• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
M

Milica

Guest
Hvala dečki na odgovorima, no o isplativosti se dade pričati :p, meni su kornišoni recimo isplativi, dok nekom nisu, naravno sve odradim sama sa obitelji kako cabage kaže, inače se sigurno nebi isplatilo. Možda stavim feferone na manju površinu, max. 5-10 ari pa da vidim, te prenesem ovdje rezultate :supz:
Asestic, jel ste to kidali ljutu feferonu?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hvala dečki na odgovorima, no o isplativosti se dade pričati :p, meni su kornišoni recimo isplativi, dok nekom nisu, naravno sve odradim sama sa obitelji kako cabage kaže, inače se sigurno nebi isplatilo. Možda stavim feferone na manju površinu, max. 5-10 ari pa da vidim, te prenesem ovdje rezultate :supz:
Asestic, jel ste to kidali ljutu feferonu?

Da kidali smo takav je bio dogovor bio je za kiseljenje.

prijatelju kontam to je bilo skoro u prošlom tisućljeću u ono vrijeme je bila takva cijena .
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da kidali smo takav je bio dogovor bio je za kiseljenje.

prijatelju kontam to je bilo skoro u prošlom tisućljeću u ono vrijeme je bila takva cijena .
Pozdrav!



Nije valjda da misliš da je cjena sada puno veća samo za dlaku i to čiju.

@ Milice jel to Podravka nudi 4,2 i trebaš znat dok nakidaš kilu ljute ima da se hm:shock: naradiš slatka je triput veća i ide puno brže zato je cjena manja:lol:
 
M

Milica

Guest
Nije valjda da misliš da je cjena sada puno veća samo za dlaku i to čiju.

@ Milice jel to Podravka nudi 4,2 i trebaš znat dok nakidaš kilu ljute ima da se hm:shock: naradiš slatka je triput veća i ide puno brže zato je cjena manja:lol:

Da Podravka, tako mi je rekao jedan gospodin.:lol: Znači nije to onda neki posao, zato se slabo i sadi u mome kraju, posao bez pokrića. Jedino što ima dobru cijenu na tržnicama, neki traže i više od 10 kn, :weedman::weedman::weedman:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da Podravka, tako mi je rekao jedan gospodin.:lol: Znači nije to onda neki posao, zato se slabo i sadi u mome kraju, posao bez pokrića. Jedino što ima dobru cijenu na tržnicama, neki traže i više od 10 kn, :weedman::weedman::weedman:


Da cjena je na tržnicama ali kad uzmeš količinu koju prodaš i ta cjena je mala ja ju nebi sadio ni po kojoj cjeni u mom kraju nema nikog tko ju sadi a i taj otkup ni kornišoni još nisu plaćeni a berba počela krajem petog mjeseca. A ove godine nek nam dragi bog bude u pomoći ima da nas nema.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Da li netko ima iskustva i kakova su ona sa sadnjom začinske paprike, dakle dobivena količina po hektaru i cijena, tj. isplativost takove proizvodnje?
 

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
pozdrav svima, ove godine odlučio sam posaditi nešto više paprike za probu, 200 corinne rz i 200 mente rz, dal ima netko iskustva s tim sortama, sadnja je na otvorenom
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
pozdrav svima, ove godine odlučio sam posaditi nešto više paprike za probu, 200 corinne rz i 200 mente rz, dal ima netko iskustva s tim sortama, sadnja je na otvorenom

Isprobao sam do sada najmanje 30-tak vrsta paprika, reći ću ti da su sve paprike dobre, bitno je samo koliko dobro se postupa sa njima. Eventualno je bitan način na postupaš sa njom pa kojoj sorti najviše to odgovara, kao i zemlja na kojoj sadiš! Da li ide na foliju ili direkno na zemlju... Ja sam do svojih sorata došao na taj način da sam isprobavao i odabrao one koje su meni, mojoj zemlji i mojem tržištu najviše odgovarale. Recimo Vedrana, koju mnogi preferiraju meni naprimjer najmanje odgovara, pa čak i recimo od jeftinijih Mađarskih kao Boni ili Apollo.

To ti je kao ono: Koji je softwer najbolji!? ... e pa najbolji je onaj sa kojim najbolje znaš raditi.

PS. Imao sam Mentu i bila je dobra ali meni nije odgovarala boja jer ne preferiram zelenkastu ili naranđastu nakon zrelosti. Također koliko god pisali o ranoći mente, ništa posebno. Ima i ranijih i boljih ali sve je to u nekom prosjeku isto, razlika dan - dva.
 
Posljednje uređivanje:

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Imao sam mentu i sve je bilo u redu osim boje ploda koja je poprilično zelenkasta i zbog toga je kupci baš i nisu voljeli. Inače sadim Vedranu i jako sam zadovoljan.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
moš delat kaj god oćeš, al moji kupci oće samo Istru...:madmana:
naučili se na staklasto-zelenkasto-žutu papriku i možeš imat i Boni i Vedranu i kaj god oćeš kad na deset kila istre prodaš samo kilu neke druge babure...
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
moš delat kaj god oćeš, al moji kupci oće samo Istru...:madmana:
naučili se na staklasto-zelenkasto-žutu papriku i možeš imat i Boni i Vedranu i kaj god oćeš kad na deset kila istre prodaš samo kilu neke druge babure...

Sve je to uredno, al' kako se ponaša kroz vegetaciju u odnosu na npr. Vedranu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
obzirom da ne vodim nikakve brige oko nje, osim navodnjavanja i povremene prihrane, meni su sve na isti kalup...;)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vjerujem da si radio Istru, kako ti se ona pokazala i zahtijeva li nešto specifično?


Jednom sam napisao da neznam zašto su proizvođači napustili istru kod mene se pokazala bolja nego vedrana a ništa posebno ne traži a daje više.
 

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
Isprobao sam do sada najmanje 30-tak vrsta paprika, reći ću ti da su sve paprike dobre, bitno je samo koliko dobro se postupa sa njima. Eventualno je bitan način na postupaš sa njom pa kojoj sorti najviše to odgovara, kao i zemlja na kojoj sadiš! Da li ide na foliju ili direkno na zemlju... Ja sam do svojih sorata došao na taj način da sam isprobavao i odabrao one koje su meni, mojoj zemlji i mojem tržištu najviše odgovarale. Recimo Vedrana, koju mnogi preferiraju meni naprimjer najmanje odgovara, pa čak i recimo od jeftinijih Mađarskih kao Boni ili Apollo.

To ti je kao ono: Koji je softwer najbolji!? ... e pa najbolji je onaj sa kojim najbolje znaš raditi.

PS. Imao sam Mentu i bila je dobra ali meni nije odgovarala boja jer ne preferiram zelenkastu ili naranđastu nakon zrelosti. Također koliko god pisali o ranoći mente, ništa posebno. Ima i ranijih i boljih ali sve je to u nekom prosjeku isto, razlika dan - dva.

Sadit ću ju samo na zemlju, ali ako se predomislim stavit ću foliju i kpk
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
obzirom da ne vodim nikakve brige oko nje, osim navodnjavanja i povremene prihrane, meni su sve na isti kalup...;)

;) Popunjavao sam i ja kartone Vedrane sa Šorokšari. :mrgreen: Sam' što sam ja Vedranu brao od 15.05 do kraja destog mjeseca.

Jednom sam napisao da neznam zašto su proizvođači napustili istru kod mene se pokazala bolja nego vedrana a ništa posebno ne traži a daje više.

Prvi put ove godine sadim Istru. Od kako se Vedrana pojavila na tržištu samo sam nju radio. Ove godine mozak mi stalno šalje impuls; kupi bar jednu kartcu Vedrane :mrgreen: kupi bar jednu :mrgreen: Ma, neću taman crk'o!
 

Najnoviji postovi

Na vrh