za osobne potrebe,sto oni smatraju da je dovoljno,a ja mislim takoder da je.
Ostatak litara je za prodaju?Ako je nesmije biti jer kako ces nesto proizvoditi ako nemas uvijete i dozvolu za to?Pogotovo jer je pitanje alkohola trosarina i slicno.

Nema mogucnosti da se ukine ta trosarina,ali ja vidim jedinu mogucnost smanjenja trosarine na domacu prooizvodnju na npr 30kn/l ap.alkohola-sa time bi se stimulirala proizvodnja i potrosnja.E sada ako oni nisu dovoljno sposobni da sami uvide da bi to bilo pozitivno..

A da tu negdje oko 150 l, imam šljivik pa zato, morati ću ujesen prodavat šljive i tako smanjit količinu za rakiju, da i ja mislim da je 50 l dosta za osobnu potrebu, preostaje mi da nešto šljiva prodam podravci za pekmez a ostalo preko oglasnika jer ako idem na sajam nemam opg i tam nemrem prodavat ak me čopi inspekcija naje... sam.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
codex, inače smo si dobri i slažemo se, ali ovaj put sam apsolutno protiv, zašto ?
CITAT:Nije to uopce uvedeno ove godine nego odavno postoji trosarina na alkohol,koju su uredno placali svi proizvodaci koji su legalno proizvodili,od malih do velikih.Samo do sada se toleriralo na neki nacin proizvodnja kod kuce ali to vise nije slucaj.

zašto? zato što je to čisto politička odluka, da nisu pokrali nam Hrvatsku, i da imaju još para za krast nitko nam rakiju nebi dirao.

Odg: Trosarina na alkohol postoji od davno,i kazem svi ozbiljni proizvodaci je placaju ako ide za prodaju.To ti je isto kao i trosarina na cigarete,i postoji svagdje u europi i mislim da nemozemo biti izuzetak,a i to je vezano za prilagodbu za eu i eto kazu mora se.

CITAT:Ukinit se nemoze,jer jednostavno alkohol podlijeze trosarinama,eventualno smanjivanje je moguce ali upitno.

zašto? može se može, sve se može kad se hoće, samo kad narod popizdi.
Odg:Narod je do sada 100puta izjeban(sory na izrazu),i jednostavno prede preko svega,na ciju stetu neznam.

CITAT:"dali je mozda jedan od razloga to sto ce se manje proizvoditi domece zdravo a vise uvoziti evropski otpad a neko od ministara strpati kintu na racun u svici."

ovo sigurno, i tu codex apsolutno nisi u pravu
imamo u trgovinama podravkin parizer po 35kn i nekakav" noname" Best-parizer po 20kn i koji se kupuje?
da imamo plače od 3-4000E onda bih ovo podržao
usporedba s tim, imamo Hr sirotinju sa 2000kn koja si poželi popiti ljuto i ima codex-slavonsku šljivovicu za 90kn i tamo neku đingis-kan votku za 50kn, što misliš što če kupit???

Odg:
E sada to je vec slozenija stvar.Stvarno slozena.
Dali ta neki nas proizvod koji je skuplji od stranog, dali je skuplji zbog marze,proizvodacke cijene ili cega?
Komplicirano...
Aj pojasni zasto je nas skuplji? I zasto nasi bez obira sto je skuplji nekupuju nas? Jer ako kupujem nase,logicno je za ocekivat da taj neki proizvodac koji ga proizvodi da ce proizvodi vise,kupovat ce sirovinu na vise,bit ce jeftinija itd...zar nije tako?
Ali jos bih rekao,naravno da je skupo nase kada smo malo trziste.

CITAT:Ovo se moze protumaciti na par nacina,ali uglavnom svi koji imate takvo razmisljanje u zabludi ste!Odosmo sada na nesto peto,ali stvar je u tome da se europsko smece uopce nebi uvozilo da ga "NASI" gradani nekupuju.Po policama trgovina ima nasih proizvoda,zasto se nekupuju??Samim time da ljudi pocnu kupovat iskljucivo domace u trgovinama,na policama bi se smanjilo mjesto sa stranim smece(koje btw nije smece,ali eto).

a što je domaći proizvod ??? Dukatovo mlijeko:finga:

CITAT:Jos bih naglasio da nije rijec o 50L nego o 20L aposulutnog alkohola.Sto moze znaciti ovisno o temperaturi i jacini od 40 do cak 70L ako netko voli sljivu od 30% alkohola.:)

codex jakost se izražava pri 20c, tako da je potpuno svejedno koliko je topla rakija( imaš tablice), osim ako nisi od onih nekih za koje sam čuo da podgriju rakiju prije prodaje

Odg: Imam tablice.Samo sam naveo primjer,rijec je o 20L ap.alkohola,e sad ako imas npr 50L od 40% na 3C,i na 23C nije isto,ali da nekompliciramo,recimo samo 50L rakije od 40%.

CITAT:Sve preko tih 20L ap,alkohola podijele trosarini,i onda samo platis trosarinu i mozes peci koliko god zelis

ni to nisi u pravu, koliko ja znam kada platiš trošarinu dobivaš markice, a to je onda sasvim druga priča
da završim, ovo je čisto politička priča, i novi harač
i komunisti su imali nešto slično, pa nisu uspjeli
a nadam se neče ni ovi, več čemo mi to sjebati
ti si vjerojatno mali-srednji proizvođač rakije koji to radi po PS
ali vjeruj mi, mi ti nismo konkurencija
mi pečemo rakiju zato što je volimo i dostupna nam je (zašo ne pečemo votku ?)
ali situacija je takva da ako nam je sutra zabrane mi ćemo ili priječi u ilegalu ili kupovati ono "jeftino kinesko smeče za 50kn" ali nevjerujem da ćemo kupovati vašu rakiju za duplo veču cijenu

Trosarinu neplacas na tih 20L,sve preko placas trosarinu i markice nedobijas posto to ostalo sto ispeces nemoze u prodaju dok nerjesis neke druge stvari koje sam veca naveo u postovima prije.
Ja sam mali proizvodac,i nesmatram nikog konkurencijom,ali ako drzava odreduje pravila i ako se ista odrze onda bi trebali svi se drzati pravila i nema problema.
U ilegalu necete prijeci sigurno,jer znate i sami kakve su sankcije u pitanju kazni i sve to.


Rasiri smo temu.
Ilegalac,samo NHF...iznosimo svoja misljenja.
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
A da tu negdje oko 150 l, imam šljivik pa zato, morati ću ujesen prodavat šljive i tako smanjit količinu za rakiju, da i ja mislim da je 50 l dosta za osobnu potrebu, preostaje mi da nešto šljiva prodam podravci za pekmez a ostalo preko oglasnika jer ako idem na sajam nemam opg i tam nemrem prodavat ak me čopi inspekcija naje... sam.

A misliš da te Podravka neće pitati za račun ?? A za račun moraš imati barem OPG...
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
Koliko ja onda na kraju moram dati državi trošarine za jednu litru orahovca?
Od svih ovih objašnjenja više mi ništa nije jasno...
U orahovac ide vrlo malo temeljnog alkohola, loze..
 

katja

Član
Tu od
9 Ruj 2010
Poruka
41
codexnox,

ova tvoja sličica koja se ubija na kompu je strašna (puno posla u uredu??)...:roll::roll:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Koliko ja onda na kraju moram dati državi trošarine za jednu litru orahovca?
Od svih ovih objašnjenja više mi ništa nije jasno...
U orahovac ide vrlo malo temeljnog alkohola, loze..

pa u biti ako je 30% alkohola a trošarina 54kn, onda po litri orahovca 16,2kn je trošarina,
ali štos da je to toliko komplicirano i nedorečeno,, da češ ti zbog tih gluposti
odustati od svega
Uostalom to je smisao i svih ostalih HR zakona
da čovjek odustane od svega i da bude vjeran i poslušan rob
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ozbiljno codex, jesi ti registrirani proizvođač šljivovice, i kako ide taj posao, može li se preživjeti,mislim pdv,trošarine, sanitarni uvjeti i sl,
koliko moraš proizvesti i prodati da se pokriješ
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Podravka ne ide se preko kooperanttske suradnje, oni traže ja prodam kao i sve ostalo tko traži ja prodam jebe mi se za račun nemame nigdje a oni će tu moju malu količinu pripisat višku ili nekim drugim načinom, šta je mojih 4 t šljiva spram recimo 1 000 000 t, ništ
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
ozbiljno codex, jesi ti registrirani proizvođač šljivovice, i kako ide taj posao, može li se preživjeti,mislim pdv,trošarine, sanitarni uvjeti i sl,
koliko moraš proizvesti i prodati da se pokriješ

Pojasnjenje "nhf":
NHF
no hard feelings
nemoj se naljutiti (kad iznosite neku ironičnu primjedbu, a ne želite da se primatelj uvrijedi)

Registriran,odnosno jos neke stvari su u fazi registracije,ali ajmo reci da jesam u sistemu te nesretne trosarine.

Kako ide posao?
A cuj,iz nekog drugog kuta gledajuci vidim ovo:
Svi mi kukamo nemozemo prodati nista od svojih proizvoda,a kada netko zeli nesto kupiti od nas,mi nemamo nista za prodati.Zakljucak:
Prvo moras proizvest nesta da bi imao sta prodat.
Eto,znaci moramo prvo proizvest a onda prodati i naplatiti ,kako i kada to cemo vidjeti.

Sto se tice uvijeta,nije nista strasno,ali moras imati neke minimalne uvijete za prooizvodnju,i papirologiju da sve bude legalno i uredno.

Proizvest da bi se pokrio,hm nebih znao odgovor na to pitanje,ali mislim da je svim jasno da sa 100-200L nema smisla pricat o nekakvoj proizvodnji i prodaji.


Jos jedan odgovor @ katja:
Neubijam se u poslu,cak moglo bi se reci da uzivam...
Znas onu:
"Nemoj raditi ono sto volis,nego voli ono sto radis.."
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Eto,znaci moramo prvo proizvest a onda prodati i naplatiti ,kako i kada to cemo vidjeti.

e tu bi se mogli složiti, još kad bi se složili da je to ujedno i najveći problem

Kako ide ta procedura, kakvi su to mnimalni sanitarni uvjeti

mislim da sam negdje imao priliku vidjeti, kao čovjek registrirani proizvođač, a kom mu stoji po dvorištu u običnim kacama, na otvorenom i nepokrivene
jel to moguće

e jel ti stvarno 22 godine
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
e tu bi se mogli složiti, još kad bi se složili da je to ujedno i najveći problem

Kako ide ta procedura, kakvi su to mnimalni sanitarni uvjeti

mislim da sam negdje imao priliku vidjeti, kao čovjek registrirani proizvođač, a kom mu stoji po dvorištu u običnim kacama, na otvorenom i nepokrivene
jel to moguće

e jel ti stvarno 22 godine


Eto vidis da se i slazemo u necemu.
Ugl smatram da je to jedan od vecih problema kod nas,svi bi nesto prodavali i na malo zaradili brdo love,a gdje to ima?

Sto se tice minimalnih tehnickic uvijeta,evo par informacija:
http://www.hitro.hr/Default.aspx?sec=65
Nista strasno i neizvedivo.

A to gdje ti stoji kom je sasvim nebitno,jer ipak kom je samo nekakva sirovina.
Jer evo primjer zito stoji na pisti negdje u polju,a onda sutra na stolu kruh,razumijes misao?

Sto se tice godina,da imam 22.Zasto pitas?
Mislis da sam mladi ili stariji?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
tak bezveze, samo pitam, mislio sm da si stariji
da mi jedna cura tih godina, joj šta bi bilo:madmana:


a rakiju pečeš u običnom kazanu ili imaš neku svemirsku tehnologiju
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
codexnox, sto bi bosanci rekli ocito se ja i ti ne kontamo.
Prvo ja govorim sa stanovista proizvodjaca za svoje potrebe, s obzirom da je alkoholno pice legalno znaci nije protuzakonito proizvesti ga i pokloniti prijatelju.
Drugo sta se to u nasem drustvu promjenilo osim vlasti devedesetih godina da nam danas uvode kojekakve namete koje nismo imali niti u komunizmu .
Cemu ogranicavbati slobodu rada i proizvodnje za svoje potrebe makar onih stvari koje se ne mogu zlorabiti u drustvu .
Ova tvoja tvrdnja da se (ukinuti nemoze) ne stoji, sve se moze samo kad bi nekome bilo stalo do tebe i mene a ne samo do njega.
Opce poznato je da ova drzavna vlast samo tlaci one koji rade i proizvode i od takvih uzima koliko pozeli dok istovremeno stimulira nezaposlenost nerad i anarhiju u visokim privrednim granama bliskim politici.
Ja jednostavno smatram da je drzava narod i da bi se zakoni trebali postavljati tako da odgovaraju narodu, a ne politicarima o kojima mozes citati u zadnje vrijeme uezano za silne afere koje su nam drzavu dovele u situaciju da se nemozemo izvuci bez kapitulacije.
Stoga me cudi tvoje pristajanje na zakon koji po prirodi stvari neodgovara narodu nego politici, a znam i to da dok svi ne budemo slozni u pojedinim stavovima prema zakonima i ogranicenjima da slobodno zivis u svojoj drzavi necemo ni imati bolju situaciju !!
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
dydy-slažem se sa većinom tvojih stavova ali taj zakon o trošarinama je davno donesen samo što nije primjenjivan,i prije su inspektori kažnjavali one koje uhvate u prodaji alkohola.potpisivanjem ugovora o pristupanju eu smo se obavezali ga primjenjivati isto kao što moraš biti u upisniku trgovaca voćem i povrćem ako želiš prodavati sirovinu tj.šljivu.u mađarskoj su bili još restrikniji ali su ove godine popustili pod pritiskom javnosti.e sad,dali nama treba eu-otom-potom
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
dydy u potpunosti se slažem s tobom, čak sam to i pokušao objasniti.
zato sam i rekao da mu mi nismo konkurencija
čak štoviše našao sam neki tekst u kojem neki poznati ekonomist istiće kako treba razlikovati nijanse u sivoj ekonomiji.
recimo da imamo crnu i sivu ekonomiju
crna bi bila ono što je stvarno nedopustivo, a siva ono što je nezakonito ali se zbog nekih socijalnih ili demografskih aspekata dozvoljava,
tako bih napomenuo i taj zakon o trošarini, on je od 94 ali ga nitko nije provodio zbog u ovom slučaju političkog pitanja, jer to su poratne godine i tada se najviše kralo pa tako nikom nije trebala kritična masa nezadovoljnih građana

isto tako danas mislim da nijednoj stranci nije pametno povlačiti to pitanje, jer bi zbog toga (ne samo zbog toga, ali to bi mogao biti upaljač nečeg večeg ) mogli da se izgube i izbori

danas kada je selo dovedeno na rub propasti (mislim na stvarno selo a ne na ljude zaposlene u gradovima i na velike farmere, jer ovih drugih ima u tri sela po jedan i oni ne čine selo) kada se gotovo ništa neisplati raditi, kada gotovo svaki posao vodi u gubitke, tražiti dlaku u jajetu neče se isplatiti ni državi ni nama.
mogu navesti primjer poznanika koji je posadio 3-4 ha vočnjaka, država mu dala poticaj, uložio je jako puno i svog novca i rada i sada ga se tjera pred zid,ako ga se stjera u kut i ako nema izlaza bit će rezanja vočnjaka i tu svi gube , i on i država i selo.
ako ga se pusti na nekakav način da radi kao do sad, on će sebe i svoju familiju zbrinut i neće biti na socijali, puno toga će i selo dobiti, jer zaposli pola sela u sezoni (a time pomaže i državi, iako je to na crno ,ako me razumijete), a neposredno pomaže i HR trgovini i industriji, jer koliko znam oko 25000kn uloži u zaštitu i gnojivo a tu je državino 23%.

druga opcija je da se sve uništi, uloženi novci propadnu,obitelj na socijalu,nema trgovine ni proizvodnje zaš.sredstava i nakraju nema pdv, a voče ćemo uvesti.
Znam da će neki pametni reći, pa uvest će se voće i država će dobiti pdv.
da , ali dugoročno to vodi zemlju u propast, što se nama upravo dešava.
Ljudi moraju da shvate da je neka zemlja bogata koliko su joj radnik i seljak bogati.
đabe nama što je L.Rajić ili Todorić ili neki tamo hrvat bogat, oni kad se sjete dignu jedra i bjež, a ti obični narode trpi i gutaj, i daj guze da te neki jebivjetri naguze

samo bih jošdodao kuda ide ova naša demokracija,
pa ovi naši postaju gori od komunista
nekidan mi kolega veli: -djeda mi iz hercegovine došao doslovno sa gaćama na štapu, i sa malo zemlje, za svog života čuda napravio (nije bio ni školovan)
kaže ja imam i škole, i dobru podlogu koju mi djed ostavio ,i sa svojih tridesetak još se nisam makao s mjesta:scratch

mislim da ovaj primjer sve govori, a kome nije jasno neka pita svoje starije
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Sto se tice godina,da imam 22.Zasto pitas?
Mislis da sam mladi ili stariji?

mislio sam da si stariji, vidim dase u neke stvari razuumiješ, imaš volju
i krenuo si u nešto
želim ti da uspiješ i napreduješ
dok nisam vidio tvoje godine mislio sam si ili je čovjek lud, ili ima para na bacanje,
sad to pripisujem godinama
izvini ako sam pesimist, ali ja ti se divim:prayer:
da sam u tvojim godinama, i da nemam djecu, mislim da bih daleko otputovao
nemoj da te obeshrabrim, samo naprijed
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
mislio sam da si stariji, vidim dase u neke stvari razuumiješ, imaš volju
i krenuo si u nešto
želim ti da uspiješ i napreduješ
dok nisam vidio tvoje godine mislio sam si ili je čovjek lud, ili ima para na bacanje,
sad to pripisujem godinama
izvini ako sam pesimist, ali ja ti se divim:prayer:
da sam u tvojim godinama, i da nemam djecu, mislim da bih daleko otputovao
nemoj da te obeshrabrim, samo naprijed

Volju imam,i inace sam vjeciti optimist ...
Para na bacanje definitivno nemam.Ali isto tako nevidim da se moze uspijeti u toj proizvodnji na taj nacin kako se do sada proizvodilo.
Vani postoje male destilerije,legalne,uredne,smatram da ce i to vrijeme doci kod nas.


dydy u potpunosti se slažem s tobom, čak sam to i pokušao objasniti.
zato sam i rekao da mu mi nismo konkurencija
čak štoviše našao sam neki tekst u kojem neki poznati ekonomist istiće kako treba razlikovati nijanse u sivoj ekonomiji.
recimo da imamo crnu i sivu ekonomiju
crna bi bila ono što je stvarno nedopustivo, a siva ono što je nezakonito ali se zbog nekih socijalnih ili demografskih aspekata dozvoljava,
tako bih napomenuo i taj zakon o trošarini, on je od 94 ali ga nitko nije provodio zbog u ovom slučaju političkog pitanja, jer to su poratne godine i tada se najviše kralo pa tako nikom nije trebala kritična masa nezadovoljnih građana

isto tako danas mislim da nijednoj stranci nije pametno povlačiti to pitanje, jer bi zbog toga (ne samo zbog toga, ali to bi mogao biti upaljač nečeg večeg ) mogli da se izgube i izbori

danas kada je selo dovedeno na rub propasti (mislim na stvarno selo a ne na ljude zaposlene u gradovima i na velike farmere, jer ovih drugih ima u tri sela po jedan i oni ne čine selo) kada se gotovo ništa neisplati raditi, kada gotovo svaki posao vodi u gubitke, tražiti dlaku u jajetu neče se isplatiti ni državi ni nama.
mogu navesti primjer poznanika koji je posadio 3-4 ha vočnjaka, država mu dala poticaj, uložio je jako puno i svog novca i rada i sada ga se tjera pred zid,ako ga se stjera u kut i ako nema izlaza bit će rezanja vočnjaka i tu svi gube , i on i država i selo.
ako ga se pusti na nekakav način da radi kao do sad, on će sebe i svoju familiju zbrinut i neće biti na socijali, puno toga će i selo dobiti, jer zaposli pola sela u sezoni (a time pomaže i državi, iako je to na crno ,ako me razumijete), a neposredno pomaže i HR trgovini i industriji, jer koliko znam oko 25000kn uloži u zaštitu i gnojivo a tu je državino 23%.

druga opcija je da se sve uništi, uloženi novci propadnu,obitelj na socijalu,nema trgovine ni proizvodnje zaš.sredstava i nakraju nema pdv, a voče ćemo uvesti.
Znam da će neki pametni reći, pa uvest će se voće i država će dobiti pdv.
da , ali dugoročno to vodi zemlju u propast, što se nama upravo dešava.
Ljudi moraju da shvate da je neka zemlja bogata koliko su joj radnik i seljak bogati.
đabe nama što je L.Rajić ili Todorić ili neki tamo hrvat bogat, oni kad se sjete dignu jedra i bjež, a ti obični narode trpi i gutaj, i daj guze da te neki jebivjetri naguze

samo bih jošdodao kuda ide ova naša demokracija,
pa ovi naši postaju gori od komunista
nekidan mi kolega veli: -djeda mi iz hercegovine došao doslovno sa gaćama na štapu, i sa malo zemlje, za svog života čuda napravio (nije bio ni školovan)
kaže ja imam i škole, i dobru podlogu koju mi djed ostavio ,i sa svojih tridesetak još se nisam makao s mjesta:scratch

mislim da ovaj primjer sve govori, a kome nije jasno neka pita svoje starije
Tesko mi je sada sve prokomentirati jer ste iznjeli puno misli i prema meni su sve pomjesane.

Treba odvojiti neke stvari tipa: stanje u drzavi,novcano stanje svih nas obicnih ljudi,politika vodecih ljudi i slicno.

Ja sam samo naveo da postoji ta trosarina,i da prema mom misljenju svi koji proizvode preko tih dozvoljenih 20L morat ce unaprijedit proizvodnju i plesat kako ovi gore kazu.
E sada kako ce oni gore odrediti tocno da se mi ponasamo to je opet drugi pojam.

Crna ili siva ekonomija,slazem se sa time....I nemozes nekakva sitnija djela povezivati sa crnom ekonomijom-a opet kada se nakupi puno ljudi koji cine "malu" sivu ekonomiju ona se pretvara u crnu,zar ne?



dydy-slažem se sa većinom tvojih stavova ali taj zakon o trošarinama je davno donesen samo što nije primjenjivan,i prije su inspektori kažnjavali one koje uhvate u prodaji alkohola.potpisivanjem ugovora o pristupanju eu smo se obavezali ga primjenjivati isto kao što moraš biti u upisniku trgovaca voćem i povrćem ako želiš prodavati sirovinu tj.šljivu.u mađarskoj su bili još restrikniji ali su ove godine popustili pod pritiskom javnosti.e sad,dali nama treba eu-otom-potom

Mi svi koji bi bilo protiv trosarine opet imamo mogucnost udruziti se i traziti ukidanje iste ili smanjivanje na neki razumnu cifru.Ali za to bi morala postojat velika zelja ,a cini mi se da nista od toga.

codexnox, sto bi bosanci rekli ocito se ja i ti ne kontamo.
Prvo ja govorim sa stanovista proizvodjaca za svoje potrebe, s obzirom da je alkoholno pice legalno znaci nije protuzakonito proizvesti ga i pokloniti prijatelju.
Drugo sta se to u nasem drustvu promjenilo osim vlasti devedesetih godina da nam danas uvode kojekakve namete koje nismo imali niti u komunizmu .
Cemu ogranicavbati slobodu rada i proizvodnje za svoje potrebe makar onih stvari koje se ne mogu zlorabiti u drustvu .
Ova tvoja tvrdnja da se (ukinuti nemoze) ne stoji, sve se moze samo kad bi nekome bilo stalo do tebe i mene a ne samo do njega.
Opce poznato je da ova drzavna vlast samo tlaci one koji rade i proizvode i od takvih uzima koliko pozeli dok istovremeno stimulira nezaposlenost nerad i anarhiju u visokim privrednim granama bliskim politici.
Ja jednostavno smatram da je drzava narod i da bi se zakoni trebali postavljati tako da odgovaraju narodu, a ne politicarima o kojima mozes citati u zadnje vrijeme uezano za silne afere koje su nam drzavu dovele u situaciju da se nemozemo izvuci bez kapitulacije.
Stoga me cudi tvoje pristajanje na zakon koji po prirodi stvari neodgovara narodu nego politici, a znam i to da dok svi ne budemo slozni u pojedinim stavovima prema zakonima i ogranicenjima da slobodno zivis u svojoj drzavi necemo ni imati bolju situaciju !!

Ha cuj,pristajanje na taj zakon....Mi smo ulozili dosta u proizvodnju prije toga zakona (iako sam tada bio upucen u zakon,i sta nas ceka u buducnosti=trosarina), i sta sada? Zar bi trebao ilegalno proizvoditi ,pa placati kazne ili pak odustat od svega? Ne,ja ipak vjerujem da kroz godine ce nastat odredeni kupci nasi proizvoda i morat ce ga platiti duplo skuplje nego sada ALI bar ce biti sigurni da piju prirodnu rakiju i da nece poluditi od iste.Primjer : sada se prodaje rakija po 20kn koja nije vidjela sljive,i tome treba stati na kraj.
Opet kazem,nista nisam ni lose pomislio na sve koji ce proizvoditi za vlastite potrebe,to je vase prave i tu nema nikakvih problema.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
CITAT:Vani postoje male destilerije,legalne,uredne,smatram da ce i to vrijeme doci kod nas.

svašta vani postoji, ali ne i kod nas, ima vani i normalnih političara ali ne i kod nas. treba ih sve:axe:

inaće sve pet, nemoj da mi zamjeriš, samo raspravljamo

nego nisi mi odgovorio kakvo postrojenje imaš?

a htio sam pitati i kako planiraš plasman robe, jer kako mi se čini u robne centre nemaš šanse doći
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
CITAT:Vani postoje male destilerije,legalne,uredne,smatram da ce i to vrijeme doci kod nas.

svašta vani postoji, ali ne i kod nas, ima vani i normalnih političara ali ne i kod nas. treba ih sve:axe:

inaće sve pet, nemoj da mi zamjeriš, samo raspravljamo

nego nisi mi odgovorio kakvo postrojenje imaš?

a htio sam pitati i kako planiraš plasman robe, jer kako mi se čini u robne centre nemaš šanse doći



E to si dobro rekao:
"Vani ima normalnih politicara,ali kod nas...."

Nezamjeram nist.Bit foruma je da svatko iznese svoje misljenje bilo ono ispravno ili ne...a opet tko kaze sta je normalno a sta ne?

Nemam nist posebno,imam dosta kapaciteta,kazan od 300L onakav njemacki ,kako netko kaze baltazar stroj i tako...
Planiram posaditi prilicnu povrsinu sljiva,i idem iskljucivo na tu proizvodnju.
A za plasman,imam nesto u planu ali necu to iznositi dok se ne realizira.
 
Na vrh