• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jel netko probao saditi te paprike,jel to kaj valja?

Ja jesam lani. Nije to nešta specijalno, hibrid definitivno nije, klijavost je bila od 70-80%. Inače dobro rodi, premda je izvorni ljubov dlan (mišina) bio za mene bolji. No neka svatko proba pa neka procjeni. Ja osobno ove godine neću zbog loše klijavosti lani, platiš više dobiješ manje.
 
O

okolopanic

Guest
Ja bi se hteo ispraviti i izvinuti svima koji su me krivo shvatili.Zelja mi je bila da samo podelim informacije sa vama.Jesenas sam se pokusao raspitati za ta semena i rekli su mi da ce moci da se nabavi u ovom periodu.Pre par dana sam dobio informaciju da je seme dostupno u prodaji,pa sam to sa najboljom namerom podelio na forumu.
Pogresno sam se izrazio sa ogranicenom kolicinom semena,doista i ja sam danas iz firme Hoya dobio odgovor da semena ima dovoljno.Tako da oprostite na ovoj dezinformaciji.
Iako sam manji proizvodjac,nije mi se davao novac za seme koje nije bas jeftino a da nema deklaraciju i koje su neki kazu uzimali na crno ,pa mi je podatak da se seme pakuje u orginalne kesice,sa deklaracijom i na legalan nacin prodaje ,od izuzetnog znacaja.
Pozdrav.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Cabage opet malo po TVu ;) Pričao sam sa kolegom iz virovitičkog kraja. Kaže svi se nabrusili na baburu, plastenici, otvorena proizvodnja, kao izlaze iz duhana i kreću u povrće. Kaže ne zna što će to biti sa ponudom :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Cabage opet malo po TVu ;) Pričao sam sa kolegom iz virovitičkog kraja. Kaže svi se nabrusili na baburu, plastenici, otvorena proizvodnja, kao izlaze iz duhana i kreću u povrće. Kaže ne zna što će to biti sa ponudom :)



Ponude će biti u paprici ali i u svim drugim povrtlarskim kulturama. Onaj koji je nezadovoljan u duhanu taj će biti nezadovoljan i u povrću.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Neka samo neka bude, da lupimo lopticu u EU natrag. Oni će igrati na dumperske cijene, evo već frka sa patliđanima štopaju francuzi sjeme.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
U ovom svemu najprije mogu da osjete sve nevolje oni koji imaju malo kultura na velikim površinama. Puno kultura pa ako jedna i propadne nije strašno, ali malo kultura pa kad jedna propadne onda je nezgodno. A barem ja mislim da neće ni veliki moć biti sigurni kod otkupa pošto će ponuda da bude jako velika.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Istina Siki, to sam ja doživio 2010 godine i još se nisam oporavio financijski. Velika površina monokulture i zgromi te nešto možeš samo propast ništa više. Bolje i kokošariti ali imati prihode nego ginut kao general.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam ovih dana sebi pravio kalkulacije i pravio raspored proizvodnje i zaista zanimljiva stvar. S kim god da sam pričao tko je imao prošle godine prvu kulturu u plasteniku mahunu svi sad stavljaju papriku, a mahunu guraju van. Nema nikakve veze sa prošlogodišnjom prodajom mahune jer je zaista dobro išla. Ali valjda ljudi misle da će i ove godine paprika da ide kao i prošle pa misle da će zgrnut pare.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hupu pava će zgrnuti :) Ja sam ove godine napravio plan proizvodnje 200 t. Još skiciram sve grafove možda nešto i stavim na forum. Nije opće bitno koje robe ni koliko nego samo da se proizvede što više i što kvalitetnije. Ova godina mora biti busanje sa EU.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja ću svoju papriku baburu prepolovit...pojačat ću neke druge stvari...:eek::...opet naopak...:(happy):
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam baburu isto skresao za 70% i više čak. Ne razmišljam previše o sezoni jer se ne volim nervirati unaprijed. Jedino što me veseli što ovi kokošari koji bi malo sadili duhan, malo kamilicu, malo povrće, pa ništa ne valja, da izgube ove godine na proizvodnji pa da se malo ohlade.
Probali su mnogi povrće, pa znate kako se kaže: "ko probo taj se i usro!"

Ozbiljniji proizvođači će progurati nekako sezonu. Već je znalo biti najava da će sezona biti loša, no uvijek je nekako ispalo.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kaže da i jagodari se šaltaju sa njihovim niskim plastenicima. Kaže meni frend kako god opet povečavamo ajvarku :) Kažem ja njemu je za 2 puta a ostalo za 10 puta, 6 puta i slično ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Heh a dobri su mi i oni ;) Jedan kupuje nove 3 pumpe a drugi 2 dizel motora od 12 ks (već ima jednog). Sad gledaj koje je to povećanje proizvodnje kad netko kupuje 2 x 9 kw i nabacuje turbinske srpske pumpe. Ja povećavam površinu pod baburom i paradajz paprikom ali nikakvi hibridi, sorta pa koliko da sa navodnjavanjem. Imamo još nešto noviteta za foliju i koridore i tako. Daleko je 200 t planirani treba to počet već ostvarivat.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Milijun tona? U puno x puno. Ma za takve količine mora biti kupca da gov*o od gmo škroba prodaješ obojano u papriku :)

Nego što mislite o rasporedu za papriku?


Ove debele crte u boji su radnje koje označavaju krajni rok do kada se nešto treba odraditi. Imat ću dosta kultura pa rekoh da se držim nekog rasporeda radova. Također još trebam za pojedine kulture odraditi i vrstu zaštite i prihrane, onda da znam što da lagerujem od sredstava. JEl ima kakav prijedlog što da dodam?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Milijun tona? U puno x puno. Ma za takve količine mora biti kupca da gov*o od gmo škroba prodaješ obojano u papriku :)

Nego što mislite o rasporedu za papriku?


Ove debele crte u boji su radnje koje označavaju krajni rok do kada se nešto treba odraditi. Imat ću dosta kultura pa rekoh da se držim nekog rasporeda radova. Također još trebam za pojedine kulture odraditi i vrstu zaštite i prihrane, onda da znam što da lagerujem od sredstava. JEl ima kakav prijedlog što da dodam?

Ajde se ti mani grafikona i planova. Sadi i beri, u međuvremenu obavi ono što se mora, kad dođe vrijeme za to. Ja sam na svojoj koži naučio da ne treba baš puno planirati.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ajde se ti mani grafikona i planova. Sadi i beri, u međuvremenu obavi ono što se mora, kad dođe vrijeme za to. Ja sam na svojoj koži naučio da ne treba baš puno planirati.

kad dođe, dobro dođe...a plan se i tak uvjek izjalovi...il podbaci il se prebaci...:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E Kontam,za izradu i dopunu plana se obrati patogenima i insektima.Lijepo ih pitaj kada imaju u planu doći ne tvoju parcelu kako bi im priredio feštu.Reci,ajd se najavite društvo-biće:icon_weed::icon_weed::icon_weed: ića i pića.

Dobar si,dobar,svako malo me iznenadiš.A koji me poznaju,znaju da to nije lako.:biggrin::biggrin::biggrin:
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ma, Kontam se odlučio na analitičko naučni pristup, samo što u jednačini fale određeni faktori iliti nepoznate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh